PİLATESİN GİZLİ KALMIŞ FAYDALARI

blog yazısı ekle !

PİLATESİN GİZLİ KALMIŞ FAYDALARI

Günümüzde çoğu kişinin sağlıksız beslenmeden ve aşırı kilolarından şikâyet ettiği bir dönemde Ankara ' da bulunan pilates salonlarının eğitmenleri sizlere bu gibi şikâyetlerinizden kurtarabilecek olan Pilatesin, gizli kalmış 5 faydasını paylaşacaklar.

1. GENÇ BİR GÖRÜNÜM

Pilates egzersizleri ile kan dolaşımınızın ve solunum sisteminizin harekete geçmesi sonucunda, kanınızda bulunan faydalı maddelerde vücudunuzda ki her bir hücreye rahatça ulaşmış ve onları beslemiş olur. Böylece bunların yerine hücrelerinizden elde edilen toksinler de arınma sisteminizin devreye girmesi ile vücudunuzdan uzaklaştırılır. Sonuç tabii ki de daha sağlıklı bir bedendir.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


2. KENDİNİZİ İYİ HİSSETTİRİR

Pilates egzersizleri, beyin fonksiyonlarınızı harekete geçiren, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayan endorfin hormonunu salgılamanızı sağlar. Böylelikle stres seviyeniz azaldığı gibi, kendinize olan özgüveniniz ve saygınız da fark edilir ölçüde artar. Aynı zamanda seratonin ve dopamin gibi sinir hücreleri arasında ki iletimi iyileştiren hormonlar rahat bir uyku almanızı da teşvik ederler.

3. KABIZLIK SORUNUNU GİDERİR

Pilates egzersizleri bağırsaklarınızın hareket etmesini sağlar. Böylelikle içerisinde ki toksinlerinde hareketini hızlandırarak, arınma sürecinizi daha kısaltır. Ancak yemeklerden hemen sonra egzersizlerinizi gerçekleştirmekten uzak durmaya özen gösterin. Çünkü kanın, mideniz yerine kaslarınıza yönlenmesi sindirim sisteminizin yavaşlamasına neden olacaktır.

4. KEMİKLERİNİZİ GÜÇLENDİRİR

Yürümek, dans etmek, yoga ve pilates hepsi kemiklerinizi güçlendirmeyi teşvik eden, bunun için de kendi vücut ağırlığınızı kullanan hareketlerdir. Bu tür egzersizlerde, hareketleri gerçekleştirirken ağırlığınızın kaslarınız ve kemikleriniz üzerindeki etkisi de değiştikçe, kemikleriniz üzerinde ki yoğunluk ve güç de artar. Böylece kemik erimesi gibi rahatsızlıklara karşı da önlem almış olursunuz.


5. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Fiziksel hareketler kanınızda bulunan ve bağışıklık sisteminizin bir parçası olan alyuvarlarında dolaşımını artırır. Böylece, kanınız da ki zararlı maddelerden daha fazla arınmış olursunuz.

Eğer siz de pilates egzersizlerinin sağladığı tüm bu faydalardan yararlanmak isterseniz Ankara 'da bulunan size en yakın pilates eğitmeniniz ile iletişime geçebilirsiniz.