SIKI BİR KARNIN SIRRI: PİLATES

blog yazısı ekle !

SIKI BİR KARNIN SIRRI: PİLATES

Ankara 'da bulunan pilates eğitmenleri, sağlıklarına ve formlarına dikkat eden çoğu kişinin genelde bir veya iki farklı egzersiz disiplinini tercih ettiğini, bunlardan birinin çoğunlukla ağırlık çalışmaları olduğunu diğer kısmının ise koşma, yürüyüş veya bisiklete binmek gibi kardiyo egzersizlerinden oluştuğunu belirtiyor. Elbette bu ikili çalışma sisteminde de pek çok farklı kombinasyonu takip etmek mümkün, örneğin bir kişi ağırlık kaldırma ve bisiklete binme egzersizlerini tercih ederken, bir başkası ağırlık ve yüzme çalışmalarını kendisi için uygun bulabiliyor. Bu tür çalışmalarda elbette uygulayan kişiler için gerekli faydayı sağlıyor, çünkü ne kadar çok farklı disiplini takip ederseniz o kadar hızlı ve iyi sonuçlar elde edersiniz.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


Bu sebeple, bugün size bahsedilmek istenen konu mevcut egzersiz programlarına sahip olan kişilerin bu programları daha da zenginleştirmek ve hatta daha hızlı etkiler elde edip, normal düzenleri içinde fazla yoğunlaşamadıkları kas gruplarını çalıştırabilecek bir egzersiz sistemi olan Pilates 'dir ve Pilates hakkında bilinmesi gereken ilk şey karın kasları için en iyi egzersizleri içermesidir.

NİÇİN İŞE YARIYOR?

Pilates egzersizlerine başladığınızda ilk fark edeceğiniz şey, vücudunuz bu yeni pozisyonlara ve gergin bir biçimde gerçekleşen sabit duruşlara ne kadar yabancı olduğu olacaktır. Böyle olması da gayet iyidir, çünkü bu şekilde daha önce hiç çalışmamış kas grupları çalışmaya başlayacak, vücudunuz buna adapte olabilmek için çok hızlı biçimde o bölgeleri güçlendirmeye odaklanacaktır.

Farklı gelecek olan şey ise genellikle karnınızı çalıştıran egzersizlerden sonra ağrımasına alışık olduğunuz karnınızın ön kısmı yerine bunlara ek olarak bel bölgeniz, belinizin yanında bulunan yan kaslar ve bütün bu alt gövdenizin çalışmış olacağıdır. Böylece daha ilk dersten itibaren takip etmiş olacağınız pilates egzersizleri ile karın bölgenizin tamamını çalıştırmış olacaksınız.

Hatta bu sebepten dolayı yapacağınız ilk antrenmanlarda, daha önce pilates tecrübesi olan kişilerden ayrı olarak egzersiz sürenizi 10 dakika ile sınırlandırmanız alışma sürecinizi de kolaylaştıracaktır.

Eğer siz de mevcut antrenmanlarınız içerisine bu egzersizleri dâhil etmek isterseniz, Ankara 'da buluna Pilates eğitmenleri ile iletişime geçebilirsiniz.