Ankara Boyun Fıtığı

Boyun Fıtığı Ankara Pilates

Ankara Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı, düzenli olarak masa başında çalışan ya da telefon, bilgisayar gibi elektronik eşyaları çok kullanan insanlarda meydana gelen problemlerden birisidir. Boyun fıtığı rahatsızlığında yapılan egzersizler ayakta yapılır. Tedavi boyunca yapılan egzersizler, kişilerin boyun bölgelerinde rahatlama hissetmelerini sağlar. Boyun fıtığı rahatsızlığı tanısı konulan kişiler, egzersiz yapmaya hemen başlamalıdır. Yapılan egzersizler, boyun fıtığının ilerlemesini engeller. Aynı zamanda boyun bölgesinde oluşan ağrıları...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Boyun Fıtığı

Via Fizyo Etimesgut
Fit GYM Çukurambar
Winner Club Keçiören
toplam 68 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Boyun Fıtığı Ankara Pilates

Ankara Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı, düzenli olarak masa başında çalışan ya da telefon, bilgisayar gibi elektronik eşyaları çok kullanan insanlarda meydana gelen problemlerden birisidir. Boyun fıtığı rahatsızlığında yapılan egzersizler ayakta yapılır. Tedavi boyunca yapılan egzersizler, kişilerin boyun bölgelerinde rahatlama hissetmelerini sağlar. Boyun fıtığı rahatsızlığı tanısı konulan kişiler, egzersiz yapmaya hemen başlamalıdır. Yapılan egzersizler, boyun fıtığının ilerlemesini engeller. Aynı zamanda boyun bölgesinde oluşan ağrıları hafifletir. Boyun fıtığında yapılan egzersizler ise herkesin yapabileceği basit hareketlerdir.

Boyun fıtığı tedavisindeki en önemli noktalardan birisi ise egzersizleri düzenli yapmak ve doğru ir şekilde yapmaktır. Boyun hareketleri, uzun süre hiç hareket etmemiş boyun kaslarının hareket etmesini sağlar. Boyun egzersizleri aynı zamanda kollardaki gücün artmasına da sebep olur. Refleksler daha güçlü hale gelir ve kişi artık daha hareketli bir yaşama başlar. Ankara boyun fıtığı sayesinde daha sağlıklı ve kaliteli hayat yaşanabilir. Boyun kaslarını güçlendirmek için yapılan egzersiz hareketleri, boyun anatomisini kişiye geri kazandırır. Günün her saati boyun hareketleri düzenli bir şekilde yapılabilir. İnsanlarda stresi ve gerginliği en çok biriktiren bölge boyundur. Bu sebeple düzenli olarak egzersiz yapıldığında kişide gözle görülecek farklar yaratır. Egzersizler sayesinde hem boyun fıtığı problemi çözüme kavuşur hem de kişinin stresi azalır.

Boyun fıtığı problemi olan birçok kişi, düzenli olarak egzersiz programına uyar. Bu sayede vücutları direnç kazanır. Boyun fıtığının en büyük tedavisi fizik tedavidir. Aynı zamanda pilates yaparak, kaslar güçlendirilebilir. Pilates yaparken doktor tarafından izlenilmesi önemlidir. Boyun fıtığına ters bir hareket yapmak durumu daha kötü hale getirebilir. Boyun fıtığı olan kişiler sürekli esneme ve gerilme hareketleri yaptığında omurga kendini daha rahat hissedecektir. Hareketsiz bir yaşam süren insanlarda bel ağrılarının çok olmasının sebebi omurganın yorgun olmasıdır. Bir müddet sonra bu durum kamburluğa yol açar.

Pilates yapmak boyun fıtığı tedavisi için oldukça etkilidir. Pilates yaparak boyun kasları güçlenirken aynı zamanda bel ve karın kasları da güçlenir. Vücut esneklik kazanır ve postür düzelir. Omurga eskisinden daha sağlam hale gelir ve dayanıklı olur. Eklemlerde özellikle boyun bölgesinde biriken stresin azalmasına yardımcı olur. Düzenli olarak pilates yapan ve boyun fıtığı problemi olan insanlar, zaman içerisinde boyun ağrıları ile uyanmazlar. Pilates insanların dinç ve zinde uyanmasına yardımcı olur. Pilates kol, boyun, bel ve kalça bölgelerini çalıştırdığı için boyun fıtığı tedavisinde oldukça tercih edilir.

Klinik pilates sayesinde omurga sağlığı korunur. Boyun fıtığı, skolyoz ya da bel fıtığı gibi problemlerde kinik pilates ön plana çıkar. Fizik tedavi sürecini destekleyen egzersizler sayesinde kişi hastalığının yarattığı olumsuz şartları ortadan kaldırır. Omurga ve eklemler için oldukça faydalı olan pilatesin doğru bir şekilde uygulanması önemlidir. Uzman eğitmenler ile yapılması kişinin maksimum verim almasını sağlayacaktır. Haftada ortalama 3 gün düzenli olarak yapılan egzersizler kişinin hayatını kolaylaştıracaktır. Günde ortalama 1 saat süren bu egzersizler, oldukça basit ama uzmanlarla yapılması gereken egzersizlerdir.

Bel fıtığı, boyun fıtığı vb. problemler için pilates yapan kişiler kendilerine özel egzersiz programı oluşturmalıdır. Bu egzersiz programları ise uzman kişilerle yapılmalıdır. Her fıtığın derecesi aynı değildir. Bu sebeple tek bir program her hastaya uygulanmamalıdır. Her hastaya hastalığına uygun olan bir program ile tedavi süreci başlatılmalıdır. Doğru egzersiz programı ile günlük hayattaki ağrılar azalır. Vücut kendini dinç hisseder ve daha dayanıklı hale gelir. Kasların güçlenmesi ve hareket etmesi kişinin yaşam kalitesini artıracaktır. Bu sebeple boyun fıtığı problemi olan kişiler günlük hayatlarının odak noktasına egzersiz programlarını koymalıdır.