Ankara Air Pilates

Air Pilates Ankara Pilates

Ankara Air Pilates

Air pilatesin halk arasındaki adı ise havada pilatestir. Mat pilates ve reformer pilatesten farkı havada hamakta asılarak yapılmasıdır. Hamak insanların kalça bölgelerinin hizasındadır. Zemine dizlerin üzerinde yakın bir mesafede durulur. Hamak, insanları kolayca taşıyabildiği için rahatlıkla egzersiz hareketleri yapılır. Ankara air pilates dersleri öncelikle zeminde başlar daha sonra havada egzersiz hareketleri yapılır. Reformer pilates ve mat pilatesten daha zor gözükse de insanların oldukça eğlendiği bir pilates türüdür...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Air Pilates

VIP+ Air Pilates

VIP Air Pilates

toplam 26 sonuç bulundu.
1 - 26 arası gösteriliyor.
Air Pilates Ankara Pilates

Ankara Air Pilates

Air pilatesin halk arasındaki adı ise havada pilatestir. Mat pilates ve reformer pilatesten farkı havada hamakta asılarak yapılmasıdır. Hamak insanların kalça bölgelerinin hizasındadır. Zemine dizlerin üzerinde yakın bir mesafede durulur. Hamak, insanları kolayca taşıyabildiği için rahatlıkla egzersiz hareketleri yapılır. Ankara air pilates dersleri öncelikle zeminde başlar daha sonra havada egzersiz hareketleri yapılır. Reformer pilates ve mat pilatesten daha zor gözükse de insanların oldukça eğlendiği bir pilates türüdür.

İnsanların fiziksel sağlıktan çok ruhsal olarak yıprandığı son dönemde oldukça aşikârdır. İyi bir ruh iyi bir beden demektir. Birçok insan kendini daha iyi hissetmek, günün stresinden uzaklaşmak ve hayatını düzene sokmak için spor yapmaktadır. Air pilates ruhu dinlendiren, insanı kendi zihni ile baş başa bırakan bir spordur. Air pilates diğer sporlara göre daha fazla konsantrasyon istediği için bireyi günlük sıkıntısından uzaklaştırır ve egzersiz hareketlerine konsantre olmasını sağlar.

Yerden birkaç santim yukarıda olan salıncak ya da hamağın amacı insanların vücudunu uzatmaktır. Ankara air pilates ile insanların vücutları daha esnek bir hal alır. Vücudun güçlenmesi sağlayan air pilates ile kaslar sıkılaşır ve vücudun dayanıklılığı artar. Ankara air pilates seanslarında kullanılan hamak ve salıncaklarda kişiler sallanır, tırmanır ve daha birçok hareket yaparlar. En zor egzersiz hareketleri bile air pilates ile kolayca yapılabilir. Önemli olan salıncak üzerinde insanların rahat hissetmesidir. Salıncak üzerinde de mat ve reformer pilateste yapılan egzersiz hareketleri yapılır. Air Pilatesi düzenli olarak yapmak kişinin vücutta denge oluşturmasını sağlar.

Ankara air pilates insanların konsantrasyonunu artırır. Salıncak üzerinde dengede durmak tamamen dikkat işidir. Düzenli olarak spor yapan insanların konsantrasyonları artar. Bu durum günlük işlere de yansır ve kişi çalışma hayatında daha kolay konsantre olur. Ankara air pilates dersleri omurgalara binen yükü azaltır. Bu sayede omurgadaki rahatsızlıklara iyi gelir. Omurgadaki kasların güçlenmesi, duruş bozukluklarını giderecektir. Bel ve sırt ağrıları çok yaşayan insanlara air pilates egzersizleri önerilmektedir. Air pilates, 7'den 70'e her insanın yapabileceği bir pilates türüdür. İnsanların pilates yapma amaçları farklılık gösterebilir. Bazı insanlar kaslarını güçlendirmek isterken bazıları sadece incelmek ve sıkılaşmak amacı ile pilates yapabilir. Bunun dışında bazı insanların bel ve boyun problemleri olabilir. Bu durumlarda uzman eğitmenler ile konuşulmalı ve yanlış hareketler spor programına konulmamalıdır.

Air pilatesin insan sağlığına yararları arasında vücudu harekete geçirmesi vardır. Air pilates eklem kuvvetini artırırken aynı zamanda kas kuvvetini de artırır. Vücut daha esnek bir hale gelir. Kaslarda ve kemiklerde oluşan baskılar, havada asılıyken azalır. Bu sayede vücut rahatça hareket edebilir. Air pilates sporuna başlayan insanlar mutlaka uzman ile çalışmalıdır. Baş aşağı sallanırken kendini güvende hissetmek ve doğru bir şekilde hareketleri yapmak insanlar için daha verimli olacaktır. Ankara air pilates dersleri uzman eğitmenler tarafından kişilere verilir.

Her sporda olduğu gibi air pilatesten de istenilen verimin alınması için düzenli olarak yapılmalıdır. Haftada 2-3 gün günde 50 dakika pilates yapmak vücudu rahatlatacaktır. Düzenli olarak yapıldığında air pilates kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir. Ankara air pilates insanlara uygun olan ders programları ile onların düzenli olarak gelmesini sağlar. Air pilates yapan insanlar günlük hayatlarındaki beslenmelerine de dikkat etmelidir. Beslenme düzeni spordan alınan verimi etkilemektedir. Düzenli olarak protein alımı, kasların gelişimine katkı sağlayacaktır. Özellikle air pilates yapıldığında vücut sıvı kaybettiği için bol bol su tüketilmelidir.