Ankara Air Yoga

Ankara Pilates Salonları Air Yoga

Ankara Air Yoga

Air yoga, son dönemlerde insanlar tarafından oldukça sık tercih edilmekte. Air yoga, insanların hamak yardımıyla yoga hareketlerini yapmasıdır. Ankara Air yoga sayesinde yoga deneyiminizi farklı bir boyuta taşınabilir. Air yoga yapmanın insan vücuduna hem fiziksel hem de ruhsal birçok katkısı vardır. Ankara air yoga sayesinde güne daha dinç başlayabilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Air yoga, insan vücudunu güçlendirir. Hamağın hareket etmesi köklenmeyi zorlaştırdığı için en basit pozisyonlarda bile...
devamı...

Pilates Salonu Ara

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Ankara Pilates Salonları Air Yoga

Ankara Air Yoga

Air yoga, son dönemlerde insanlar tarafından oldukça sık tercih edilmekte. Air yoga, insanların hamak yardımıyla yoga hareketlerini yapmasıdır. Ankara Air yoga sayesinde yoga deneyiminizi farklı bir boyuta taşınabilir. Air yoga yapmanın insan vücuduna hem fiziksel hem de ruhsal birçok katkısı vardır. Ankara air yoga sayesinde güne daha dinç başlayabilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Air yoga, insan vücudunu güçlendirir. Hamağın hareket etmesi köklenmeyi zorlaştırdığı için en basit pozisyonlarda bile merkez gücünün kullanılması gerekir. Air yogada yapılan sarkma, tutunma, tırmanma ve kavrama hareketleri vücudun hareket etmesini sağlar. Bu sayede bacaklar, eller ve karın kasları çalışır. Vücuttaki kasların güçlenmesi ise insan vücudunun güçlü hale gelmesini sağlar.

Ankara Air yoga insanların vücutlarının daha esnek hale gelmesinde yardımcı olur. Air yogada kullanılan hamak tavana bağlanır ve her pozisyonda kişi yer çekimine meydan okur. Bu sayede eklemlerin arası açılır ve normalde yapılması zor olan her hareket kolayca yapılır. Vücudu yer çekimine karşı kullanarak hareket yapmak ise zaman içerisinde esneklik kazanmasına yardımcı olur. Air yoga insanların odaklanma sürelerini artırır. Hamakta sabit durmak bile zor bir durumken egzersiz yapmak kişinin tüm konsantrasyonunu yogaya toplar. Dengeyi korumak için yoga yapan kişi odak noktasını değiştirmez. Ankara air yoga, her insan için sağlıklı bir yaşam imkânı sunar.

Air yoga, insanlarda anti-aging etki yaratır. Air yoga sayesinde insan vücudu eskisinden daha esnek bir hale gelir. Vücut esnekliği arttıkça da gençleşme meydana gelir. Esneklik sayesinde insan vücudundan laktik asit atılır. Bu durum sonucunda vücut metabolizması hızlanır ve kilo verme meydana gelir. Ankara air yoga sayesinde birçok insan hem zihnini dinlendirmekte hem de sağlıklı bir yaşam sürmektedir.

Air yoganın bir başka faydası ise omurgadaki yükü azaltmasıdır. Omurgaya binen yük artıkça kişide kamburlaşma oluşma ihtimali yüksektir. Normal yoganın air yogadan ayrılmasının en temel sebebi de omurgadaki yükü azaltmasıdır. Özellikle masa başında iş yapan insanlarda sırt ağrıları sık sık yaşanır. Yogada yapılan köprü ve köpek hareketi omurlardaki yükün azalmasına yardımcı olur. Düzenli olarak Ankara air yoga derslerine katılmak, kişinin omurga problemlerinin önüne geçer.

Air yoga, insanların zihinsel kapasitelerini zorlar. Air yoga, insanları fiziksel olarak çalıştırsa da aslında zihinsel bir odak isteyen spordur. Bir egzersiz hareketinden diğerine geçerken dengeyi kaybetmemek ve vücudu kontrol etmek tamamen zihin işidir. Zamanla yoga yapan insanlar vücutlarını tanır ve daha kolay odaklanırlar. Zihin boşaltmak ve rahatlamak için spor yapmak kişilere Ankara air yoga önerilmektedir. Klasik yoga ile air yogayı ayıran bir başka husus ise çekme kuvvetidir. Çekme kuvveti olarak tanımlanan hareket; kişinin ağırlığını hiçbir destek almadan kendi kas gücünü kullanarak kaldırmasıdır. Klasik yogada çekme kuvveti bulunmamaktadır. Air yoga bu sayede hiçbir sakatlanma yaşamadan vücuttaki kasları çalıştırır.

Klasik yoga yapan kişilere göre air yoga yapan kişiler daha hızlı vücut esnekliği artırırlar. Air yoganın klasik yogaya göre daha sık tercih edilmesinin bir sebebi de esnekliği daha hızlı artırmasıdır. Ankara air yoga derslerinde kullanılan hamak, vücudu destekler ve kaslara zarar vermez. Hamağın desteği sayesinde insanlar daha güvenli bir şekilde egzersiz hareketlerini yapar. Air yoga, insanlara zor gibi gözükse de aslında öyle değildir. İlk dersten insanların eğlendiği ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmalarını sağlayan spor dallarından birisidir. Yeni başlayan kişiler yoga sayesinde kaslarını çalıştırıp, duruşlarını düzeltebilirler.