ANKARA PİLATES

blog yazısı ekle !

ANKARA PİLATES

Pilates, günümüzün en yaygın zayıflama programları içerisinde yer alır. Ankara Pilates, bu konu üzerine yaptığı araştırmalar ile en uygun Pilates programlarını Ankara halkına sunmak için elinden gelen çabayı sarf etmektedir.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara PilatesPilates üzerine yapılan araştırmalar sadece pilates yapmakla yeteri derecede zayıflanamayacağını göstermiştir. Pilatesin mutlaka düzenli olarak yapılan yürüyüş programları ve yapılacak diyetler ile desteklenmesi gerekmektedir. Pilates, daha çok bayanlar tarafından uygulanan bir programdır. Çünkü fit görünmenin en iyi yolu pilatesten geçmektedir.

Pilates yapılırken mutlaka bir uzmanın rehberliğinde yapılmalıdır. Çünkü Pilateste yapılacak yanlış hareketler, en başta tansiyon problemlerine, omurga kırıklarına kadar birçok sağlık problemlerine neden olmaktadır. Ankara Pilates, Ankaralıları bu konuda uyararak, özellikle televizyon programlarında gösterilen Pilates hareketlerini insanların yapmamaları gerektiğini üstünü vurgulayarak söylemektedir.

Pilates hareketleri yapmaya karar verildiği zaman önce fizyoterapist kontrolünden geçilerek, Pilates sporunda yer alan hareketleri yapmaya vücudun uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Fizyoterapist, bu konuda müracaat eden kişinin eklem ve kas yapısını, vücudunun esneklik derecesini, hareketlerde kısalık ve uzunluğunu değerlendirerek kişi hakkında bir rapor düzenler. Kişi bu raporla Ankara Pilates merkezlerine başvurduğu zaman bu rapora en uygun grubun içerisine kişiyi dâhil eder.

Pilates, özellikle duruş bozukluğu olanlara, kaslarının zayıflığından ve eklem yerleri hakkında şikâyeti olanlara, vücudum kütük gibi hiç esnemiyor diye yakınanlara, vücudumun çeşitli yerlerinde her gün ağrılar oluyor, kendimi hiç dinç hissetmiyorum ve devamlı üzerimde bir yorgunluk oluyor diye söylenenlere tavsiye edilir. Pilates, günaşırı yapılmalıdır. Eğer düzenli yürüyüş ve diyet programları ile destekleniyorsa haftada iki gün yapılması tavsiye edilir.

Pilates, insanlar tarafından zayıflamak için yapılır ama Pilates kesinlikle bir zayıflama programı değildir. Pilates, vücutta bulunan eklem ve kasların doğru kullanılmasını sağlar. Pilates, sadece yürüyüş ve diyet ile desteklendiği zaman fit bir görünüm sağlar. Bu fit görünümün devamlı olması içinde Pilatesin hayatın bir parçası haline getirilmesi gerekir. Her insanın vücudunun Pilates yapmaya uygun olmadığının bilinmesi gerekir. Bunun için mutlaka Fizyoterapist kontrolünden geçilmelidir. Aksi takdirde çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.