SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN NE KADAR SIKLIKLA PİLATES YAPMALIYIM?

blog yazısı ekle !

SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN NE KADAR SIKLIKLA PİLATES YAPMALIYIM?

Evet, pilates pahalı olabilir. Özel dersler elbette bulunduğunuz yere göre farklılık gösterecektir. Ama grup eğitimlerinde ücretler elbette azalacaktır. Böylece haftada iki ya da üç kez pilates yapabilirsiniz.

Herhangi bir yerde matın üzerinde pilates yapabilirsiniz. Oturma odasında, sahilde ve hatta yatağınızda bile. İnternette izleyebileceğiniz binlerce video vardır. Bu sayede de birçok pilates egzersizini evinizde yapmanız mümkün.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates

Sonuçları görmek için de haftada 2 ya da 3 gün düzenli olarak pilates yapmalısınız. Eğer özel seansları alabilirseniz, sonuçları daha net görürsünüz.

Haftada bir kez bile pilates yapsanız yararını göreceksiniz. Ben genellikle özel ders almanızı ve bunu hafta bir ya da iki kez düzenli olarak sürdürmenizi öneririm. Yeni egzersizleri öğrenebilirsiniz ve vücudunuzun nasıl şekil aldığını gözlemleyebilirsiniz. Evinize gittiğinizde de bunu uygulayabilirsiniz.
Hedeflerinizi Oluşturun

Pilatesten ne tür sonuçlar elde etmek istediğinizi göz önünde bulundurun. Haftada bir yapılan pilates bile:

  • yaraları iyileştirir
  • kas dengesizliklerini tamir eder
  • spor performansını geliştirir
  • duruşunuzu geliştirin
  • kas esnekliğini arttırır
  • eklemlerin hareketini arttırır
  • vücut bilincini arttırır
  • stresi azaltır
  • Kas tonunu oluşturun
Pilates yağları eritmek için mükemmel bir yoldur. Haftada sadece bir seansla zayıflamak istiyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Pilatesin yanında başka tür egzersiz biçimi eklemeniz hayatınızı daha da kolaylaştıracaktır ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.
Alışkanlık Haline Getirin

Ideal olarak pilates 7 gün 24 saat yapabileceğiniz bir egzersiz türüdür. Pilates vücut ve aklın birbirine bağlanmasıdır. Pilatesin hayatınızda alışkanlık olması için 21 ya da 28 gün tekrar etmeniz gerekecektir. Ve bu tamamen bilimsel bir gerçektir. Aldığım en güzel sonuçlardan bir tanesi de hiç ağrı hissetmemeleridir. Pilates yapıldıkça hayatınızdaki her egzersizin ne kadar kolay hale geldiğini göreceksiniz. Oturuşunuz bile değişecektir ve daha düz oturacaksınız.
Pilates vücudunuzu fark etmenizi ve bunu hayatınıza yansıtmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden de bana eğer soracak olursanız, pilatesi ne kadar sıklıkla yapmalıyım sorusunun cevabı:

Haftada bir harika, haftada iki çok daha iyi ve haftada 3 kes kesinlikle inanılmaz. Unutmayın ki pilatesi sadece bir egzersiz olarak düşünmek zorunda değilsiniz. Her gün yapabilirsiniz. Hareket yapmaya odaklanın. Pilates eğlence ve etkili bir egzersiz olacaktır. Sınıf, özel ve stüdyo ile birlikte pilatesi hayatınıza ekleyin. Takviminizi kontrol edin ve aksatmamaya önem verin. Böylece hayat tarzınız olması konusunda kendinizi pilatese adayın.