HAMİLE PİLATESİNİN FAYDALARI

blog yazısı ekle !

HAMİLE PİLATESİNİN FAYDALARI

Anne adaylarının büyük bir kısmı hamilelik dönemi boyunca çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirler. Birçok anne adayı bu dönemde yaşayabileceği sıkıntılardan ötürü hamilelikten korkabiliyorlar. Lakin dünyanın en etkili egzersiz programlarından bir tanesi olarak da bilinen pilates ile birlikte pek çok sorun da ortadan kalkmış oluyor. Pilates, hamileliğin istenilen her döneminde herhangi bir sorun olmadan yapılabilmektedir. En büyük faydalarının başında ise anne adayının vücutlarının farkındalığını sağlamasıdır. Düzgün bir vücuda sahip olmalarının yanı sıra anne adayları oturmaları, yürüyüşleri, duruşları ve yatışları esnasında en doğru pozisyonlarda olmasını sağlar.

Ankara'daki tüm Hamile Pilatesi Salonları için tıklayınız
Ankara Hamile Pilatesi

Hamile pilatesinin en önemli faydalarından bir tanesi de bel – pelvis kavşağı ile pelvik taban kaslarını güçlendirmesi gelmektedir. Doğum esnasında bu bölgede meydana gelecek olan gelişmelerinin anneyi etkilememesi adına pilates çok büyük bir öneme sahiptir. Pilateste en fazla dikkat edilen şeylerin başında doğru nefes alış verişi öğrenmek gelmektedir. Solunumun farkındalığının artmaya başlaması ile birlikte doğum esnasında anne adayının kendini çok fazla zorlamasının da önüne geçmiş olacaktır. Hamilelik döneminde pilates yapmak aynı zamanda esneklik ve kas uzunluğu da sağlamaktadır. Ankara'da yer alan pilates merkezlerindeki uzman kişiler anne adaylarının hangi hamilelik döneminde olmaları fark etmeden onlara en uygun pozisyonları belirleyecek ve onların rahatlamaları adına gerekli olan detaylara sahip olan özel egzersiz programlarını uygulatacaktır.

Anne adaylarının hamilelik süreci esnasında yaşadıkları en önemli sorunlardan bir diğeri ise kabızlık. Yapılacak hamile pilatesi ile birlikte bağırsak faaliyetlerinde de ciddi bir artış meydana gelecektir. Anne adayının doğru bir diyet programı ile birlikte pilates yapmaya devam etmesinin sonrasında ise kabızlık şikayetleri oldukça hafifleyecektir. Anneler doğum öncesinde ciddi bir strese girebiliyor. Bu durum da onların doğum sürecini çok daha zorlu bir şekilde geçirmesine neden olabilmektedir. Ancak eğitim ile birlikte kandaki mutluluk hormonu seviyesi yükselmeye başlar ve böylece anne adayı kendini doğumun getirdiği stresten ve yorgunluktan kurtarmış olur. Düzenli bir şekilde yapılacak olan bu egzersizler ile birlikte artık doğum anne için çok daha kolay bir hale gelmiş olacaktır.