DİYET VE PILATES

blog yazısı ekle !

DİYET VE PILATES

Bazı kişiler zayıflamak için diyet yapmanın, herhangi bir egzersiz yapmaktan daha faydalı olduğunu düşünebilirler. Ancak Ankara 'da bulunan pilates kursu eğitmenlerine göre, bu durumun farklı yönlerini de göz önüne almak gerek. Çünkü egzersizler sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları arasında.

Zayıflama elde etmek için tercih edilen diyet programının, bir egzersizden daha iyi sayılabileceği durum ancak egzersizlerin kişileri daha büyük porsiyonlarda yemeye teşvik ettiği veya yüksek kalori harcatarak, takip edilen diyet programında ki alınan kalori dengesini bozduğu zamanlarda ortaya çıkabilir. Hatta belki yoğun bir egzersiz programı vücutta ki açlık hormonlarının da seviyelerini yeniden düzenleyerek, kişinin iştahını daha da arttırıcı etki gösterebilir. Bu da kilo vermeyi zorlaştıracaktır.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


Ancak diğer taraftan da, zayıflamak isteyen kişilerin harcadıkları kalorileri ve aldıkları kalorileri eşitlemeye çalışmaktan çok, tükettikleri gıdaların ne kadar sağlıklı olduğuna da dikkat etmeleri gerekir. Çünkü sadece kalori değerleri tutuyor diye sağlıksız besinleri tüketmek, bir egzersiz programına dâhil olup aldığınız kalorileri harcasanız bile olumlu etki göstermeyecektir.

Peki, öyleyse esasen yediklerimiz bu kadar önemliyse, bir egzersiz programına hiç ihtiyaç yok mu?
Tabii ki var. Egzersiz yapıyor olmak birçok farklı açıdan olumlu etkilere sahiptir. Uykunuzu düzenler, stres seviyenizi azaltır, kemiklerinizin sağlığını korur, metabolizmanızı ve kaslarınızı geliştirir.

Ve işte tam bu noktada Pilates egzersizleri devreye girer.

Pilates sadece harika görünmenizi sağlamakla kalmaz, sayılamayacak pek çok fiziksel avantajı da beraberinde getirir, hatta elbiselerinizin içerisinde daha iyi görünmek de buna dâhildir. Pilates bedenimizi daha iyi hareket ettirmemizi, yaşam kalitemizi arttırmamızı ve böylece sakatlanmalara karşı da bizleri korumuş olur. Ayrıca güçlü bir karın bölgesine sahip olmak, duruşunuzu büyük ölçüde iyileştirir ve bel ağrılarını yok eder.

Tüm bunlara ek olarak pilates genel itibariyle dolaşım sisteminizi, sindirim sisteminizi, dengenizi ve esnekliğinizi en üst düzeyde tutmanızı sağlayarak daha sağlıklı bir yaşlanmayı size sağlar.