HAMİLE PİLATESİ HAFTADA KAÇ KEZ YAPILIR?

blog yazısı ekle !

HAMİLE PİLATESİ HAFTADA KAÇ KEZ YAPILIR?

Gebelik dönemi ve sonrasını rahat bir şekilde geçirmek isteyen kadınların büyük bir kısmı son dönemlerde hamilelik pilatesi yapmayı tercih ediyor. Böyle olunca da artık başta Ankara olmak üzere ülkenin dört bir yanında anne adayları pilates yapmak adına araştırmalarda bulunuyorlar. İnsan vücudunun rahatlamasına yardımcı olmayı hedefleyen egzersizlerden bir tanesi olan pilatesin düzenli olarak yapılması pek çok farklı konuda da insanlara yardımcı olmaktadır. Anne adayları da şimdilerde kendilerinin ve bebeklerinin sağlıklarını düşünüyor, bundan dolayı da pilates hocalarının ya da videolarının incelemesini yapıyorlar. Lakin çoğu zaman buna rağmen anne adaylarının yapmış oldukları pilatesler istenilen sonuçların ortaya çıkmasını engelleyebiliyor. Bunun en büyük sebebi ise yanlış veya az çok fazla egzersiz yapmak.

Ankara'daki tüm Hamile Pilatesi Salonları için tıklayınız
Ankara Hamile Pilatesi


Hamilelik dönemi anne adaylarının çok fazla zorlandığı bir dönem olmasından ötürü normalde kolaylıkla yaptıkları pek çok şeyi bu dönemde yapamayabilirler. Dolayısıyla hamile pilatesi yapmaları sonrasında vücutları istedikleri esnekliğe erişecek ve bu esneklik de onları özellikle de doğum esnasında anneleri çok ciddi sorunlardan kurtarmış olabiliyor. Genel olarak gebelik döneminde pilates egzersizlerine başlanması için normal zamanlarda 14. haftanın gelmesi beklenmektedir. Bu dönemde haftada üç olmak kaydı ile düzenli bir şekilde pilates yapılabilecektir. Eğer ki çok fazla vakit bulunamıyorsa haftada 2 ya da 1 kere de Ankara içerisindeki pilates salonlarında hamile pilatesi yapılabilmektedir.


Bunun dışında birçok anne adayı hamilelik döneminde pilates yapmak istediği zaman 14. hafta öncesinde bu egzersizi yapıp yapamayacağını tam olarak bilemeyebiliyorlar. Böylesi durumlarda önemli olan şey anne ve bebeğin sağlığı. Gebeliğin ilk 3 ya da 4 ayı içerisinde bebek düşmesi ya da gelişimde bir sorun yok ise anne adayları hamile pilatesine başlayabiliyor. Haftada birkaç kere pilates yapmaya başlanması için mutlaka anne adaylarının doktorları ile iletişime geçmesi gerekmekte. Yapılacak olan incelemeler sonrasında anne adayında herhangi bir sorun yoksa belirli aralıklarla pilatese başlanabilecek, böylece gebelik dönemi de sorunsuz bir şekilde geçmeye devam edecek. Üstelik hamile pilatesinin etkisi ilk günden itibaren kendini göstermeyi de başarmış olacak.