SİZ VE ÇOCUKLARINIZ İÇİN EN ETKİLİ PİLATES EGZERSİZİ

blog yazısı ekle !

SİZ VE ÇOCUKLARINIZ İÇİN EN ETKİLİ PİLATES EGZERSİZİ

Pilates bilindiği gibi en faydalı spor dallarından biridir. Sadece formunuzu korumak değil fiziksel ve zihinsel olarak tam güce ulaşmak isteyenler için pilates egzersizleri oldukça etkilidir. Bazı araştırmalar gösterir ki, uzun ömürlü olmak ve yaşlanınca zihinsel ve fizikse sağlığı korumak için yerde otururken yükselmeye yönelik tek bir tam vücut hareketi mevcuttur. Araştırmacılar en düşük destekle yerde oturma pozisyonundan ayakta durmaya geçişi pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirmek için becerinizi ölçen bir tarama testi geliştirdiler. Daha çok destek ve yardım kullanma ihtiyacı, fiziksel olarak daha az iyi olanıdır.Hareketi gerçekleştirmek için daha az desteğe ihtiyaç duymak daha uzun bir yaşam için test puanınızı olumlu yönde etkileyecektir. Bahsi geçen bu geçiş hareketinin geleneksel pilates egzersizleri kapsamında defalarca tekrarlanıyor olması ise sürpriz değildir. Pilates sürümünde daha spesifik detaylar varken bilim insanlarının üzerinde çalıştığını ve gerçekleştirmeye uğraştığı kesin başarılı olan uygulama sonucudur.

Çocuğunuzla Birlikte Yapabilirsiniz

Bu egzersiz zor mudur? Evet, zordur. Ayrıca yeni başlayanlar için egzersizlerin her türü zor olabilir. Önemli olan yapamıyorum gibi bir yanılgıya düşmemektir. Ancak sıkı pratik yaparak kısa sürede çarpıcı iyileştirmeler sağlanabilir. En güzel olanı ise hayatınızdaki genç bir insanla ya da çocuğunuzla bu hareketi yapmaktır. Böylelikle genç bir insanın ya da çocuğunuzun sağlığına olumlu yönde katkıda bulunurken aynı zamanda birlikte eğlenebilirsiniz. Çocuklar için pilatesin nasıl yapılabileceğini anlatan kitaplarda vardır. Şimdi burada bahsedilen egzersize iki adımda bakacağız. Her yaştan öğrencinin yapabileceği ve keyif alabileceği egzersizlerdir.

Base Life Club Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Spor Hocam Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028.Sokak No:16/A-6 Kule Evo 2. Kat Başkent Üniversitesi karşısı

Pilates Time Academy

Eryaman

devamını oku... Adres: Ertuğrul Bey Caddesi 269.Sokak Ra-Da Life Plaza No:4 Kat:2 Daire:11 Eryaman-Ankara

New York Pilates Academy

Çankaya

devamını oku... Adres: Kazım Gökalp Mah. Ziaur Rahman Cad. No15/1 Çankaya-Ankara

Athletique Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2812.Cadde İlko İstesi No:19/1 Çayyolu-Ankara

Çayyolu Pilates

Çayyolu

EMS Hakkında

EMS elektronik kas uyarım sistemi olarak bilinmektedir. Basitçe şu şekilde anlatılabilir; normal egzersizleriniz sırasında bir hareketi yapabilmek için beyin kasa bir sinyal göndermek zorundadır bunu göndermezse zaten hareketi yapamazsınız her vücut hareketimizde bu sinyaller gönderilmektedir.

Bu cihaz da beyinden gelen sinyallerin aynısını dışardan sadece kaslarımıza göndererek kasılma seviyesini arttırmaktadır. EMS sayesinde bir hareketi gelen akım eşliğinde yaparak kasılmayı arttırıp o kasın gelişimini daha kısa sürede sağlamaktayız. Egzersiz, kişinin anatomik ve mekanik tüm özellikleri göz önünde bulundurularak yapıldığından sakatlanma riski yoktur ve elektrik uyarımı sayesinde çok verimli olur.

Özellikle zamanım yok spora vakit ayıramıyorum diyenler içim haftada 2 kez ve bir seansta toplam 20 dakika uygulanan bu egzersiz sistemi ile tüm vücut ve özellikle de omurgada yeterli güçlendirme ile birlikte v6-10 seans arasında gözle görünür incelme sağlanabilir.

20 dakikada 4 saat antereman yapmış gibi maksimum kalori yakımı sağlayan KABLOSUZ ve KURU EN SON EMS SİSTEMİ ile forma girmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

DOĞRU SİSTEM ,DOĞRU ANTREMAN VE PROFESYONEL ELLERDE KISA SÜREDE HEDEFE ULAŞABİLİRSİNİZ..

devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Dior Gym Pilates

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Gymnasium Cimnastik ve Pilates Stüdyo

Çayyolu

devamını oku... Adres: Park Caddesi No:19-1/A Çayyolu-Ankara

Fizyopark Pilates Studio

Çayyolu

FizyoPark Sağlıklı Yaşam Merkezi
Fizyoterapist Eşliğinde Pilates

Genel Bilgi
Reformer (Aletli) pilatesi FizyoPark ayrıcalıklarıyla sunuyoruz. En yeni aletler, bahçe konsepti, şık stüdyosu ve Reformer Pilates Uzmanlık Belgeli Fizyoterapistimiz ve Alannda Uzman Ekibimizle kalite ve bilimselliği üst düzeye taşıyoruz.
Reformer (Aletli) Pilates doğru şekilde uygulandığında bel-boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda çok büyük bir faydası olduğu artık kanıtlanmıştır. Ancak altını önemle çizmemiz gerekir ki, uygulanan egzersizlerin doğru ve kişinin ihtiyacı doğrultusunda olması gerektiğidir. Gereksiz zorlamalar ya da bilinçsizce yaptırılan hareketler sağlam bir omurgada bile sorunlara yol açabilir. Yani eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız ya da işinde uzman kişilerle çalışmıyorsanız, egzersizlerden kalıcı hasarlar ile ayrılmanız olasıdır.
Reformer (Aletli) Pilates de amaç güç kazanmak, denge merkezini postür bozukluklarını düzeltmek, vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır; çünkü, amaç belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.
Reformer (Aletli) Pilates ile tüm vücut çalışır. Kişi aletli pilates yaparken vücudun kuvvet merkezini de kullanır, böylece aslında kollarıyla bantları çekerken ya da bacaklarıyla barı iterken sadece tek bir kas grubuna yüklenmemiş olur. Vücuttaki tüm kas grupları aynı anda ve hemen hemen eşit düzeyde çalışır ve güçlenir. Bu aletli pilatesi diğer egzersiz türlerinden ayıran en önemli özelliktir. Bu özellik sayesinde pilates aletleri normal hayattaki aktivitelere de en benzer egzersizlerin yapılmasını sağlar. Aletli pilatesin bir diğer özelliği de yatarak uygulanan hereketlerde yerçekiminin etkisini azalttığı için kuvvet olarak zayıf kişilerin dahi birçok egzersizi yapabilmesini sağlamasıdır. Egzersizler sırasında eklemlere az yük biner ve kişi güçlenerek normal hayattaki fizyolojik hareketleri yapabilmeye başlar.

Hangi Durumlarda Merkezimizden Yararlanabilirsiniz?
- Bel, boyun fıtığı ve omurga ağrıları
- Osteoartrit (kireçlenme)
- Osteporoz (kemik erimesi)
- Eklem ve kas problemleri
- Fibromiyalji
- Kalça, diz, ayak, omuz, dirsek ve el gibi eklem ağrıları
- Topuk dikeni
- Temisçi, golfçü dirseği
- Carpal tunnel sendromu
- Skolyoz, kifoz, lordoz gibi omurga ve duruş bozuklukları
- Ankilozan Spondilit
- Yürüme, denge ve koordinasyon bozukluğu
- İdrar kaçırma problemi
- Hamilelik dönemi (Prenatal-Postnatal)
- Esnekliği arttırmak ve sıkılaştırmak
- Sağlıklı kas-iskelet sistemine sahip olmak
- Sporcu sakatlanmaları, yaralanmaları ya da ortopedik operasyonlar sonrasında kas kuvvetini arttırmak

Hizmetlerimiz
-Reformer (Aletli) Pilates
-Klinik Pilates
-Hamile Pilatesi
-Çocuk Pilatesi
-Mat Pilates
-Kişiye Özel Egzersizler
-Aletle Yumuşak Doku Mobilizasyonu

Doğru yapılan iki hareket, düşünmeden ve kontrolsüzce yapılan on hareketten iyidir.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780.Cadde 2822.Sokak No:2 Çayyolu-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu Pilates

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

My Fizyo Klinik Pilates

Yenimahalle

MYFİZYOKLİNİK Sağlıklı Yaşam ve Pilates Merkezi Danışanlarına "Sağlıklı bir yaşam için kaliteli bir ortam " sunmak üzere FİZYOTERAPİST , DİYETİSYEN ve YOGA EĞİTMENİNDEN oluşan profesyonel bir çatı altında 2017 yılından buyana hizmet vermektedir.

devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 83. Cadde 274. Sokak Wings Plaza 105 Yenimahalle-Ankara

Pulse Health Sports Studio

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 2133. Sok. 11/2 Mustafa Kemal Mah.-Ankara

Fly High Studio Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Atılım Gym Pilates

Etimesgut

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Boon Pilates

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Mahallesi 1180. Cadde Kayra İş Merkezi 3. Kat 7/7 Bağlıca-Ankara

All in One Pilates Studio

Çankaya

4'lü Grup Pilates Reformer ve 4'lü Pilates Chair dersleri hakkında bilgi almak için bizi arayınız.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sok. 13-A Tevfik bey Apartmanı Çankaya-Ankara

Grenada Life Personal Training Pilates

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

bySANAT Pilates

GOP

devamını oku... Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara


Birinci Adım

Herhangi bir kısıtlaması bulunmayan sağlıklı bir vücut için varsayacağımız pozisyona bakalım. Yere oturun. Dizlerinizi kendinize doğru çekin. Bacaklarınızı çaprak pozisyona alın. Kollarınızı ise göğüs hizanızda yere paralel bakacak şekilde bir araya getirin. Karnınızı içeri çekin ve dışarı bırakın. Bu klasik bir pilates hareketidir. Boyun yukarı ve omuzlar aşağıya olmalıdır. Vücudunuzu harekete geçirmek için yavaşça öne doğru giderek alt vücudunuzu hazırlayınız.

İkinci Adım

Yerde oturuyormuş gibi yavaşça kalça, diz ve ayak bileklerinizi bükün. Bu bükülmeyle topuklar doğal olarak kalkış pozisyonuna doğru sizi itecektir. Maksimum kontrol ile tam bir oturma pozisyonuna doğru ilerleyin. Sonra geriye doğru durmanız gerekir. Buradaki zorluk ellerinizi, dizlerinizi ya da başka yardım alabileceğiniz bir şeyi kullanmamanız gerektiğidir. Başlangıçta ayaklarınızı uzatmayı deneyerek ve kendi ağırlığınızı iterek yapmayı deneyebilirsiniz. Özetle, bu harekette önemli olan yerde oturur pozisyonda iken destek almadan ve son derece kontrollü bir şekilde ayakta durur pozisyona geçmenizdir. Oluşabilecek sakatlıklar için dikkatli olmanız önemlidir. Eğer vücudunuzda herhangi bir kısıtlama varsa öncelikle doktora veya spor hocasına danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Pilates yapmaya başlayarak çocuklarınızla beraber daha uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamak istiyorsanız Ankara spor salonların da egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz.