PİLATES YAPARAK KİLO VERİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

PİLATES YAPARAK KİLO VERİLİR Mİ?

Yüzeysel olarak bakıldığı takdirde, pilates mucizelere gebe bir kilo verme yöntemi değildir. Bununla birlikte, adeta hızlı kalori yakma potansiyelinizin bir göstergesi gibi olan karın kaslarınız üzerinde çalışır. Pilatesin ileri düzey teknikleri ile çalışırken bile, kalorilerinizi yakarak, yağlarınızdan kurtulma işini hızlandırmak istiyorsanız, kardiyovasküler çalışmaları da programınıza eklemeniz gerekmektedir. Etkili bir kilo verme isteği, hem aerobik hem de vücut geliştirme egzersizleri ile birleştirildiği takdirde, pilates yaparak oldukça başarılı bir sonuca ulaşabilir.Base Life Club Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Spor Hocam Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028.Sokak No:16/A-6 Kule Evo 2. Kat Başkent Üniversitesi karşısı

Pilates Time Academy

Eryaman

devamını oku... Adres: Ertuğrul Bey Caddesi 269.Sokak Ra-Da Life Plaza No:4 Kat:2 Daire:11 Eryaman-Ankara

New York Pilates Academy

Çankaya

devamını oku... Adres: Kazım Gökalp Mah. Ziaur Rahman Cad. No15/1 Çankaya-Ankara

Athletique Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2812.Cadde İlko İstesi No:19/1 Çayyolu-Ankara

Çayyolu Pilates

Çayyolu

EMS Hakkında

EMS elektronik kas uyarım sistemi olarak bilinmektedir. Basitçe şu şekilde anlatılabilir; normal egzersizleriniz sırasında bir hareketi yapabilmek için beyin kasa bir sinyal göndermek zorundadır bunu göndermezse zaten hareketi yapamazsınız her vücut hareketimizde bu sinyaller gönderilmektedir.

Bu cihaz da beyinden gelen sinyallerin aynısını dışardan sadece kaslarımıza göndererek kasılma seviyesini arttırmaktadır. EMS sayesinde bir hareketi gelen akım eşliğinde yaparak kasılmayı arttırıp o kasın gelişimini daha kısa sürede sağlamaktayız. Egzersiz, kişinin anatomik ve mekanik tüm özellikleri göz önünde bulundurularak yapıldığından sakatlanma riski yoktur ve elektrik uyarımı sayesinde çok verimli olur.

Özellikle zamanım yok spora vakit ayıramıyorum diyenler içim haftada 2 kez ve bir seansta toplam 20 dakika uygulanan bu egzersiz sistemi ile tüm vücut ve özellikle de omurgada yeterli güçlendirme ile birlikte v6-10 seans arasında gözle görünür incelme sağlanabilir.

20 dakikada 4 saat antereman yapmış gibi maksimum kalori yakımı sağlayan KABLOSUZ ve KURU EN SON EMS SİSTEMİ ile forma girmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

DOĞRU SİSTEM ,DOĞRU ANTREMAN VE PROFESYONEL ELLERDE KISA SÜREDE HEDEFE ULAŞABİLİRSİNİZ..

devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Dior Gym Pilates

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Gymnasium Cimnastik ve Pilates Stüdyo

Çayyolu

devamını oku... Adres: Park Caddesi No:19-1/A Çayyolu-Ankara

Fizyopark Pilates Studio

Çayyolu

FizyoPark Sağlıklı Yaşam Merkezi
Fizyoterapist Eşliğinde Pilates

Genel Bilgi
Reformer (Aletli) pilatesi FizyoPark ayrıcalıklarıyla sunuyoruz. En yeni aletler, bahçe konsepti, şık stüdyosu ve Reformer Pilates Uzmanlık Belgeli Fizyoterapistimiz ve Alannda Uzman Ekibimizle kalite ve bilimselliği üst düzeye taşıyoruz.
Reformer (Aletli) Pilates doğru şekilde uygulandığında bel-boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda çok büyük bir faydası olduğu artık kanıtlanmıştır. Ancak altını önemle çizmemiz gerekir ki, uygulanan egzersizlerin doğru ve kişinin ihtiyacı doğrultusunda olması gerektiğidir. Gereksiz zorlamalar ya da bilinçsizce yaptırılan hareketler sağlam bir omurgada bile sorunlara yol açabilir. Yani eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız ya da işinde uzman kişilerle çalışmıyorsanız, egzersizlerden kalıcı hasarlar ile ayrılmanız olasıdır.
Reformer (Aletli) Pilates de amaç güç kazanmak, denge merkezini postür bozukluklarını düzeltmek, vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır; çünkü, amaç belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.
Reformer (Aletli) Pilates ile tüm vücut çalışır. Kişi aletli pilates yaparken vücudun kuvvet merkezini de kullanır, böylece aslında kollarıyla bantları çekerken ya da bacaklarıyla barı iterken sadece tek bir kas grubuna yüklenmemiş olur. Vücuttaki tüm kas grupları aynı anda ve hemen hemen eşit düzeyde çalışır ve güçlenir. Bu aletli pilatesi diğer egzersiz türlerinden ayıran en önemli özelliktir. Bu özellik sayesinde pilates aletleri normal hayattaki aktivitelere de en benzer egzersizlerin yapılmasını sağlar. Aletli pilatesin bir diğer özelliği de yatarak uygulanan hereketlerde yerçekiminin etkisini azalttığı için kuvvet olarak zayıf kişilerin dahi birçok egzersizi yapabilmesini sağlamasıdır. Egzersizler sırasında eklemlere az yük biner ve kişi güçlenerek normal hayattaki fizyolojik hareketleri yapabilmeye başlar.

Hangi Durumlarda Merkezimizden Yararlanabilirsiniz?
- Bel, boyun fıtığı ve omurga ağrıları
- Osteoartrit (kireçlenme)
- Osteporoz (kemik erimesi)
- Eklem ve kas problemleri
- Fibromiyalji
- Kalça, diz, ayak, omuz, dirsek ve el gibi eklem ağrıları
- Topuk dikeni
- Temisçi, golfçü dirseği
- Carpal tunnel sendromu
- Skolyoz, kifoz, lordoz gibi omurga ve duruş bozuklukları
- Ankilozan Spondilit
- Yürüme, denge ve koordinasyon bozukluğu
- İdrar kaçırma problemi
- Hamilelik dönemi (Prenatal-Postnatal)
- Esnekliği arttırmak ve sıkılaştırmak
- Sağlıklı kas-iskelet sistemine sahip olmak
- Sporcu sakatlanmaları, yaralanmaları ya da ortopedik operasyonlar sonrasında kas kuvvetini arttırmak

Hizmetlerimiz
-Reformer (Aletli) Pilates
-Klinik Pilates
-Hamile Pilatesi
-Çocuk Pilatesi
-Mat Pilates
-Kişiye Özel Egzersizler
-Aletle Yumuşak Doku Mobilizasyonu

Doğru yapılan iki hareket, düşünmeden ve kontrolsüzce yapılan on hareketten iyidir.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780.Cadde 2822.Sokak No:2 Çayyolu-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu Pilates

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

My Fizyo Klinik Pilates

Yenimahalle

MYFİZYOKLİNİK Sağlıklı Yaşam ve Pilates Merkezi Danışanlarına "Sağlıklı bir yaşam için kaliteli bir ortam " sunmak üzere FİZYOTERAPİST , DİYETİSYEN ve YOGA EĞİTMENİNDEN oluşan profesyonel bir çatı altında 2017 yılından buyana hizmet vermektedir.

devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 83. Cadde 274. Sokak Wings Plaza 105 Yenimahalle-Ankara

Pulse Health Sports Studio

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 2133. Sok. 11/2 Mustafa Kemal Mah.-Ankara

Fly High Studio Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Atılım Gym Pilates

Etimesgut

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Boon Pilates

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Mahallesi 1180. Cadde Kayra İş Merkezi 3. Kat 7/7 Bağlıca-Ankara

All in One Pilates Studio

Çankaya

4'lü Grup Pilates Reformer ve 4'lü Pilates Chair dersleri hakkında bilgi almak için bizi arayınız.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sok. 13-A Tevfik bey Apartmanı Çankaya-Ankara

Grenada Life Personal Training Pilates

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

bySANAT Pilates

GOP

devamını oku... Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara


Kalori Yakımını Hesaplama

Pilates, bir saatlik bir çalışma seansında asgari düzeyde bir kalori yakımını sağlar. Başlangıç seviyesi çalışan, ortalama 70 kg. ağırlığındaki bir öğrenci için bu miktar, 250 kalori civarına tekabül ederken; orta seviyede aynı ağırlıkta bir öğrenci için yaklaşık 351 kalori ve ileri düzey yine aynı ağırlıktaki bir öğrenci içinse yaklaşık 432 kaloriyi bulmaktadır. Karşılaştırmak için örnek vermek gerekirse, aynı kilodaki bir insanın bir saatlik yürüyüşü 190 kaloriye yaklaşırken, saatte 8 km.lik bir hızla koşan koşucu yaklaşık 576 kalori harcayabilir.

Karın Kaslarının Önemi

Karın kasları üzerine yoğunlaşan bir pilates programı takip edilirken, yani detayda bakılacak olursa, ön karın bölgesine ek olarak, alt sırt ve kalça alanlarının da dahil olduğu bir aktivite, yağ yakımını olumlu yönde etkileyecektir. Daha güçlü karın çevresi kasları yardımıyla, esneklik ve hareket kabiliyeti artacak, fiziksel aktiviteleri daha seri bir halde yapmaya başlayarak, elbette, kalori yakımını arttıracaksınız. "Teaser, Criss-Cross veya Roll-Up" gibi bazı özel pilates egzersizleri ise, kasları sıkılaştırma ve çalıştırma konusunda çok daha etkili bir biçimde fayda sağlayabilir.

Yağlardan Kurtulmak İçin İpuçları

Çalışma yoğunluğunuzu arttırarak, yağlarınız ve kalorilerle daha hızlı bir şekilde vedalaşabilirsiniz. Daha hızlı bir tempo ile daha az aralıklı olarak çalışılan ileri düzey pilates sınıflarını takip ettiğinizde, aslında daha etkili bir şekilde varmak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Kardiyo-interval çalışmalar ile zenginleştirilmiş ileri pilates egzersizleri, kilo kaybetme potansiyelini arttıracaktır. 2012 yılında, Amerikan Fizyoloji Derneği tarafından yayımlanan bir araştırmaya göre, yalnızca 2,5 dakikalık interval çalışmalar eklenen, ortalama 1 saatlik egzersiz, sizin fazladan yaklaşık 200 kalori daha yakmanızı sağlayabilir.

Değerlendirmeler

Yaklaşık yarım kg.lık bir yağ kütlesinden kurtulmak için, ortalama 3500 kalori yakılmalıdır. Bu olay, hem fiziksel çalışmayı arttırmak hem de kalori alımını azaltarak dengelenmiş olmalıdır. Başka hiçbir yardımcı etken olmadan, tek başına pilates çalışmak kilo vermeye yarayan bir uygulama olmayacaktır. Bununla birlikte, diğer koşullar sağlandığında, kilo kaybetmeye başlamak için haftanın en az dört günü, 45 dakikadan az olmayacak şekilde pilates çalışmaları gerçekleştirilmelidir. Profesyonel yardımla ve ilerleyen zamanlarda, kalori yakımını arttırmak için çalışmalarınızı aerobik ve vücut geliştirici serilerle destekleyebilirsiniz. Bu esnada kesinlikle dengeli beslenmeyi ihmal etmemeniz gerekir; diyeti çok dikkatli bir şekilde oluşturarak, kalori yakımına yardımcı olması için sağlıklı besinleri tüketmeyi de unutmayın.