FAVORİ MAT PİLATESİ EGZERSİZİNİZ HANGİSİ?

blog yazısı ekle !

FAVORİ MAT PİLATESİ EGZERSİZİNİZ HANGİSİ?

Her birinden bambaşka ve çok sayıda versiyonlar çıkabilecek 40'ı aşkın mat egzersizi sayılabilir. Ancak pilates uygulayıcılarına soracak olursak, içlerinden birinin ya da birkaçının daha fazla uygulanabilir olduğunu, çalışmayı daha çok sevdiklerini ya da bedenlerine oldukça kolay geldiğini söyleyebilirler. İçlerinde en çok sevdikleri egzersize karşı adeta bir çekim oluşmuştur denilebilir. Kimi zaman uzun süre çalışılmamış yeni bir hareketle tanışıldığında, bedensel ve zihinsel sınırlar elveriyorsa, vücut hareketi içselleştirir ya da bünye bu tekniği çalışabilmek için can atar.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


Örneğin yoga çalışan bazı uygulayıcılar için Roll – Over hareketi sevgisi ağır basarken, bir diğeri için C-eğrisi (Deep C – Curve) huzur kaynağı olabilir.

Doğal olarak, her vücut bölgesi herkeste aynı şekilde gergin ya da esnek olmayacaktır. Kişinin fiziksel ve zihinsel özellikleri de bu etkene eklendiği takdirde, ortaya aynı hareketin özelleşmiş yorumları çıkması beklenebilir. Ancak hangi mat egzersizini benimsemiş ve favoriniz olarak benimsemiş olursanız olun, ihtiva ettiği felsefeyi, hedeflediği bölgeyi, en ince ayrıntılarını mutlaka öğrenmiş olun. Favori hareketinizi, özenle ve doğru bilgi yardımı ile çalışarak, bir süre sonunda yakalayabileceğiniz en mükemmel seviyede gerçekleştiriyor olmanın tadını çıkarın.