PİLATES FARKI

blog yazısı ekle !

PİLATES FARKI

Ankara'da bulunan pilates kursu eğitmenleri bazı önyargılar nedeniyle genellikle ağırlık kaldırma hareketlerinin özellikle kadınlar için kaslarının çok dengesiz gelişeceği ve iri bir görüntüye sahip olacakları söylenir. Pilates için ise kasları düz bir şekilde gelişmesini sağladığı yönünde bir intiba vardır. Ancak bu iki görüşte gerçeği yansıtmaz. Çünkü her türlü egzersize karşı kaslarınızın verdiği tepkiler aynıdır, her çalışma sırasında kaslarınıza glikojen ulaştırılacak ve siz de kaslarınızın limitlerini zorlayarak gelişmelerini sağlayabileceksiniz.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


Ancak bu nokta da Pilates egzersizlerini diğer çalışmalardan farklı kılan şey sadece kaslarınızı geliştirmekle kalmayıp, onların dayanıklılığını da artırmasıdır. Bu da, mevcut olan duruşunuzu iyileştirecek, daha dik durmanızı sağlayacaktır. Böylece daha uzun ve ince görünmeye başlayacaksınızdır. Gördüğünüz gibi kaslarınızı uzatan herhangi bir fiziksel neden olmasa da sadece doğru bir duruşa sahip olmanız bile size bu faydayı sağlamaktadır.

Aynı zamanda ağırlık kaldırma egzersizleri ile istediğiniz ölçülerde kas gelişimini sağlamayabilirsiniz ancak gelişen bu kasların esneklik kazanmasını da sağlamak ancak pilates egzersizleri ile mümkündür.
Ancak ağırlık kaldırmanın kemik yoğunluğunu da unutmamak gerekir ve pilates egzersizlerinin yanı sıra ayrıca uygulanmasına özen gösterilmelidir.

Özellikle de ilerleyen yaşlarda metabolizmanızın yavaşlamaya başlamasıyla kilo almanızda kolaylaşır. Bunu tersine çevirebilecek en iyi yöntemse mevcut kas miktarını artırmaktır, çünkü artan kas miktarını koruyabilmek ancak daha fazla kalori yakmakla mümkündür, daha fazla kalori harcanması ise metabolizmanın faaliyete geçmesi demektir.

Özetle söylemek gerekirse mevcut fitness ve vücut geliştirme antrenmanlarınız içerisine Pilates egzersizlerini de eklemeniz yukarıda bahsedilen faydaların hepsinden yararlanabilmenizi sağlayacaktır. Bu programları takip etmek için de Ankara 'da bulunan pilates kursları ile iletişime geçebilirsiniz.