RAHAT DOĞUM YAPMAK İÇİN HAMİLELİKTE PİLATES YAPMALISINIZ

blog yazısı ekle !

RAHAT DOĞUM YAPMAK İÇİN HAMİLELİKTE PİLATES YAPMALISINIZ

Pilates özellikle de son dönemlerde herkesin hakkında araştırma yaptığı egzersiz yöntemlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Çünkü pilates sayesinde insanlar nefes alışverişini çok daha düzenli bir hale getiriyor, gebelik sürecinin anne adayına getirmiş olduğu yükler de fiziki ve ruhsal anlamda çok ciddi etkileyebiliyor. Geçmiş dönemlerde anne adayları bu konuda ne yapacaklarını tam olarak bilemiyordu. Bunun nedeni ise bu dönemde egzersiz yapmanın anne adayına ve bebeğine farklı şekillerde zararlar verebilmesiydi. Lakin pilates ile birlikte artık bu durumda da değişimler meydana gelmeye başladı. Çünkü hamile pilatesi eğer ki doğru bir şekilde yapılıyorsa hiçbir sorunun yaşanmasına neden olmayacaktır.

Ankara'daki tüm Hamile Pilatesi Salonları için tıklayınız
Ankara Hamile Pilatesi
Bunu içinse yapılması gereken şey artık çok daha basit. Öncelikli olarak Ankara içerisinde yer alan pilates merkezlerinde dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız gerekiyor. Bu tarz pilateslerde yapılacak olan hareketler çok daha yumuşak bir şekilde anne adayına sunulur. Burada temel amaç kas ve iskelet sistemini çok daha güçlü bir hale getirmektir. Aynı zamanda anne adayının pelvik tabanının yer çekimi ve ağırlıktan dolayı aşağıya doğru inmesi ile birlikte ortaya çıkabilecek sorunların da önüne geçilmiş olur. Lakin bu işlemler yapılırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü aksi halde fayda vereceği düşünülerek yapılacak pilates egzersizleri ortaya daha ciddi sonuçları çıkartabilir. Her bir pilates hareketinin iyi geldiği noktalar birbirinden farklıdır.

Dolayısıyla konusunda uzman olan bir eğitmen bu hareketlerin hangilerinin ne işe yaradığını bilecek ve buna göre de anne adaylarının oluşabilecek sorunların daha meydana gelmeden sona ermesini sağlayacaktır. Pilates egzersizlerinde eğitmenler her bir anne adayına göre farklı hareketler yaptırılacaktır. Çünkü birçok kişi çok basit bir şekilde DVD ya da televizyonda görmüş oldukları bilindik hareketleri yaparak vücutlarını esnetmeye çalışacaklar. Lakin ısınmadan gerçekleştirilecek pilates egzersizlerinin sonrasında ise kaslarda birbirinden farklı sorunlar kendini gösterecektir. Bu da zaten zorlu bir sürecin içerisinde bulunan anne adaylarını tahmin edilenden de kötü etkiler. Bunun olmasını engellemek adına mutlaka eğitmenler ile doğru hareketlerin yapılmasına dikkat edilmesi gerekecektir.