PİLATES HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

blog yazısı ekle !

PİLATES HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

NE GİYMELİYİM?

Terlediğinizde rahat hissedeceğiniz kıyafetler giyinin. Elbiselerinizin hareket kapasitenizi kısıtlamadığından emin olun. Çünkü esnekliğinizi doğrudan etkileyecektir. Eğer sizin için daha rahat ise çorap giyebilirsiniz ama genelde çorapsız egzersiz yapılır. Bir şişe su getirin. Pilates yaptıktan sonra ihtiyaç duyacaksınız.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates

KİLO VERECEK MİYİM?

Eğer dersle birlikte beslenmenize de önem verirseniz verebilirsiniz. Ama sadece kilo verme amacınız varsa, pilates sizin için uygun bir spor değildir.

PİLATES ERKEKLER İÇİN DE UYGUN MU?

Kesinlikle! Bir fitness tutkunu tarafından başlatılmış (Joseph Pilates) olan bu egzersiz erkekler için harika bir çözümdür.

NE TÜR BİR EĞİTİM ALINIR?

Sizin seviyenize uygun eğitim veriyoruz. Sınıfta ya da kişisel olarak da çalışabilirsiniz.

EĞER YENİ BAŞLADIYSAM NE YAPMALIYIM?

Sizin seviyenize uygun sınıflarımız bulunmaktadır. Bu yüzden temel sınıflarımızla başlamanız en doğru tercih olacaktır.

EĞER BİR DERSİMİ İPTAL ETMEK İSTERSEM NE OLUR?

İptal politikası sınıflar 24 saat önceden haber vermenizdir. Eğer uygun bildirim ile iptal etmiyorsan bile, bu sınıf için ders fatura edilecektir.

EĞER SINIFLAR DOLUYSA NE OLACAK?

Eğer bir boşluk açılırsa sizi bilgilendireceğiz ve sonra eğer bize katılmak istiyorsanız karar verebilirsiniz. Bekleme listesi dolu ve gerçekten sınıf istiyorsanız, uğrayıp bize bildirebilirsiniz.

DERSLER KAÇ DAKİKA SÜRER VE NE ZAMAN BAŞLAR?


Tüm sınıflar 55 dakika ve saatte başlar.

HİÇ PİLATES YAPMADIYSAM SINIF İÇİN KAYIT OLABİLİR MİYİM?

Eğer mat dersleri daha önce Pilates yapmadıysanız, o zaman sınıftakiler sizden bir adım önde demektir. Ama yine de tecrübeli ekipman kullanarak istediğiniz sonucu elde etmeleri gerekir. Sınıflarımız arasında seviye farkı vardır. Bunu da gelişiminiz için önemsiyoruz.

BİREYSEL OLARAK PİLATES YAPABİLİR MİYİM?

Evet. Sınıfta sadece 8 öğrenci ile öğretim değişiklikler için özellikle tavsiye edebilir. Eğer mat, yoga ya da spor dersleri ile daha önce Pilates yapmışsanız, 8 öğrenci büyük bir sayı olduğunu biliyorsunuz. Ama eğer özel ihtiyaçları veya yaralanma varsa, o zaman kendi başına egzersizleri değiştirerek rahat olana kadar birebir dersleri tavsiye ederiz.

PİLATES HER GÜN YAPTIĞIMIZDA GÜVEN ELDE EDER MİYİZ?

4 ila 5 kez bir hafta çalışmak idealdir. Haftada birkaç kez gelip bir bisiklet sürmek ya da yüzmek ideal olacaktır. Joseph Pilates söyledi: "10 seansta farkı hissedeceksiniz. 20, farkı göreceksin. Ve yepyeni bir bedene sahip olmak için 30 seansa ihtiyacınız var." Tabii ki, her gün seni görmeyi çok isteriz!

EĞER HAMİLE KALIRSAM PİLATES YAPABİLİR MİYİM?

Pilates hamilelik sürecinizde sizin daha iyi bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden pilates yapmanızı öneririz.

DERSE GEÇ KALIRSAM NE OLUR?

Diğerleri için ve sizin güvenliğiniz için 10 dakikadan fazla geç kalan kişilerin sınıfa katılmasına izin vermeyiz. Programları yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz; ama lütfen derse zamanında gelmesi için deneyin.