7 MADDE İLE PİLATES HAYATIMIZI NASIL GÜZELLEŞTİYOR?

blog yazısı ekle !

7 MADDE İLE PİLATES HAYATIMIZI NASIL GÜZELLEŞTİYOR?

Modern yaşamlarımızda var olduğu hali ile pilates, düşüncelerimizi berraklaştırmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için takip ettiğimiz önemli egzersiz serilerinden birisi haline gelmiştir. Peki, ama pilates, bu kadar kısa bir sürede, hepimiz için nasıl da adeta bir gereksinim haline geldi? Pilates bizlere nasıl yardımcı olur?
Güçlüklerle dolu yorgun bir mesainin ardından, diğer spor aktiviteleri bizlere angarya gibi göründüğü zamanlarda, ruhumuzu dinginleştirecek ve formda kalmamıza ciddi bir katkı sağlayacak olan bir dizi egzersiz imdadımıza yetişir. Ayrıca, pilates olarak tanıdığımız bu hareketler bütünü, hiç de öyle ünlü hevesinden ibaret bir balon da sayılmaz. Peki neden?

Base Life Club Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Dior Gym Pilates

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

B-Fit Emek Pilates

Emek

Maksimum 12 kişilik Pilates stüdyomuzda yapılacak olan derslerimizin öncelikli amacı; kişilerde bedenin bütünlüğünü organize ederek yaşam kalitelerini arttırmaktır. Pilates eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarınının güçlendirilmesine dayanan bir sistemdir. Kaslarınızı aynı zamanda kalça, basen, karın, kol gibi sarkmaya meyilli bölgelerinizin toparlandığını ve sıkılaştığını göreceksiniz.

Joseph Hubertus Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştır: " 3 seansta farkı hissedecek, 10 seansta farkı görecek, 20 seansta ise farklı bir vücuda sahip olacaksınız."

Sizde bu farkı hissetmek istiyorsanız sadece bayanlara özel salonumuzda isterseniz grup derslerine isterseniz antrenörlerimiz ile birebir pilates dersi almak istiyorsanız mutlaka bize uğrayın..
devamını oku...
Adres: 18. Sokak No:13/A Emek-Ankara

B-fit Beşevler

Beşevler

devamını oku... Adres: Bahçelievler Mah. 35. Cad (54. Sokak) 11 / B Beşevler - Ankara

DC Pilates

Eryaman

Beni tanıyanlar eğitim konusunda takıntılı biri olduğumu bilir. Konu bedenimiz ise çok daha takıntılı olabilirim.Birçok spor branşını denemiş biri olarak amatörce yapmaya çalıştığım pilatesi ilk denediğim andan itibaren evett işte bu demiştim.Hayatımın merkezinde bulunan pilatesi eğitmen olarak da yapabilmek için tüm eğitimlerimi Türkiye in ilk Pilates studiosu olan Body Arts Pilates Studio (BAPS) ın Kapsamlı eğitim kolu Baps Academy Balanced Body Education'ın Türkiyedeki Eğitim Direktörü ve Master Eğitmeni, Baps Academynin kurucusu olan Taha Erpulat tan aldım.DC pilates stüdyoda hedefim hijyenik koşullarda üyelerin spesifik özelliklerine göre ders programı yaptırmak ve uzman ellerde olmanın güvenini yaşatmak.Ve mottom joseph pilatesinde dediği gibi OMURGA ESNEK OLDUĞU KADAR GENÇSİN...devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 30 Ağustos Dumlupınar Cad. Metromall Konutları 2 B Blok Kat:18 Daire: 67 Eryaman - Ankara

Crypto Dans Stüdyosu Pilates

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio Pilates

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Switch Zone Pilates

Yenimahalle

Switch Zone Pilates Yenimahalle yenilenen şubesinde aletli pilates hizmetine devam etmektedir.
Refomer ,cadillac ,barell, chair gibi pilates ekipmanları üreten Switch Zone Pilates, kendi uzmanlığını ekipmanlarıyla destekleyerek daha hızlı sonuç ve daha kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen bir kuruluştur.

Profesyonel ekip ve kişiye özel programlarıyla sizleri sadece formunuza kavuşturmayı değil duruş bozuklukları, bel fıtığı , boyun fıtığı, lordoz, kifoz, skolyoz gibi iskelet sistemi deformasyonlarıyla olan mücadelenize destek olmayı hedefler.

Bu hedefte doktorların aletli pilatesi tavsiye etmelerinin sebebi ise reformer cadillac gibi aletli pilates ekipmanlarının vücudu destekleyerek egzersizin doğru açılarda uygulanmasına yardımcı olması ve egzersiz sirasındaki sakatlıkların ortadan kalmasını sağlamasıdır. Aletli pilates egzersiz sistemini hemen hemen her yaştaki birey yapabilir, sonuç alabilir ve hayat sıtandartlarını yükseltirken yeni bir görünüme kavuşabilir.

Kendin için bir şeyler yapmanın şimdi tam sırası!

Ücretsiz deneme dersi ve detaylı bilgi için lütfen randevu alın.devamını oku...
Adres: Çarşı Mahallesi Ragıp Tüzün Caddesi No: 152-8 Yenimahalle-Ankara

1on1 Personal Training Pilates

Çankaya

Reformer Pilates
Özel tasarlanan bir aletle uygulanan vücudun esnemesini, güçlenmesini, postür ve kaybettiniz enerjiyi size geri kazandıracak zinde kalmanızı sağlayacak egzersiz hareketleridir. Reformer pilates yer çekimi kuvveti etkisini azaltarak bu hareketleri çok daha rahat uygulamamızı sağlar.

HAMİLE PİLATESİ
Gebelik döneminde, vücutta gözle görülür duruş bozuklukları meydana gelir.Bu durum hamilelerde enerji seviyesinin düşmesine,kramp, solunum güçlüğü,kendini pskolojik olarak iyi hissetmeme ve ağrılara neden olur. hamilelik döneminde özel bir egzersiz zamanı yoktur. Gebelik bir hastalık süreci değildir. Her anne adayı uzman bir doktordan destek alarak egzersiz yapabilir. Egzersiz tamamen kişiye özeldir.
devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Quads Team Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Boost Pilates Academy

Çankaya

Bedeniniz var oluş amacınızdır. Boost Pilates Academy eğitmenleriyle birlikte yeni bir duruşa ve bedene sahip olabilirsiniz.

Kişiye özel tekniklerle sizlerde Boost Pilates Academy programlarına katılabilirsiniz.
devamını oku...
Adres: İlkbahar Mah. Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altınoran Kule 2023 Kat: 34 Daire 229 Oran - Ankara

Switch Zone Pilates Çayyolu

Çayyolu

Uzun zamandır sağlığınız ve bedeniniz için bir şeyler yapmanız gerektiğinin farkındasınız. Çayyolu civarında oturuyor veya çalışıyorsunuz ve ''Peki ama hangi sporu yapmalı nereden başlamalıyım?'' diye düşünüyorsunuz.

Çayyolu şubemiz ile birlikte sizi Ankara'da 3 farklı semtte hizmet veren ve kendi ekipmanlarını üreten Switchzone ailesi ile pilatesi deneyimlemeye davet ediyoruz. Düzenli olarak pilates yapmaya başladığınızda vücudunuzda neler mi olacak? Duruşunuz düzelmeye başlayacak, eklem,sırt, bel ağrılarınızdan eser kalmayacak, daha esnek, daha sıkı olacaksınız. Daha güçlü kaslara sahip olacaksınız. Hayatınızın genelinde konsantrasyon gücünüz artacak, kendinize güveniniz artacak.

Çayyolu Switchzone ailesi olarak sizlerin yaşam kalitesini arttırmak amaçlı hizmet vermekteyiz. Bilindik spor salonlarının sıradan egzersizleri yerine, tamamen size özel egzersiz programları uygulamaktayız. Çayyolu Switch Zone'da uzman eğitmenlerimiz öncelikle postür ve vücut analizi yaparak sizler için en uygun programları hazırlayarak elde ettikleri veriler ile üzerinde durulması gereken noktaları belirlerler.

Pilates'ten tam fayda sağlayabilmeniz için bir düzen içinde çalışılması gerekir.

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Pilates'in de söylediği gibi ''İyi tasarlanmış, doğru ve dengeli birkaç sıralamayla uygulanan birkaç hareket, saatlerce yapılan yarım yamalak egzersizlere ve zorlama esneme hareketlerine eş değerdir.''

Başlamak için daha fazla zaman kaybetmeyin! Çayyolu şubemizde sizleri bekliyoruz!devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2880. Cadde Uyum Yapı Koop. No:3 Çayyolu-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Jolly Fiz Pilates

Eryaman

devamını oku... Adres: Altay Mah. Ayaş Yolu Bulvarı No: 212 Ata Yıldız Platinum Plaza Kat:7 No:35 Eryaman - Ankara

Park Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

Pilates Time Academy

Eryaman

devamını oku... Adres: Ertuğrul Bey Caddesi 269.Sokak Ra-Da Life Plaza No:4 Kat:2 Daire:11 Eryaman-Ankara

Personal Trainer Mehmet Erciyas

Çayyolu

devamını oku... Adres: Kişiye özel Ankara'nın her semtinde ders verilir.

Self Control Pilates

Eryaman

Pilates;joseph H. Pilates tarafından 1900lü yılların başında geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Tüm vücut sağlığı, tüm vücut birlikteliği ve nefes almak üzere üç ana prensibe dayanır.

Düzgün postür
Akıl,beden,ruh bütünlüğü
İyi hissetme
Yaşam kalitesini arttırma
Kişisel farkındalık
Özgüven
Mental ve ruhsal yenilenme sayabileceğimiz amaç ve yararlarından sadece bir kaçıdır.

Bunun dışında kendine has egzersiz yöntemiyle kasların daha ince ve uzun olmasını sağlayarak hayal ettiğimiz sıkılaşmayı, ince ve uzun görüntüyü vadeder.

Stüdyomuzda deneyimli hocalar eşliğinde konforunuz için gereken her ayrıntı düşünüldü. Pilates esnasında ve sonrasında keyifle vakit geçirebileceğiniz özel bir ortam tasarlandı. Kişiye özel eğitiminizi aldıktan sonra butik dinlenme alanlarımızda keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Eğitim programınız sizlerin ihtiyacınıza göre hocalarımız tarafından size sunulacaktır. Kilo,sağlıklı omurga,duruş bozukluğu,sırt ve boyun ağrıları,sağlıklı yaşam ya da sadece spor sizin amacınız olabilir. Her birinin karşılığını bulabileceğiniz bu elit ortamda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.
devamını oku...
Adres: Altay Mah. Arya Nüans Plaza 1408. Cad. No:37 Daire:74 Eryaman / Ankara

Poseidon Pilates Studio

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Bahçelievler Mah. Azerbaycan Cad. No:38/4 Bahçelievler - Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

Bayanlara özel salonumuzda, sizlere kendinizi güvende hissedeceğiniz sıcak bir ortam sunuyoruz.Alanında uzman ,son derece bilgili antrenörlerimiz ile kişiye özel programlar planlayarak hedefinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlıyoruz.

Her ay düzenli olarak ölçüm (yağ,kas,kemik,iç yağ...) yaparak kişisel programınızı ölçüm sonuçlarına göre şekillendiriyoruz.Beslenmeniz konusunda sizi destekliyor ve istek üzerine diyetisyenimiz ile beslenme programı yapmanızı sağlıyoruz.Ortopedik rahatsızlıklarınızda size farklı programlar uygulayarak tedavinizde yardımcı oluyoruz.

Hedeflerinize giden yolda size yol arkadaşlığı yapmak istiyor ve yolculuğumuza başlamak için sizi bekliyoruz.
devamını oku...
Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara


1. Strese Güle Güle Demek

En bilinen halinde mat ile gerçekleştirilen pilatesin yanı sıra, reformer pilates olarak da bilinen aletli pilates, dünya çapında birçok takipçisi ile en önemli aktiviteler arasında yer almaktadır. Uzmanlara göre bu popülerliğin ardında, sonuçları hızlı bir şekilde görmek ve hissetmek oldukça önemli bir neden olarak yatıyor. Bu olumlu sonuçlar da elbette motivasyonu kamçılayıcı bir etkiyi beraberinde getiriyor. Bütün vücudun çalıştırıldığı pilates sınıfları oldukça yoğun; ve insanlar yalnızca egzersiz yapmış olmanın ferahlığını değil, aynı zamanda çalışma sonrasındaki endorfin mutluluğundan da paylarına düşeni alıyorlar.

Örneğin yalnızca bir saat gibi kısa bir sürede, etkili hareketler tekrar tekrar çalışılabilir; bu bakımdan zamandan tasarruflu bir yöntemdir pilates. Sürecin sonunda da, hiç azımsanmayacak bir şekilde, stres avcısı görevini en iyi şekilde yerine getirir. Eğlence vadeden küçük bir grup aktivitesi keşfetmek isterseniz, sabah günün ilk işi olarak ya da yoğun bir mesainin yorgunluğu üzerine, pilatesi tercih edilebilirsiniz.

2. Bir Mankenin Kol Formuna Sahip Olmak

Popüler insanlar, genellikle çok beğenilen biçimli kaslarının mimarı olarak pilatesi işaret ederler. Pilates çalışmaları, yığınla fotoğraf çekimi, röportaj veya toplantı gibi birçok etkinliğe katılmak ve her birini son dakikasına kadar dikkatle planlamak zorunda kalan ünlülerin yoğunluğuna kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Elbette, yalnızca tüm vücudu çalıştırmış olmanın yanında, bazı başka faydaları da vardır. Ünlüler arasında oldukça kabul gören ortak kanıya göre, özenilen o kırmızı halı görüntülerini pilatese borçludurlar. Daha uzun, biçimli ve ince kasları ile olduklarından daha ince ve uzun görünürken, bu manzaraya ek olarak sıkı bir karın, esneklik ve denge unsuru da eşlik etmektedir.

3. Egzersizleri Rahatlıkla Gerçekleştirebilmek

Herhangi bir saate bağımlı spor programı için korku dolu bir şekilde salona gitmek zorunda kalmak oldukça can sıkıcı olabilir. Ancak pilates, kendi zamanınızı sizin tasnif etmenizi sağlarken, evde dahi günlük programınızı takip edebilmenize olanak tanır.

Hatta oldukça yoğun iş temposu olan kişiler için, örneğin kişisel bir spor eğitmeni ile birlikte çalışmak ve birçok çalışmayı kendisine öğretildiği şekilde, zamana ve salona bağlı kalmadan gerçekleştirmesi ve en uygun zamanlarda kontrol için eğitmenini görmesi tavsiye edilir.

Esnek, sportif ya da çok istekli bir durumda bile olsanız, mutlaka bir uzman öğreticiden fayda alarak pilates çalışmak oldukça önemlidir. Çünkü kimi zaman fayda getirmesi umulan bilinçsiz hareketler, umulmadık zararlara yol açabilirler.

Profesyonel bir kişiden alınacak destek programına sadık kalın ve bedeninizde gerçekleşecek mucizeye tanık olun.

4. Pilates Çalışarak Formda Kalmak

Bazı eğitmenlere göre, mat ile gerçekleştirilen klasik pilatese nazaran, reformer olarak adlandırılan aletli pilates çalışmaları daha fazla kalori yakılmasına ve daha hızlı form kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Özellikle fazla kiloları ile mücadele eden, azimli savaşçılardansanız; aletli pilates çalışmaları ile kardiyo egzersizlerini, profesyonel yardım ile harmanlayarak çalışabilir, böylelikle çok daha doğru ve etkili bir şekilde arzu ettiğiniz formu yakalayabilirsiniz.


5. En Doğru Duruş Alışkanlığını Kazanmak


Genellikle pilates programları, dayanıklılığını arttırmak isteyen, doğru vücut pozisyonunda duruşu öğrenmeye çalışan, sahalardaki genç atletlerden ofisteki orta yaşlı insanlara kadar, herkes için uygun hareketleri bünyesinde barındırır. Özellikle durağanlık mağduru olan kalça, sırt ve boyun bölgelerini etkili bir biçimde çalıştırır.

Çoğu pilates eğitmeni, öğrencilerine en çok hangi bölgelerinden yakındıklarını sorduklarında, çoğunlukla aldıkları yanıtlar omuz kasılmaları, boyun tutulmaları ya da bacak yorgunlukları gibi yanıtlar olmaktadır. Peki, siz bu şikayetlerden hangisine sahipsiniz?

Pilates eğitimlerinde birçok kas grubunuz, ve elbette şikayetçi olduklarınız da dahil olmak üzere, giderek daha fazla bileşen içeren ve daha dinamik, fonksiyonel hareketler aracılığıyla çalıştırılır; ayrıca bu hareketler genellikle günlük rutin içerisinde sergilediğiniz aktivitelerin mekaniği ile oldukça benzer özellikler taşırlar.

Tüm bu egzersizler yardımı ile dinamik dengeniz artacak; yani vücut, daha uzun süre zinde kalabilen, en doğru ve dik duruş pozisyonunu kolaylıkla alabilen bir dayanım ve esneklik seviyesine ulaşacaktır.

6. Gebelik Döneminde Pilates Çalışabilmek

Kadınlar için, hamilelik ve doğum süreci, vücutta önemli değişimler gözlemlenen oldukça önemli bir zaman dilimidir. Bazı kadınlar, gebeliğiyle tanışır tanışmaz spordan vazgeçen hemcinslerinin aksine, günlük fiziksel aktivitelerinden vazgeçmek istemezler.

Hamilelikle birlikte sorunsuz bir şekilde yürütülebilecek sistem olarak pilates, sizlere bir çok açıdan oldukça yarar sağlayacaktır; ancak pilates uzmanlarının konu ile ilgili uyarılarına da kulak vermek şartıyla. "Bebek öncesinde karın sıkılaştırma ve güçlendirme hareketleri çalışmakta olan bir anne adayı, gebelik süresince daha çok bacak ya da sırt gibi çalışmalara devam etmelidir ve karın kaslarını çok fazla zorlamamalıdır."

Bu zaman zarfında pilates çalışmalarına devam etmek, doğum sonrasında arzu edilen vücut toparlanmasını, hızlandırır ve oldukça kolaylaştırır. Doğru bir hareket serisi ve doğru çalışma yöntemi ile bağışıklı sistemi ve sirkülasyonu artacak; daha kolay bir doğum olayı için gereken enerji seviyesine en iyi şekilde yaklaşılacaktır.

Bununla birlikte, her türlü egzersiz şeklini öncelikle doktor kontrolü altında gerçekleştirmek ve konu hakkında çalışmalar öncesi eğitmenleri bilgilendirmek öncelikli kuralınız olmalıdır.

7. Yaşasın Sırt Ağrılarına Veda Etmek

Pilates önceleri bir rehabilitasyon yöntemi olarak doğmuştur. 1883 yılında dünyaya gelen Joseph Pilates isimli Alman sporcu, zayıf bir duruşun zaman içerisinde vücut dayanıklılığını da zayıflatacağına inanmıştır. Sonrasında, hayatını kendi egzersiz tekniklerini öğretmeye adayacaktır.

Kendi adı ile anılan bu önemli dalın mimarı Pilates, nefes kontrolü ve omurganın doğru duruşu ile derin gövde ve abdominal kaslarımızı güçlendirerek, stresi de yenebileceğimizi belirtmiştir.