ANKARA EMS STÜDYO

blog yazısı ekle !

ANKARA EMS STÜDYO

Her spor için, egzersizler ve fitness için mutlaka o antrenman için gerekli olan kıyafetler, alet ekipman ve mekân tam ve donanımlı olması gerekmektedir. Aslında yapılan en büyük yanlışlardan biri tam da bu noktada yapılmaktadır. Yani bir egzersiz ya da spordan tam verim almak istiyorsanız muhakkak tüm şartlarına uygun bir biçimde çalışmalısınız. Ancak bu şekilde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aksi halde çalışmalarınız ve egzersizleriniz sadece zaman, para ve güç kaybı ile sonuçlanacaktır. Yani çalışma zamanları, diyet programları ve antrenman zamanları oldukça önemlidir. Bu şekilde tam manasıyla hizmet veren mekanların haricinde çalışmanız size kayıptan başka bir şey kazandırmayacaktır. Özellikle son zamanlarda daha çok kişi tarafından tercih edilen EMS için tüm hazırlıklar eksiksiz yapıldığı zaman 2 saatlik bir spordan aldığınız verimi sadece 20 dakikada alabilmeniz mümkün olabilmektedir. İşte bu sebeple Ankara EMS stüdyoların önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor.

PilateSystem TRIO

Çankaya

Türkiye'nin En Ayrıcalıklı Pilates Studyosu olan PilateSystem Trio, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.
Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Foot Corrector
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 697. Sokak No:6 Çankaya-Ankara

Çayyolu Pilates

Çayyolu

EMS Hakkında

EMS elektronik kas uyarım sistemi olarak bilinmektedir. Basitçe şu şekilde anlatılabilir; normal egzersizleriniz sırasında bir hareketi yapabilmek için beyin kasa bir sinyal göndermek zorundadır bunu göndermezse zaten hareketi yapamazsınız her vücut hareketimizde bu sinyaller gönderilmektedir.

Bu cihaz da beyinden gelen sinyallerin aynısını dışardan sadece kaslarımıza göndererek kasılma seviyesini arttırmaktadır. EMS sayesinde bir hareketi gelen akım eşliğinde yaparak kasılmayı arttırıp o kasın gelişimini daha kısa sürede sağlamaktayız. Egzersiz, kişinin anatomik ve mekanik tüm özellikleri göz önünde bulundurularak yapıldığından sakatlanma riski yoktur ve elektrik uyarımı sayesinde çok verimli olur.

Özellikle zamanım yok spora vakit ayıramıyorum diyenler içim haftada 2 kez ve bir seansta toplam 20 dakika uygulanan bu egzersiz sistemi ile tüm vücut ve özellikle de omurgada yeterli güçlendirme ile birlikte v6-10 seans arasında gözle görünür incelme sağlanabilir.

20 dakikada 4 saat antereman yapmış gibi maksimum kalori yakımı sağlayan KABLOSUZ ve KURU EN SON EMS SİSTEMİ ile forma girmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

DOĞRU SİSTEM ,DOĞRU ANTREMAN VE PROFESYONEL ELLERDE KISA SÜREDE HEDEFE ULAŞABİLİRSİNİZ..

devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Bournefit Pilates Studio

Çayyolu

Bournefit;

Çayyolu Alacaatlı Mahallesi'nde personal training hizmeti veren butik bir spor salonudur. En yeni ekipmanlar ve alanında uzman eğitmenler eşliğinde tamamen kişiye özel bir
program çerçevesinde pilates,fonksiyonel antrenman,kickbox,yoga, ve ems branşlarında hizmet vermektedir.

PİLATES REFORMER (bireyselve grup dersleri )

Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içselkarın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir hareket sistemidir. Denge ve nefes teknikleri ile hareketler desteklenir. Omurlarınızın arası açılırken omurga sorunlarınız azalır. Aktif ve enerjik bir hayata kavuşur ve dinç hissedersiniz.

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Tüm vücut kaslarını çalıştıran ve vücudun işlevselliğini artıran değişik yoğunlukta ve süredeki hareketler bütünüdür. Kademeli olarak artırılabilen zorluk seviyeleri ile vücut daha dengeli, esnek,
dayanıklı ve hızlı hale gelir. Aktivite düzeyinin azalması, yanlış antrenmanlar, kötü duruş alışkanlıkları ve yaralanmalar nedeniyle eklemlere binen dengesiz yükler günlük yaşamda kasların işlevini yerine getirememesine ve sakatlanmalara neden olabilir. Geleneksel antrenmanların vücudu etkili bir şekilde çalıştıramayacağı düşüncesi fonksiyonel antrenman disiplininin öne çıkmasında rol oynar.

EMS (AQ8)

Spor ve egzersiz yaparken çalıştırılması zor olan kasları çalıştıran giysi, kaslarımızın gelişimine katkı sağlar.EMS antrenmanları sayesinde hiç ağırlık kaldırmadan,
eklemlere ekstra yük bindirmeden kısa sürede yoğun bir çalışma elde edilir.Hem 20 dk ile zamandan tasarruf edip, hem de fitness,cardio ve slim/selülit programı ile hedefe yönelik antrenmanı planlıyoruz.

YOGA

Günümüzde huzursuzluk, depresyon , panik atak,stres v.b rahatsızlıkların daha çabuk atlatılmasına yardımcı nefes teknikleri ve hareketleriyle birleşmiştir. Kaslar gevşerken genel bir zihin ve beden farkındalığı çalışmasıdır.

KICKBOX

Uzakdoğu sporlarının bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güç ve tecrübeye dayanan yumruk ve tekme teknikleriyle iki rakip arasında ringde ve tatemi de yapılan yarışma ve
savunma sporudur.Efor sarf ederken,kalp atım hızını yükseltir,vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir , bununla
birlikte vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Fly High Studio Pilates

Çukurambar

Uzman fizyoterapist Merve Sinem Çelik merkezimizde sizlere hacamat-kupa terapi ,tetik nokta tedavisi , pilates , manüel terapi hizmeti vermek için bizimle.devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

Türkiye'nin En Büyük Pilates Studyosu olan PilateSystem Studio Plus, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.

Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Grup Mat Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
Kick Boks
Boks
Zumba
Body Jump
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Body Barre Class
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

1on1 Personal Training Pilates

Çankaya

Reformer Pilates
Özel tasarlanan bir aletle uygulanan vücudun esnemesini, güçlenmesini, postür ve kaybettiniz enerjiyi size geri kazandıracak zinde kalmanızı sağlayacak egzersiz hareketleridir. Reformer pilates yer çekimi kuvveti etkisini azaltarak bu hareketleri çok daha rahat uygulamamızı sağlar.

HAMİLE PİLATESİ
Gebelik döneminde, vücutta gözle görülür duruş bozuklukları meydana gelir.Bu durum hamilelerde enerji seviyesinin düşmesine,kramp, solunum güçlüğü,kendini pskolojik olarak iyi hissetmeme ve ağrılara neden olur. hamilelik döneminde özel bir egzersiz zamanı yoktur. Gebelik bir hastalık süreci değildir. Her anne adayı uzman bir doktordan destek alarak egzersiz yapabilir. Egzersiz tamamen kişiye özeldir.
devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara


Ankara'da herkesin bütçesine göre, çevresine göre ve istediği özelliklere göre birçok mekân bulabilmesi oldukça kolaydır. Ayrıca Ankara EMS stüdyo denildiği zaman birçok kişi bir adım geri çekilmektedir. Aslında bu durum hali hazırda hizmet veren spor salonlarından ve durumlarından kaynaklanan bir durumdur. Fakat Ankara EMS stüdyo, oldukça temiz, nezih ve ferah ortamlardır. Bu durumu görenler şaşkınlıklarını gizleyemeyip EMS çalışmalarını ve antrenmanlarını Ankara EMS stüdyo merkezli olarak yeniden organize etmektedirler. Her sporda ve her egzersizde olduğu gibi EMS'de de antrenmanlara başlanmadan önce bir hazırlık yapmak gerekir. İlk olarak spor kıyafeti giyilir ve cihaz ile bağlantılı elektrotlar vücuda yerleştirilir. Ardından kollar ve bacak kasları için özel olarak dizayn edilmiş bantlar sarılır ve antrenörün cihazından elektrik akımı düzenli ve gözetimli olarak gönderilmeye başlanır. İşte bu denli profesyonel işlemlerin uygulandığı mekanlar Ankara EMS stüdyolarıdır. Ancak Ankara EMS stüdyo'da egzersizlerinizi yaparsanız tam anlamıyla başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ankara, her geçen gün yeşil alanlarını beton bloklara bırakıyor. Bu durum da spor yapma imkanını oldukça kısıtlamaktadır. Yoğun iş ve eğitim gündeminde sağlıklı kalabilmek için spor olmazsa olmazlardandır. Fakat spor ve egzersiz için doğal ortamların azalması ve artık insanların kendilerine ayıracak zamanlarının da azalması mecburen kişileri spor salonlarına ve Ankara EMS stüdyolarına yönlendirmektedir. Eğer siz de zaman problemi sebebiyle spor yapmaya bile vakit bulamıyorsanız o zaman Ankara EMS stüdyolarına gelerek egzersizlere başlayabilirsiniz. Eğer çalışma ve egzersiz şartları tamamen uygulanabilen bir Ankara EMS stüdyo tercih ederseniz 2 saatlik normal spor çalışmasından aldığınız etkiyi 20 dakikada EMS ile elde edebilmek mümkündür. İşte Ankara EMS stüdyo bu kadar etkili ve gereklidir.

Ankara EMS stüdyo 'da EMS egzersizlerine katılmak istiyorsanız o zaman ilk olarak yapmanız gereken Ankara'da en etkili ve donanımlı Ankara EMS stüdyolarını bulmanız gereklidir. Çünkü önemli olan EMS stüdyolarında ki donanımlar, alet ekipmanlar ve antrenörlerdir. Hepsi birbirine bağlı bir şekilde işlemektedir. Bu sebeple etkili bir EMS egzersizi için donanımlı bir Ankara EMS stüdyosuna ihtiyacınız var. Aslına bakılırsa Ankara'da oldukça kaliteli ve adından sıkça söz ettiren birçok Ankara EMS stüdyoları var. Önemli olan bunların arasında size en yakın mesafede olanı ve bütçesi size en uygun olanı bularak orayı tercih etmek olacaktır. Hemen hemen Ankara EMS stüdyo antrenman ücretleri birbirine yakındır. Tabi bazı ek hizmetler sebebiyle küçük fiyat farkları olabilir ama genel manada Ankara EMS stüdyoları için fiyatlar birbirine oldukça yakındır.