PİLATES EGZERSİZLERİN EN ÖNEMLİ 6 FAYDASI

blog yazısı ekle !

PİLATES EGZERSİZLERİN EN ÖNEMLİ 6 FAYDASI

Ankara 'da bulunan Pilates eğitmenleri bu egzersizlerin sizlere sağlayacağı en önemli 6 faydasını paylaşmak istiyorlar.

1. SİZİ GÜÇLENDİRİR

Hem erkekler hem de özellikle kadınlar için ağırlıklarla yapılan egzersizlerle elde edilebilecek kas ve güç artışına alternatif olarak pilates egzersizleri mevcut kaslarınızın gücünü ve dayanıklılığını artırmanızı sağlar.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


2. DENGENİZİ GELİŞTİRİR

Diğer birçok farklı egzersiz ve antrenman düzenlerinden farklı olarak Pilates içerisinde yapılan hareketler özellikle vücudunuzun dengesini sağlayan kasları daha çok geliştirmenizi sağlar.

3. ZİHNİ VE BEDENİ SAĞLAMLAŞTIRIR

Yapılan hareketler bedeniniz hakkında daha derin bir farkındalık yaratmayı sağlayarak sadece kas gelişiminize odaklanmakla kalmaz bilincinizi de geliştirir.

4. KARIN BÖLGENİZİ EN İYİ ÇALIŞTIRAN EGZERSİZDİR

Günümüzde uygulanan başka hiçbir egzersiz düzeni bir Pilates programı kadar karın bölgeniz üzerine yoğunlaşamaz ve onu bu kadar geliştiremez. Çünkü Pilates içerisinde ki hareketler karın ve bel bölgesinde ki bütün kasları istisnasız olarak çalıştırır.

5. SAKATLIKLARA KARŞI DAYANIKLILIĞINIZI ARTITIR

Pilates vücudunuzu güçlendirir ve sakatlıklara karşı dayanıklılığınızı arttırır. Pilates vücudun kondisyonunu dengeler ve kasların daha dengeli çalışmalarını teşvik eder, böylece zayıf noktalar olarak sayılabilecek bölgelerin de güçlenmesini sağlamış olur.


6. VÜCUDUNUZUN İŞLEVSELLİĞİNİ GELİŞTİRİR

Pilatesin bir diğer en önemli özelliği ise vücudunuzu nasıl daha iyi kullanabileceğinizi size öğretmesidir. Özellikle de başka bir çalışma programının bu konuda bu kadar etkili olamaması Pilates egzersizlerini bu kadar özel kılar.