Ankara Aqua Pilates

Aqua Pilates Ankara Pilates

Ankara Aqua Pilates

Ankara Aqua Pilates dersleri su içerisinde yapılır. Suda yapılan popüler sporlar arasındaki Aqua pilates, her yaştan insanın yapabileceği bir spordur. Aqua pilatesin tercih edilmesinin sebeplerinden biri insanları eğlendirmesidir. Ankara Aqua Pilates derslerinin insan vücuduna zihinsel ve fiziksel birçok yararı bulunur. Aqua pilates derslerinde pilates egzersizleri su içerisinde yapılır. Ankara Aqua Pilates yapan insanlar suyun uyguladığı basınca karşı direnirler. Aqua pilates sayesinde vücutta bulunan kaslar...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Aqua Pilates

VIP Aqua Pilates

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Aqua Pilates Ankara Pilates

Ankara Aqua Pilates

Ankara Aqua Pilates dersleri su içerisinde yapılır. Suda yapılan popüler sporlar arasındaki Aqua pilates, her yaştan insanın yapabileceği bir spordur. Aqua pilatesin tercih edilmesinin sebeplerinden biri insanları eğlendirmesidir. Ankara Aqua Pilates derslerinin insan vücuduna zihinsel ve fiziksel birçok yararı bulunur. Aqua pilates derslerinde pilates egzersizleri su içerisinde yapılır. Ankara Aqua Pilates yapan insanlar suyun uyguladığı basınca karşı direnirler. Aqua pilates sayesinde vücutta bulunan kaslar aktif bir şekilde çalışır. Suyun kaldırma kuvveti sayesinde Aqua pilates yapan kişiler, egzersiz hareketlerini daha kolay yaparlar. Düzenli olarak Ankara Aqua pilates yapan insanlarda egzersiz hareketleri meditasyon işlevi görmektedir.

Yaş sınırı olmaması ise Aqua pilatesin tercih edilme sıklığını artırmaktadır. Her yaştan insanı sağlıklı bir yaşama kavuşturan Aqua pilates, diğer sporlardan farklı olarak insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Aqua pilates spor branşının insan vücuduna birçok yararı bulunur. Eklem ağrıları yaşayan insanlar diğer spor dallarını yapmakta zorlanabilirler. Su sayesinde düzenli olarak egzersiz yapmak eklemlerin üzerindeki ağırlığı alacaktır. Bu sayede eklemlerde zorlanmalar meydana gelmez. Su sayesinde kaslar rahat bir şekilde çalışır. Bu durum sonucunda derslerden alınan verim maksimum seviyeye çıkar.

Su, insanı ruhsal olarak rahatladır. Suyun içerisinde egzersiz hareketleri yapmak, insanların zihnini boşaltmasına yardımcı olur. Bu sayede daha iyi bir psikoloji ile Aqua pilates yapan kişiler hayatlarına devam edebilirler. Suyun kaldırma kuvveti sayesinde en zor hareketler bile kolayca yapılır. Çocuklar, hamile insanlar ve yaşlı insanlarda Aqua pilates derslerine katılabilirler. Düzenli olarak Ankara Aqua pilates derslerine katılan bireylerin kasları daha güçlü hale gelir. Bu sayede insanlarda sık sık oluşan bel, boyun ve eklem ağrıları giderilir. Aqua pilates sayesinde kardiyovasküler sistem aktif hale gelir ve kas grupları aynı anda çalışır.

Aqua pilatesin bir başka yararı ise fizik tedavi gören insanların tedavi sürelerine katkı sağlamasıdır. Suda pilates yaparak eklemleri fazla kullanmadan vücudun esnekliğinin artmasını sağlar. Düzenli olarak suda pilates yapan insanların kalori yakımı diğer insanlara göre daha fazla olur. Bu sayede fit bir görünüm elde edilir. Kasların gelişmesi insan vücudunun daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Ankara Aqua pilates ile vücutta denge oluşturulur ve vücudun dayanıklılık seviyesi artar.

Aqua pilates sayesinde su basıncı kalp ve damarlara etki eder. Bu sayede kişinin solunum performansı artar. Suda pilates, kilolu olan insanlar için fiziksel aktivitelerini artırmalarına olanak sağlar. Kilolu insan normal spor yaptığında daha çabuk yorulacakken, egzersiz hareketlerini su içerisinde yapmak daha az yoracaktır. Bu sayede daha fazla egzersiz hareketi düzenli olarak yapılabilir.

Aqua pilates derslerinde kullanılan kıyafetler de önemlidir. Su sporlarında kullanılan mayolarının tasarımı, kolay çıkarılabilen ve çabuk kuruması üzerine üretilir. Su içerisinde klor olduğu için kullanılan mayolar klora karşı dayanıklı yapılardan oluşturulur. Suda pilateste kullanılan mayoların bir diğer özelliği ise vücut ısısını korumasıdır. Kullanılan bir diğer eşya ise yüzme bonesidir. Yüzme bonesi kullanmak havuzun temizliği için önemlidir. Aynı zamanda saçların klordan korunması için gerekir.

Aqua pilates derslerinde farklı ekipmanlarda kullanılabilir. Ekipman kullanılmayan suda pilates derslerinin amacı, vücut ağırlığını kullanarak vücudu daha esnek hale getirmektir. Kas ve kardiyovasküler gelişim için suda pilates derslerinde ise, su aerobiği dambılları, yüzme tahtaları, havuz makarnası, toplar vb. ekipmanlar kullanılır. Ankara Aqua pilates ile düzenli olarak su içerisinde egzersiz hareketleri yapmak insan vücudunu fiziksel ve psikolojik olarak rahatlatacaktır.