Ankara Bel Fıtığı

Ankara Pilates Salonları Bel Fıtığı

Ankara Bel Fıtığı

Bel fıtığı problemleri son dönemlerde oldukça sık gözlenmektedir. İnsan vücudunun omurgasında beş tane omu bulunur. Omurganın ağırlığı taşıyan ise bel bölgesidir. Bu durumdan dolayı çoğu rahatsızlıkta bel kısmı ve omurga etkilenir. İnsan vücudunda bulunan omurların görevi omuriliği sarmaktır. Bu sayede vücudun bu kısmının zarar görmesinin önüne geçilir. Bel fıtığı problemi ise omurların fazla zorlanması sonucu olur. Ankara Bel fıtığı problemini düzenli olarak vücuduna iyi bakan biri kısa s...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Bel Fıtığı

VIP+ Bel Fıtığı

Coopers Gym Bağlıca
Over Gym Tunalı
Tuna Life Sports Center Tunalı
toplam 38 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Ankara Pilates Salonları Bel Fıtığı

Ankara Bel Fıtığı

Bel fıtığı problemleri son dönemlerde oldukça sık gözlenmektedir. İnsan vücudunun omurgasında beş tane omu bulunur. Omurganın ağırlığı taşıyan ise bel bölgesidir. Bu durumdan dolayı çoğu rahatsızlıkta bel kısmı ve omurga etkilenir. İnsan vücudunda bulunan omurların görevi omuriliği sarmaktır. Bu sayede vücudun bu kısmının zarar görmesinin önüne geçilir. Bel fıtığı problemi ise omurların fazla zorlanması sonucu olur. Ankara Bel fıtığı problemini düzenli olarak vücuduna iyi bakan biri kısa sürede çözebilir. Bel fıtığının oluşmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden en yaygın olanları ise ağır kaldırma, çeşitli kazalar, aynı pozisyonda hareketsiz olarak durma, doğum yapmak, fazla kilo olması ve bel ve omurların zorlanmasıdır. Bu sebeplerden dolayı omurilikte bulunan sinirler sıkışır ve bel fıtığı meydana gelir. Bel fıtığı tedavilerinde egzersiz yapmak da tedaviye iyi gelmektedir. Ankara bel fıtığı problemleri çeşitli spor branşları sayesinde büyük oranda azaltılabilir.

Bel fıtığı rahatsızlığı, omurgada bulunan disklerde meydana gelen bir hastalıktır. Bu hastalıkta sinirlerin üzerine baskı yapılır ve bu durum sonucunda şiddetli ağrılar oluşur. Bel fıtığı problemi yaşayan insanlar genelde bel bölgelerinde yanma, şiddetli ağrı ve batma hissederler. Bunun dışında ayak ve bacak kısımlarında ağrı ve uyuşma da olabilir. Bel fıtığı tedavisinde, ilk olarak bel kasları güçlendirilir. Çeşitli egzersizler, pilates, yüzme vb. spor dalları ile bel bölgesindeki kasların kısa süre içerisinde güçlendirilmesi mümkündür. Düzenli olarak egzersiz yapmak bel fıtığının ilerlemesinin önüne geçecektir. Bu sebeple bel fıtığı rahatsızlığı olan kişiler, uzman eğitmenlerden düzenli olarak spor dersleri almalıdır. Ayrıca düzenli olarak yapılan egzersiz ya da sporlar, kişinin daha fazla konforlu bir şekilde yaşamasına yardımcı olur. Düzenli olarak spor yaparak bel ağrılarından kurtulma ihtimali oluşur ve hayat standartları daha üst noktalara taşınabilir.

Bel fıtığı problemleri olan kişiler, vücuda fazla yük binmeyecek spor dallarına yönelmelidir. Bu sporlar bel fıtığının başlangıç seviyesinde yapıldığında daha fazla etkisini gösterecektir. Bel fıtığı hastalığına en iyi gelen sporlardan birisi yüzmedir. Suyun kaldırma kuvveti vücut üzerindeki yükü azaltır ve bu durum sonucunda omurga rahatlar. Özellikle bel fıtığı rahatsızlığı olan kişilere sırt üstü yüzmeleri önerilir. Yüzme aynı zamanda bütün kasları çalıştırır ve genel olarak vücudun sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bel fıtığı olan insanlara tavsiye edilen bir başka spor ise yürümedir. Doğru yapılan yürüyüş sayesinde bel kasları güçlenir ve omurgadaki yük azalır. Bu sebeple bel fıtığı problemi olan insanların gün içerisinde yürümesi önerilir.

Bel fıtığı hastalığı olan insanlar ağır sporlar yapmamalıdır. Halter, boks, futbol, güreş ya da basketbol gibi fiziksel mücadelenin gerektiği sporlar bel fıtığı hastalarına önerilmemektedir. Klinik pilates dersleri ile bel fıtığı daha iyi bir noktaya getirilebilir. Toplu yoga ya da pilates dersleri bel fıtığı hastaları için uygun değildir. Bu yüzden kişiye özel olan pilates dersleri alınabilir. Hareketlerin yanlış yapılması bel fıtığının daha da ilerlemesine yardımcı olabilir. Bu sebeple önce doktora danışarak sonra da uzman eğitmenlerle ders alarak pilates yapılmalıdır.

Bel fıtığına iyi gelen bir diğer şey ise egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmak, vücuttaki kasları çalıştırır. Yaygın olarak bilinen cobra pozu bel fıtığı için iyi gelen egzersizler arasındadır. Aynı şekilde plank pozu da bel fıtığına iyi gelir. Ancak, evde egzersiz hareketleri yapmak bilinçli bir davranış olmayabilir. Yapılan yanlış bir hareket farklı sonuçları doğurabilir. Bu sebeple bel fıtığı rahatsızlığı olan insanlar uzman eğitmen ve doktor kontrolünde spor yapmalıdır.