PİLATES VE SPOR YAPMAMAK İÇİN BAHANELER

blog yazısı ekle !

PİLATES VE SPOR YAPMAMAK İÇİN BAHANELER

1. Gece geç uyudum

2. Çocuklarımın ödevleri var

3. Ofiste çok yoruldum

4. Zamanım yok

5. Biraz uyumam lazım

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


6. Uyanamıyorum

7. Alarmım çalmadı

8. Manava gitmeliyim

9. Saçlarımı yaptırmalıyım

10. Tırnaklarımı yaptırmalıyım

11. Ofis çok yoğundu

Bu bahaneler size tanıdık geliyor mu? Bu bahanelerden bir ya da bir kaçını mutlaka kullanmışsınızdır.

Hatta ailenizden biri hastalanırsa bu mazeretlerin neredeyse hepsini birden kullanırsınız.

Kendinize dikkat etmediniz diye hasta düşer ve tüm gününüzün doktorlar arasında mekik dokuyarak geçeceğinden şüphe ederseniz ne olur yani?

Bu pilates'e engel mi? Biraz sert oldu galiba ama bu gerçek.

Sürekli mazeretler üreterek gezen yığınla insan, ilginçtir aynı zamanda sıkı kalçalar, taş gibi bir göbek, güçlü kollar ve bacaklara vs. sahip olmak istediğini söylüyor, bunun için çok çabaladığını ancak hayatın zor kazanıldığını söyleyerek bahanelerine bir yenisini ekliyor ve kendini beyninde yarattığı engeller arasına hapsediyor.

Bir vücudumuz var ve eğer istersek onu şekle sokabilir ya da salabiliriz, sağlıklı gıdalarla ya da zehirle besleyebiliriz. İtiraf edin sizi sizden başka engelleyen, hayatınızı sizden başka sabote eden yok.

Her sabah dinç uyanabilir, yataktan enerji ile fırlayabilir ve çocuklarınızla, ailenizle, arkadaşlarınızla eğlenceli ve aktif bir şekilde vakit harcamak için hazır olabilirsiniz. Ya da her sabah başka bir güne erteleyip durarak keşkelerle uyanabilirsiniz. Hangisini seçerdiniz?

Bir fitness ya da spor salonuna gidemiyorsunuz, vaktiniz veya yeterli bütçeniz yok, tamam! Ancak şu anda evinizde uygulayabilecek bolca sistem bulunuyor. Yani bundan böyle bahaneleriniz pekte işe yaramayabilir.

Pilates'in en büyük nimeti her zaman her yerde yapabiliyor olmanız! Kollar bacaklar bir tarafa, bir aşağı bir yukarı zıplayıp durmanız gerekmez.

Vücut Ağırlığı egzersizi metabolizmayı çalıştırır ve kaynak olarak kendi vücut ağırlığınızı kullanır.

Bu ağırlık egzersizleriyle kaslarınız şişmeyecektir.

Jimnastikçilere bakın, kendi vücut ağırlıklarını kullandıkları için çok güçlü vücutları vardır.

Balet ve balerinler ya da, vücut ağırlığı egzersizleri sayesinde güçlü kaslara, dayanıklı bir vücuda ve sarsılmaz bir dengeye sahipler.