EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) FİTNESS SİSTEMİ İLE ZAYIFLAMA

blog yazısı ekle !

EMS (ELECTRO MUSCLE STIMULATION) FİTNESS SİSTEMİ İLE ZAYIFLAMA

Kış aylarında kalın kıyafetler, kilo sorunu olan kişilerin kurtarıcısıdır. Çoğu kişi bu durumda yeme içmesine dikkat etmemektedir. Soğuk aylarda boş zamanlarda veya aktivite olarak battaniyeyi üstüne çekip, film keyfi yapılmaktadır. Arada da çerez, mısır patlatması, cips, kola gibi aşırı yağlı ve şekerli olan abur cubur tüketilmektedir. Kış aylarının ardından güneşin yüzünü göstermesi ile yaz aylarının habercisi olmaktadır. İşte kıyafetlerin incelmeye başlaması ile dikkat edilmeyen ya da umursanmayan fazla kilolar da ortaya çıkmaktadır. Bu durumda kontrolsüz alınan kilolar, hızlı ve uzun süreli olarak kilolardan kurtularak yaz ayına sıkı ve ideal kilo da girmektir. Diyet programları, spor salonları ilk akla gelen yöntemlerdendir. Hızlı bir şekilde forma kavuşmak için çoğu insanlar bu yöntemlerden ikisini birlikte uygulamaktadır. Bazen sadece diyet programı yeterli görülmektedir. Çünkü spor yapmak için istenilen zaman hiçbir zaman ayrılamamaktadır. Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama yöntemi aslında çoğu ünlünün, sanatçının, sporcunun, oyuncunun sırrıdır. Bu durumu sosyal medya aracılığı ile yapılan paylaşımlardan görmekteyiz. Üzerlerine giydikleri yeleğin kablolara bağlandığını dikkatinizi çekmiştir.

Teknolojik yenilik olan Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama, kilo sorunu yaşayanlara umut olmaktadır. Giyilen özel kıyafet sayesinde bölgesel olarak zayıflama işlemi gerçekleştirilmektedir. Kasları çalıştırarak yağların parçalanarak erimesi sağlanmaktadır. Bunu için yağların yoğun bulunduğu bölgeye elektrik akımları gönderilir. Ayrıca küçük, kendini yormayacak şekilde egzersiz yaparak bu sürece katkı sağlamaktadır. Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama, en sağlıklı yöntemlerin başında yer almaktadır.

PilateSystem TRIO

Çankaya

Türkiye'nin En Ayrıcalıklı Pilates Studyosu olan PilateSystem Trio, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.
Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Foot Corrector
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 697. Sokak No:6 Çankaya-Ankara

Lets Fit Mustafa Kemal

Mustafa Kemal Mahallesi

Ems egzersiz sistemlerinde 8 yıllık tecrübemizle sizlerleyiz.

Birçok sistem ve cihaz tecrübesi olan antrenörlerden oluşan bir ekibiz.

Güncel olarak Türkiye'nin en donanımlı ve kaliteli sistemi olan @aq8system wireless ems sistemi üyelerimizde aldığımız başarılı sonuçların kazanılmasının en önemli etmenlerindendir.

AQ8 kablosuz ems sistemi sizlerin amaçları doğrultusunda sisteminde

  • güç antrenman sistemi
  • kassal dayanıklılık antrenman sistemi
  • kardiyo antrenman sistemi
  • yağ yakımı antrenman sistemi
  • hiit antrenman sistemi
  • core antrenman sistemi
  • selülit antrenman sistemi olmak üzere birçok programı antrenörlerin kullanımına bırakmıştır.
Önemli olan da Türkiye'de buna benzer birçok cihaz olmasına rağmen sistemin geçmişi, geçerliliği, güvenirliliği, kalitesi ve verimliliği gibi sorulara cevap vererek tercihinizi yapmanız olacaktır.devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mah. 2158. Sokak 2/A Musfata Kemal - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

Türkiye'nin En Büyük Pilates Studyosu olan PilateSystem Studio Plus, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.

Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Grup Mat Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
Kick Boks
Boks
Zumba
Body Jump
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Body Barre Class
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

1on1 Personal Training Pilates

Çankaya

Reformer Pilates
Özel tasarlanan bir aletle uygulanan vücudun esnemesini, güçlenmesini, postür ve kaybettiniz enerjiyi size geri kazandıracak zinde kalmanızı sağlayacak egzersiz hareketleridir. Reformer pilates yer çekimi kuvveti etkisini azaltarak bu hareketleri çok daha rahat uygulamamızı sağlar.

HAMİLE PİLATESİ
Gebelik döneminde, vücutta gözle görülür duruş bozuklukları meydana gelir.Bu durum hamilelerde enerji seviyesinin düşmesine,kramp, solunum güçlüğü,kendini pskolojik olarak iyi hissetmeme ve ağrılara neden olur. hamilelik döneminde özel bir egzersiz zamanı yoktur. Gebelik bir hastalık süreci değildir. Her anne adayı uzman bir doktordan destek alarak egzersiz yapabilir. Egzersiz tamamen kişiye özeldir.
devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Bournefit Pilates Studio

Çayyolu

Bournefit;

Çayyolu Alacaatlı Mahallesi'nde personal training hizmeti veren butik bir spor salonudur. En yeni ekipmanlar ve alanında uzman eğitmenler eşliğinde tamamen kişiye özel bir
program çerçevesinde pilates,fonksiyonel antrenman,kickbox,yoga, ve ems branşlarında hizmet vermektedir.

PİLATES REFORMER (bireyselve grup dersleri )

Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içselkarın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir hareket sistemidir. Denge ve nefes teknikleri ile hareketler desteklenir. Omurlarınızın arası açılırken omurga sorunlarınız azalır. Aktif ve enerjik bir hayata kavuşur ve dinç hissedersiniz.

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Tüm vücut kaslarını çalıştıran ve vücudun işlevselliğini artıran değişik yoğunlukta ve süredeki hareketler bütünüdür. Kademeli olarak artırılabilen zorluk seviyeleri ile vücut daha dengeli, esnek,
dayanıklı ve hızlı hale gelir. Aktivite düzeyinin azalması, yanlış antrenmanlar, kötü duruş alışkanlıkları ve yaralanmalar nedeniyle eklemlere binen dengesiz yükler günlük yaşamda kasların işlevini yerine getirememesine ve sakatlanmalara neden olabilir. Geleneksel antrenmanların vücudu etkili bir şekilde çalıştıramayacağı düşüncesi fonksiyonel antrenman disiplininin öne çıkmasında rol oynar.

EMS (AQ8)

Spor ve egzersiz yaparken çalıştırılması zor olan kasları çalıştıran giysi, kaslarımızın gelişimine katkı sağlar.EMS antrenmanları sayesinde hiç ağırlık kaldırmadan,
eklemlere ekstra yük bindirmeden kısa sürede yoğun bir çalışma elde edilir.Hem 20 dk ile zamandan tasarruf edip, hem de fitness,cardio ve slim/selülit programı ile hedefe yönelik antrenmanı planlıyoruz.

YOGA

Günümüzde huzursuzluk, depresyon , panik atak,stres v.b rahatsızlıkların daha çabuk atlatılmasına yardımcı nefes teknikleri ve hareketleriyle birleşmiştir. Kaslar gevşerken genel bir zihin ve beden farkındalığı çalışmasıdır.

KICKBOX

Uzakdoğu sporlarının bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güç ve tecrübeye dayanan yumruk ve tekme teknikleriyle iki rakip arasında ringde ve tatemi de yapılan yarışma ve
savunma sporudur.Efor sarf ederken,kalp atım hızını yükseltir,vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir , bununla
birlikte vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara


Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama için ilk önce kişinin vücut yapısı hakkında veriler oluşturulur. Daha sonra kişiye uygun bir program oluşturulur. Böylece kilo sorunu yaşanılan bölgeyi belirleme ne kadar elektrik akımı gönderilecek ne kadar egzersiz yaptırılacak? Soruların net cevabı ortaya çıkarılır. Ayrıca Ems (electro muscle stimulation) sistemine bir kişi bağlandığı, yanında uzman eğitmenler bulunmaktadır. Uzman eğitmenlerin direktifleri sayesinde kişi egzersizlerine başlar ya da bitirir. Yapılan sıradan zayıflama programların aksine teknolojik yenilikler, bilimsel veriler de işleme dahil edilmektedir.

Bu yöntemde herhangi bir zararlı durum ile karşılaşılmamaktadır. Gücünüzü zorlamayı gerektiren herhangi bir hareket, egzersiz de yaptırılamamaktadır. Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama sayesinde bölgesel incelme, bölgesel sıkılık gibi forma girmenin haricinde o bölgeye gönderilen düşük elektronlar sayesinde çalıştırılan kaslarda güçlenme gibi olumlu etkileri de görebilirsiniz. Vücudunuzdaki sıkılaşma, zayıflama gibi etkileri sadece siz hissetmeyeceksiniz. Yani karşıdan görünüş de Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama sistemindeki çabaları gözler önüne sermektedir.

[venues type=default count=20]

Hafta içi ya da hafta sonu birkaç gününüzü ayırmanız bu yöntem için yeterli olmaktadır. Üstelik bütün gün bu yöntem için gerekli değildir. Sadece 20 dakika sonrasında zayıflamak için seans tamamlanmış olmaktadır. Sonrasında herhangi bir yorgunluk ya da halsizlik gibi durumlar hissedilmemektedir. Çalışmaya, okumaya ve ev işlerine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Böylece kendinizi yormadan sporunuzu yapmış olacaksınız. İşlerinizi de aksatmamış olacaksınız.

Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama sistemi sayesinde o fazla kilolarınız ile yaşamak zorunda değilsiniz. Ya da hayatınızı zorlaştıran, yaşam kalitesini düşüren kilolardan kurtulmak yukarıda bahsettiğimiz gibi oldukça basittir. Ayrıca diğer sporlarda olduğu gibi sporu bıraktıktan sonra tekrar kilo almak ya da verilen kilonun daha fazlasını almak söz konusu değildir. Bu yöntem sayesinde kilolardan uzun süreli kurtulmak mümkündür. Ems (electro muscle stimulation) fitness sistemi ile zayıflama sistemine ilave olarak beslenme programı oluşturulması kalıcı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Diyet programları büyük oranda başarılı olmamakta ve çoğu kişi uymakta zorlanmaktadır. Dolayısı ile beslenme programı daha idealdir.