ANKARA’DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR?

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR?

Zinde kalmak ve vücudumuzun sağlığını korumak için spor yapmak gerekir. Ancak eski usul ve verimsiz olan antrenmanlar yerini spor dünyasında henüz yeni bir teknoloji olan EMS antrenmanlarına bırakıyor. Aslına bakılırsa EMS'de eski bir egzersiz olsa da etkisi yeni yeni keşfedilmeye başlandı ve herkes tarafında sadece birkaç yıldır benimsenen bir egzersizdir. EMS'ye yeni başlayacaksanız o zaman ilk olarak çalışma mantığı nedir ve ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Sorularına bir değinmemiz gerekecek. Bir Elektrot kaslara bağlanarak küçük ve aralıklı olarak elektrik akımı gönderilerek kasların kasılıp gevşemesi sağlanır. Aslına bakılırsa istemsiz olan bu kas hareketi kısa sürede oldukça yoğun olduğu için saatlerce çalışmak yerine birkaç dakika EMS yeterli olacaktır.

EMS yani electro muscle stimulation Hareketlerin sınırlı olması kimi zaman sağlık sorunlarından kaynaklanmaktadır kimi zamanda teknolojinin insanlara sağladığı konfordan kaynaklanmaktadır. Bu durumda sağlığı tehdit eden hastalıklarda meydana gelmektedir. Uzman spor eğitmenleri ve doktorların ortak çözüm önerisi; EMS antrenmanlarıdır. Bu tavsiye sayesinde birçok hareket kaybı ve güç kaybı olan hastaların derdine çare oldu.

ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Aslına bakılırsa bu soru herkes için farklı anlamlar taşıyabilir. Kimi için tanınmış ve kaliteli bir mekân sorgulaması olurken, kimi için de bütçesine uygun bir mekân arayışı olabilir. Hatta oturduğu yere en yakın ve alanında başarılı bir Ankara EMS stüdyosu için de sorgulama olabilir. Bu sebeple aradığınız kriterlere uygun EMS stüdyolarını bulabileceğiniz için uygun bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Ankara, her manada imanların bol, alternatiflerin fazla olduğu bir şehirdir. Bu sebeple herkese uygun, her bütçeye uygun bir EMS stüdyosu ya da EMS yapabileceğiniz bir mekân bulabilmek oldukça kolaydır.

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

Türkiye'nin En Büyük Pilates Studyosu olan PilateSystem Studio Plus, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.

Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Grup Mat Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
Kick Boks
Boks
Zumba
Body Jump
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Body Barre Class
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Lets Fit Pilates

Yıldız

devamını oku... Adres: Konrad Adenauer Caddesi No:56/A Yıldız-Ankara

1on1 Personal Training Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

PilateSystem TRIO

Çankaya

Türkiye'nin En Ayrıcalıklı Pilates Studyosu olan PilateSystem Trio, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.
Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Foot Corrector
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 697. Sokak No:6 Çankaya-Ankara

My Fizyo Klinik Pilates

Yenimahalle

MYFİZYOKLİNİK Sağlıklı Yaşam ve Pilates Merkezi Danışanlarına "Sağlıklı bir yaşam için kaliteli bir ortam " sunmak üzere FİZYOTERAPİST , DİYETİSYEN ve YOGA EĞİTMENİNDEN oluşan profesyonel bir çatı altında 2017 yılından buyana hizmet vermektedir.

devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 83. Cadde 274. Sokak Wings Plaza 105 Yenimahalle-Ankara

Çayyolu Pilates

Çayyolu

EMS Hakkında

EMS elektronik kas uyarım sistemi olarak bilinmektedir. Basitçe şu şekilde anlatılabilir; normal egzersizleriniz sırasında bir hareketi yapabilmek için beyin kasa bir sinyal göndermek zorundadır bunu göndermezse zaten hareketi yapamazsınız her vücut hareketimizde bu sinyaller gönderilmektedir.

Bu cihaz da beyinden gelen sinyallerin aynısını dışardan sadece kaslarımıza göndererek kasılma seviyesini arttırmaktadır. EMS sayesinde bir hareketi gelen akım eşliğinde yaparak kasılmayı arttırıp o kasın gelişimini daha kısa sürede sağlamaktayız. Egzersiz, kişinin anatomik ve mekanik tüm özellikleri göz önünde bulundurularak yapıldığından sakatlanma riski yoktur ve elektrik uyarımı sayesinde çok verimli olur.

Özellikle zamanım yok spora vakit ayıramıyorum diyenler içim haftada 2 kez ve bir seansta toplam 20 dakika uygulanan bu egzersiz sistemi ile tüm vücut ve özellikle de omurgada yeterli güçlendirme ile birlikte v6-10 seans arasında gözle görünür incelme sağlanabilir.

20 dakikada 4 saat antereman yapmış gibi maksimum kalori yakımı sağlayan KABLOSUZ ve KURU EN SON EMS SİSTEMİ ile forma girmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

DOĞRU SİSTEM ,DOĞRU ANTREMAN VE PROFESYONEL ELLERDE KISA SÜREDE HEDEFE ULAŞABİLİRSİNİZ..

devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara


EMS antrenmanlarını yapmaya karar verdiniz ancak ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? sorusuna cevap arıyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Yeni olmasa da henüz ülkemizde çok yeni olan bu yöntemi başarılı bir şekilde yapabilecek yerlere ve uzman bilgisine ihtiyaç vardır. Dolaysı ile zaman, para ve emek üçlüsünün boşa gitmemesi için piyasanın iyi araştırılması gerekir. Çünkü Ankara'da birçok mekân var ve bu mekanlardan bir kısmı alanında başarılı olmayabiliyor. Bu da ortaya az önce saydığımız para, zaman ve emek üçlüsünün kaybına sebep olabiliyor. Tabi sağlığımızı da olumsuz yönde etkileyeceğini de göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Diye merak ediyorsanız biraz araştırma yapmalı ve alanında en başarılı EMS stüdyolarını tercih etmeniz gerekmektedir.

ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Spor salonları, spor stüdyoları, spor merkezleri, spor için oluşturulan ortamlar, EMS stüdyoları, EMS antrenmanları için uygun donanıma, ortama ve uzman personele sahip yerler bu mekanların başında gelmektedir. Bu yerlerin sayısı her geçen gün artırılmakta ve insanların ihtiyaçlarına göre yenilenmektedir. Zaten EMS yüksek teknolojinin yanı sıra ileri teknoloji bir egzersizdir. Her geçen gün daha da ilerleyen bu egzersiz için en ideal mekân kendini sürekli yenileyen ve tam donanımlı yerlerdir. Eğer Ankara'da yaşıyorsanız ya da Ankara'da öğrenciyseniz yararlanabileceğiz, kapasitesi geniş, ferah EMS stüdyoları birçok semtte ve mahallelerde hizmet vermektedir. Adı yenilikler ile anılan ve geçmişten günümüze kadar olan tecrübeleri ile birçok spor salonu, EMS stüdyoları ve daha birçok EMS egzersizlerine katılabileceğiniz mekanlar hizmet vermeye devam etmektedir.