HAMİLE PİLATESİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

blog yazısı ekle !

HAMİLE PİLATESİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Anne adayları özellikle de ilk gebeliklerinde pek çok farklı detaya önem vermek zorundadırlar. Çünkü hamilelik süreci normal yaşantıdan çok daha farklıdır. Böyle olunca var olan sürecin dikkatli bir şekilde incelenmesi, herhangi bir sorunun meydana gelmesinin sonrasında ise hiç zaman yitirmeden bu sürecin beraberinde getirmiş olduğu şeylere karşı yapılması gereken şeyler bulunuyor. Hamilelik esnasında anne adaylarının vücutlarında çok ciddi değişimler meydana gelmektedir. Ve pek çok anne adayı da var olan sorunları gidermek yerine bunlarla yaşamaya devam ediyor olsa da artık özellikle Ankara bölgesinde yer alan anne adayları kendileri ve bebekleri için en uygun sonuçları elde etmek adına çalışmalara başlıyor.

Ankara'daki tüm Hamile Pilatesi Salonları için tıklayınız
Ankara Hamile Pilatesi


Bu çalışmaların sonunda ise devreye giren şey hamile pilatesi. Hamilelikte anne adayının vücudunda meydana gelen değişimler onların vücutlarını çok ciddi şekilde zorlayabiliyor. Böylesi durumlarda ise artık kadınların yaptıkları şeylerden bir tanesi hamile pilatesi oluyor. Ankara'da bulunan pilates mekanlarında yer alan hamile pilatesi sayesinde anne adaylarının vücutları istenilen esnek görünüme kolaylıkla erişmiş oluyor. Bu dönemde anne adayının vücut ağırlığı ciddi oranda artar. Sonrasında bebeğin büyüdüğü dönemde bu ağırlık rahme baskı yapar ve yer çekiminin de etkisi ile pelvis tabanını 2.5 cm aşağıya çöktürür. Anne adayı da bundan dolayı başta idrar kaçırma olmak üzere birçok farklı sorunla karşı karşıya kalır.

Düzenli bir şekilde yapılacak olan hamile pilatesi ile birlikte anne adayının vücuduna bazı hormonlar salgılanmaya başlar. Salgılanan bu hormonlar sayesinde anne adayının iskelet sistemindeki esneklik artmaya başlar. Esnekliğin artması demek anne adayının yaralanma ya da denge kaybı gibi durumlar ile karşı karşıya kalmasını da engellemiş olmaktadır. Nefes alış verişin düzenlenmesi sayesinde de doğum hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelir. Dolayısıyla anne adayları eğer ki bu konuda yeterli oranda bir deneyime sahip olan pilates eğitmenleri öncelikli olarak anne adaylarının ne kadar süredir gebe olduğunu öğrenecek, sonrasında da bu döneme uygun olan egzersizler yapılacak böylece artık gebelik dönemi anne adayları için oldukça keyifli bir şekilde geçecek.