ANKARA’DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR?

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR?

Zinde kalmak ve vücudumuzun sağlığını korumak için spor yapmak gerekir. Ancak eski usul ve verimsiz olan antrenmanlar yerini spor dünyasında henüz yeni bir teknoloji olan EMS antrenmanlarına bırakıyor. Aslına bakılırsa EMS'de eski bir egzersiz olsa da etkisi yeni yeni keşfedilmeye başlandı ve herkes tarafında sadece birkaç yıldır benimsenen bir egzersizdir. EMS'ye yeni başlayacaksanız o zaman ilk olarak çalışma mantığı nedir ve ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Sorularına bir değinmemiz gerekecek. Bir Elektrot kaslara bağlanarak küçük ve aralıklı olarak elektrik akımı gönderilerek kasların kasılıp gevşemesi sağlanır. Aslına bakılırsa istemsiz olan bu kas hareketi kısa sürede oldukça yoğun olduğu için saatlerce çalışmak yerine birkaç dakika EMS yeterli olacaktır.

EMS yani electro muscle stimulation Hareketlerin sınırlı olması kimi zaman sağlık sorunlarından kaynaklanmaktadır kimi zamanda teknolojinin insanlara sağladığı konfordan kaynaklanmaktadır. Bu durumda sağlığı tehdit eden hastalıklarda meydana gelmektedir. Uzman spor eğitmenleri ve doktorların ortak çözüm önerisi; EMS antrenmanlarıdır. Bu tavsiye sayesinde birçok hareket kaybı ve güç kaybı olan hastaların derdine çare oldu.

ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Aslına bakılırsa bu soru herkes için farklı anlamlar taşıyabilir. Kimi için tanınmış ve kaliteli bir mekân sorgulaması olurken, kimi için de bütçesine uygun bir mekân arayışı olabilir. Hatta oturduğu yere en yakın ve alanında başarılı bir Ankara EMS stüdyosu için de sorgulama olabilir. Bu sebeple aradığınız kriterlere uygun EMS stüdyolarını bulabileceğiniz için uygun bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Ankara, her manada imanların bol, alternatiflerin fazla olduğu bir şehirdir. Bu sebeple herkese uygun, her bütçeye uygun bir EMS stüdyosu ya da EMS yapabileceğiniz bir mekân bulabilmek oldukça kolaydır.

PilateSystem TRIO

Çankaya

Türkiye'nin En Ayrıcalıklı Pilates Studyosu olan PilateSystem Trio, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.
Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Foot Corrector
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 697. Sokak No:6 Çankaya-Ankara

Lets Fit Mustafa Kemal

Mustafa Kemal Mahallesi

Ems egzersiz sistemlerinde 8 yıllık tecrübemizle sizlerleyiz.

Birçok sistem ve cihaz tecrübesi olan antrenörlerden oluşan bir ekibiz.

Güncel olarak Türkiye'nin en donanımlı ve kaliteli sistemi olan @aq8system wireless ems sistemi üyelerimizde aldığımız başarılı sonuçların kazanılmasının en önemli etmenlerindendir.

AQ8 kablosuz ems sistemi sizlerin amaçları doğrultusunda sisteminde

  • güç antrenman sistemi
  • kassal dayanıklılık antrenman sistemi
  • kardiyo antrenman sistemi
  • yağ yakımı antrenman sistemi
  • hiit antrenman sistemi
  • core antrenman sistemi
  • selülit antrenman sistemi olmak üzere birçok programı antrenörlerin kullanımına bırakmıştır.
Önemli olan da Türkiye'de buna benzer birçok cihaz olmasına rağmen sistemin geçmişi, geçerliliği, güvenirliliği, kalitesi ve verimliliği gibi sorulara cevap vererek tercihinizi yapmanız olacaktır.devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mah. 2158. Sokak 2/A Musfata Kemal - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

Türkiye'nin En Büyük Pilates Studyosu olan PilateSystem Studio Plus, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.

Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Grup Mat Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
Kick Boks
Boks
Zumba
Body Jump
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Body Barre Class
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

1on1 Personal Training Pilates

Çankaya

Reformer Pilates
Özel tasarlanan bir aletle uygulanan vücudun esnemesini, güçlenmesini, postür ve kaybettiniz enerjiyi size geri kazandıracak zinde kalmanızı sağlayacak egzersiz hareketleridir. Reformer pilates yer çekimi kuvveti etkisini azaltarak bu hareketleri çok daha rahat uygulamamızı sağlar.

HAMİLE PİLATESİ
Gebelik döneminde, vücutta gözle görülür duruş bozuklukları meydana gelir.Bu durum hamilelerde enerji seviyesinin düşmesine,kramp, solunum güçlüğü,kendini pskolojik olarak iyi hissetmeme ve ağrılara neden olur. hamilelik döneminde özel bir egzersiz zamanı yoktur. Gebelik bir hastalık süreci değildir. Her anne adayı uzman bir doktordan destek alarak egzersiz yapabilir. Egzersiz tamamen kişiye özeldir.
devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Bournefit Pilates Studio

Çayyolu

Bournefit;

Çayyolu Alacaatlı Mahallesi'nde personal training hizmeti veren butik bir spor salonudur. En yeni ekipmanlar ve alanında uzman eğitmenler eşliğinde tamamen kişiye özel bir
program çerçevesinde pilates,fonksiyonel antrenman,kickbox,yoga, ve ems branşlarında hizmet vermektedir.

PİLATES REFORMER (bireyselve grup dersleri )

Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içselkarın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir hareket sistemidir. Denge ve nefes teknikleri ile hareketler desteklenir. Omurlarınızın arası açılırken omurga sorunlarınız azalır. Aktif ve enerjik bir hayata kavuşur ve dinç hissedersiniz.

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Tüm vücut kaslarını çalıştıran ve vücudun işlevselliğini artıran değişik yoğunlukta ve süredeki hareketler bütünüdür. Kademeli olarak artırılabilen zorluk seviyeleri ile vücut daha dengeli, esnek,
dayanıklı ve hızlı hale gelir. Aktivite düzeyinin azalması, yanlış antrenmanlar, kötü duruş alışkanlıkları ve yaralanmalar nedeniyle eklemlere binen dengesiz yükler günlük yaşamda kasların işlevini yerine getirememesine ve sakatlanmalara neden olabilir. Geleneksel antrenmanların vücudu etkili bir şekilde çalıştıramayacağı düşüncesi fonksiyonel antrenman disiplininin öne çıkmasında rol oynar.

EMS (AQ8)

Spor ve egzersiz yaparken çalıştırılması zor olan kasları çalıştıran giysi, kaslarımızın gelişimine katkı sağlar.EMS antrenmanları sayesinde hiç ağırlık kaldırmadan,
eklemlere ekstra yük bindirmeden kısa sürede yoğun bir çalışma elde edilir.Hem 20 dk ile zamandan tasarruf edip, hem de fitness,cardio ve slim/selülit programı ile hedefe yönelik antrenmanı planlıyoruz.

YOGA

Günümüzde huzursuzluk, depresyon , panik atak,stres v.b rahatsızlıkların daha çabuk atlatılmasına yardımcı nefes teknikleri ve hareketleriyle birleşmiştir. Kaslar gevşerken genel bir zihin ve beden farkındalığı çalışmasıdır.

KICKBOX

Uzakdoğu sporlarının bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güç ve tecrübeye dayanan yumruk ve tekme teknikleriyle iki rakip arasında ringde ve tatemi de yapılan yarışma ve
savunma sporudur.Efor sarf ederken,kalp atım hızını yükseltir,vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir , bununla
birlikte vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara


EMS antrenmanlarını yapmaya karar verdiniz ancak ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? sorusuna cevap arıyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Yeni olmasa da henüz ülkemizde çok yeni olan bu yöntemi başarılı bir şekilde yapabilecek yerlere ve uzman bilgisine ihtiyaç vardır. Dolaysı ile zaman, para ve emek üçlüsünün boşa gitmemesi için piyasanın iyi araştırılması gerekir. Çünkü Ankara'da birçok mekân var ve bu mekanlardan bir kısmı alanında başarılı olmayabiliyor. Bu da ortaya az önce saydığımız para, zaman ve emek üçlüsünün kaybına sebep olabiliyor. Tabi sağlığımızı da olumsuz yönde etkileyeceğini de göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Diye merak ediyorsanız biraz araştırma yapmalı ve alanında en başarılı EMS stüdyolarını tercih etmeniz gerekmektedir.

ANKARA'DA EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) NEREDE YAPILABİLİR? Spor salonları, spor stüdyoları, spor merkezleri, spor için oluşturulan ortamlar, EMS stüdyoları, EMS antrenmanları için uygun donanıma, ortama ve uzman personele sahip yerler bu mekanların başında gelmektedir. Bu yerlerin sayısı her geçen gün artırılmakta ve insanların ihtiyaçlarına göre yenilenmektedir. Zaten EMS yüksek teknolojinin yanı sıra ileri teknoloji bir egzersizdir. Her geçen gün daha da ilerleyen bu egzersiz için en ideal mekân kendini sürekli yenileyen ve tam donanımlı yerlerdir. Eğer Ankara'da yaşıyorsanız ya da Ankara'da öğrenciyseniz yararlanabileceğiz, kapasitesi geniş, ferah EMS stüdyoları birçok semtte ve mahallelerde hizmet vermektedir. Adı yenilikler ile anılan ve geçmişten günümüze kadar olan tecrübeleri ile birçok spor salonu, EMS stüdyoları ve daha birçok EMS egzersizlerine katılabileceğiniz mekanlar hizmet vermeye devam etmektedir.