Ankara Pilates Reformer

Pilates Reformer Ankara Pilates

ANKARA PİLATES REFORMER

Günümüzde pilatese olan ilginin artmasıyla birlikte donanımlı pilates merkezi arayışları da artmıştır. Bu talebi en iyi karşılayan merkezlerden olan Ankara PilatesReformerkişilere sağlıklı bir pilates deneyimi yaşatmaktadır. Pilatese mat pilatesi veya reformer aparatlarıyla başlanabilir. Her iki tercihte de pilates vücudu güçlendirecek ve sağlıklı bir beden formu inşa edecektir. Pilatesreformer aparatı Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir. Pilatesreformer çalışmaları, insan bedenine uyumlu mekanizması say...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates Reformer

Fit GYM Çukurambar
Via Fizyo Etimesgut
Winner Club Keçiören
toplam 113 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Reformer Ankara Pilates

ANKARA PİLATES REFORMER

Günümüzde pilatese olan ilginin artmasıyla birlikte donanımlı pilates merkezi arayışları da artmıştır. Bu talebi en iyi karşılayan merkezlerden olan Ankara PilatesReformerkişilere sağlıklı bir pilates deneyimi yaşatmaktadır. Pilatese mat pilatesi veya reformer aparatlarıyla başlanabilir. Her iki tercihte de pilates vücudu güçlendirecek ve sağlıklı bir beden formu inşa edecektir. Pilatesreformer aparatı Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir. Pilatesreformer çalışmaları, insan bedenine uyumlu mekanizması sayesinde en kısa sürede sonuç vermektedir. Tüm kas gruplarının gelişmesine olanak sağlayarak vücutta dengeli bir gelişim sağlar. Uzman bir eğitmen kontrolünde pilatesreformer derslerine başlamak isteyen kişiler için Ankara PilatesReformeretkili egzersizlerini sunmaktadır.

Diğer spor dallarında belirli bir kas grubu çalıştırılıp diğer kas grupları zayıf kalırken pilatesreformerda tüm kas gruplarına yoğunlaşır. Böylece vücut orantılı bir gelişim gösterecektir. Pilatesreformer aparatı vücutta bir direnç oluşmasını sağladığı için tüm beden aktive olmaktadır. Bu sayede vücutta bulunan her bir kas grubu oluşan direnç sayesinde etkileşime girerek çalışmaktadır. Devamlı yapılan egzersizler sonucu çalışan kaslar güçlenecektir. Pilatesreformer çalışmalarının etkilerini kısa sürede göstermesinin nedeni budur. Ancak dersleri pilates eğitmeninin belirlediği süre kadar yapılması gerekir. Devamlılık gösterildiği takdirde vücut güçlenecek ve dengeli bir beden yapısına bürünecektir. Ankara PilatesReformervücuduna yatırım yapmak isteyen kişiler için reformer dersleri vermektedir.

Pilatesreformer mat pilatesine göre daha hızlı yanıt vermektedir. Bunun sebebi reformerın vücutta güçlü bir direnç oluşturmasından dolayıdır. Pilatese ilk kez pilatesreformerla başlanacaksa eğitmen gözetiminde başlanmalıdır. Genellikle mat pilatesinde egzersizlere uyum sağlandıktan sonra pilatesreformer önerilmektedir. Ancak mat pilatesine başlanmadan da pilatesreformera başlamakta sorun yoktur. Öncelikle alanında uzman pilates eğitmeni bulunmalıdır. Ankara PilatesReformertecrübeli eğitmenlerle pilatesreformer seanslarına devam etmektedir.

PilatesReformer'ın Faydaları

Pilatesreformer tüm kasları kuvvetlendirmesi yanında birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

  • ØVücuda esneklik kazandırır.
  • ØTüm bedenin sıkılaşmasını sağlar.
  • ØKalori yakmayı kolaylaştırır. Zayıflamak isteyenlere kısa sürede yanıt verir.
  • ØOmurganın dik durmasına yardımcı olur. Omurgayı destekleyen kasları kuvvetlendirerek olası ağrıların önüne geçer.
  • ØNefes alışverişini düzenler. Pilatesreformer egzersizleri nefesle bir uyum içinde akması gerekir. Ancak bu şekilde hareketlerden alınan verim artar.
  • ØBeden gelişimini sağladı gibi psikolojik olarak kişinin daha iyi bir ruh haline bürünmesine yardımcı olur.
Birçok faydası bulunan pilatesreformer, ancak devamlılık gösterildiği takdirde etkilerini göstermektedir. Bunun için bazen kişiler başladıktan sonra motivasyon eksiklikleri yaşabilmektedir. Ankara PilatesReformerkişilerin gelişimine destek olurken gereken motivasyonu sağlayarak devamlılık sağlar. Günümüzde yoğun yaşam koşullarına sahip insan sayısının artmasıyla insan vücudunda birçok deformeler meydana gelmektedir. Özellikle omurga sorunları başta gelmektedir. Kifoz, bel fıtığı, boyun fıtığı gibi sorunlar giderek artmaktadır. Tüm bu sorunları yaşayan kişiler veya bu sorunu yaşamak istemeyen kişiler düzenli egzersizlerle hayat kalitesini yükseltecektir. Ankara PilatesReformersayesinde dik bir omurga ve sağlıklı bir beden yapısına ulaşmak çok kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

Öncelikle pilatesreformera başlanmak istendiğinde kişinin herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı uzman eğitmen tarafından sorulmaktadır. Eğer herhangi bir sağlık sorunu yoksa eğitmen egzersiz sıklığını belirleyerek derslere başlanır. Pilatesreformer aparatları kişinin bedenine göre ayarlanabilmektedir. Kullanım kolaylığı sayesinde kişi egzersizleri hem rahatça yapabilmektedir hem de maksimum verimi sağlayabilmektedir. Bu aşamada gerekli yönlendirme pilates eğitmeni tarafından yapılmaktadır. Eğitmenle çalışmak egzersizlerin sonucunu daha erken görmeye yardımcı olmaktadır. Ankara PilatesReformeruzman eğitmen kadrosuyla maksimum verimi sağlamaktadır.