PİLATES’İN YARARLARI

blog yazısı ekle !

PİLATES’İN YARARLARI

Pilates programına başlamak için heyecan duyunuz. Bazı değişikliklerden üç ay boyunca haberdar olmayacaksınız. Ama önemli olan sabırlı olmanızdır. Hiçbir egzersiz türü size mucizeler yaratmayacaktır. Düzenli olarak haftada iki kez pilates yapmanız vücudunuzda oluşacak belirgin değişikliklerin farkına varmanızı sağlayacaktır.

Daha düz bir popo: Birçok pilates egzersizi poponuzu çalıştırır. Düzenli olarak birkaç hafta pilates yaparsanız kesin bir sonuç elde edeceksiniz. Poponuz daha düzgün bir şekil alır ve belki de küçülmeye başlar. Eğer poponuz küçükse de daha iyi bir şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


Daha uzun ve daha az yağlı kas sistemi: Eğer vücudunuzu geliştirmek istiyorsanız, pilates sizin için en ideal güç geliştirme programı olacaktır. Pilates sayesinde kaslarınız gelişecek ve daha az yağlı bir vücuda sahip olacaksınız.

Daha iyi duruş: Daha iyi bir duruş pilates sayesinde kazanacağınız bir faydadır. Ve etrafınızdaki birçok insan birkaç egzersiz programından sonra sizdeki değişikliği fark edecektir. Eğer pilateste öğrendiğiniz egzersiz biçimlerini tamamen öğrenirseniz, daha düz oturur ve aynı zamanda daha hoş görünürsünüz.

Daha düz bir karın: Daha düz bir karına sahip olmanın en iyi yolu kilo vermektir. İkinci yolu da pilatestir. Eğer zaten zayıfsanız; ama karnınızda fazlanız varsa, pilates sıkılaşmanızı sağlayacaktır. Pilates sayesinde yaptığınız egzersizlerle göbeğiniz daha düz olur ve daha çekici olursunuz.

Daha az sırt ağrısı:çoğu sırt ağrısı yanlış duruştan ve hareketsiz hayattan dolayı ortaya çıkar. Pilates de kasların çalışmasını ve dengesizliklerin azalmasını sağlar. Pilates aynı zamanda esnemenizi ve arka kaslarınızın da çalışmanızı sağlar. Eğer pilatesi dikkatli bir şekilde yaparsanız, vücudunuzu sakatlanmalardan korumak için nasıl kullanmanız gerektiğini anlarsınız.

Daha fazla esneklik: Pilates egzersizleri kasları ve eklemleri esnetirken, vücudunuzun da esnemesini sağlar. Herkesin yaştan, genetikten ve yaşam tarzından dolayı hareketlerinde kısıtlanmalar oluşmaktadır. Ama eğer pilatesi düzenli olarak yaparsanız, esneklik ve güç konusunda potansiyellerinize ulaşabilirsiniz.

Daha fazla farkındalık: Pilates sayesinde vücudunuzu daha net bir şekilde algılarsınız. Karnınızın düz olmasını, duruşunuzun daha düzgün olduğunu ve omuzlarınızı kulağınıza kadar esnetmeyi belki de hiç düşünmemiştiniz. Ve artık nasıl nefes alıp vereceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Pilates sizin yaşam tarzınıza tam anlamıyla bir şekil verecektir.

Daha iyi denge: İyi bir denge oluşturmak için güçlü bir merkeze sahip olmanız gerekmektedir. Bu noktada da pilates size yardımcı olacaktır. Pilates egzersizleri sizi güçlendirir ve pilatesi düzenli bir şekilde yaptıktan sonra daha iyi bir koordinasyon elde edeceksiniz.

Daha Fazla Güç: Pilates vücudunuzdaki kasların güçlenmesini sağlar ve bunu günbegün fark edersiniz. Pilates günlük hayatınızı geliştirir. Normalde yapamadığınız birçok hareketi yapmanızı kolaylaştırır. Ne tür aktivite yaparsanız yapın, pilates egzersizlerinin hayatınızı geliştirdiğini göreceksiniz. Vücudunuzu bir bütün olarak güçlendirecek ve yaralanmalardan kurtulmuş olacaksınız.