HAMİLE PİLATESİNİN GEBELİK VE DOĞUM KONUSUNDA FAYDALARI

blog yazısı ekle !

HAMİLE PİLATESİNİN GEBELİK VE DOĞUM KONUSUNDA FAYDALARI

Gebelik döneminde meydana gelen gelişmeler özellikle de ilk defa anne olacak kadınları ciddi anlamda etkilemektedir. Bir anda kiloda oluşan artış, bu kilonun vücuda olan etkileri ve zorlamaları ardından anne adayları uzun süreler boyunca var olan sorunlar ile başa çıkmaya çalışır. Ancak son dönemlerde anne adaylarının bu konuda yaptıkları araştırmalar sayesinde artık hamilelik dönemleri onları zorlamıyor. Bu dönemde yapılabilecek egzersizlerin başında ise pilates gelmekte. Hamile pilatesi konusunda yeterli oranda deneyim sahibi olan eğitmenler sayesinde artık anne adayları hem vücutlarının sarkmasını engelliyor hem de çok daha kolay bir şekilde doğum yapabiliyor.

Ankara'daki tüm Hamile Pilatesi Salonları için tıklayınız
Ankara Hamile Pilatesi


Hamile pilatesinde önemli olan şeylerin başında nefes egzersizleri gelmekte. Çünkü nefes almaya başlamak, başta kan dolaşımı olmak üzere vücudun pek çok farklı konuda olumlu değişimlere sahip olmasını sağlayacaktır. Sağlık bakanlığının da anne adaylarına önermeye başlamasının sonrasında artık Ankara'daki anne adaylarının büyük bir kısmı pilates yapmak adına araştırmalar yapıyor. Yapılacak olan pilates vücuda endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olacaktır. Bu da anne adayının mutlu olmasını sağlar. Anne adaylarının gebelik döneminde karşılarına çıkan en büyük sorunlardan bir tanesi olan sırt ve bel ağrıları düzenli olarak yapılacak pilatesler ile birlikte ortadan kalkacaktır. Çünkü bu bölgeler pilates sayesinde çok daha güçlü bir hale getirilmiş olur.

Hamile olan anne adaylarının karın kasları eğer ki güçlenmezse ciddi sarkmalar kendini gösterecektir. Dolayısıyla bunu engellemek adına hamile pilatesi yapılması ile birlikte karın kasları güçlenmek ve vücudun dengesinin tekrar ortaya çıkması sağlanmaktadır. Anne adayı kendi vücuduna konsantre olacak ve böylece doğum tahmin edilenden de kolay bir hale gelecektir. Pilates egzersizlerinde pelvik kasların güçlendirilmesi sağlanacaktır. Özellikle de normal doğum yapacak olan anne adayları bu egzersizler sayesinde artık doğumları öncesinde yaşamış oldukları stresten kendilerini kurtarmayı başaracaktır. Lakin hamileliğin hangi döneminde olunursa olunsun fark etmez egzersizlerin yapılmasının öncesinde mutlaka doktor ile görüşmeli ve onların egzersizlere uygun olup olmadığını öğrenmelidir. Böylece herhangi bir sorun meydana gelmeden egzersizler yapılmalıdır.