Ankara Bungee Fly

Bungee Fly Ankara Pilates

Ankara Bungee Fly

Bungee Fly, bel bölgesine giyilen, harnese takılan kordonlar ile dağcılık kayışlarıyla desteklenmesi sonucunda gerçekleştirilen sanatsal bir aktivitedir. Elastik kordonlar kişiyi geri çeker ve bu sayede kişi havada hareket eder. Yerçekimine karşı gelmek insanların mekân içerisinde özgür olmasını sağlar. Ankara bungee fly kişilere dans hareketlerini yerçekimine karşı bir şekilde yapabilme imkânı sunar. İnsanlar bungee fly yaparken, zeminden yüksekte dururlar. Bu sayede daha kolay ve akıcı bir şekilde egzersiz hareketleri y...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Bungee Fly Ankara Pilates

Ankara Bungee Fly

Bungee Fly, bel bölgesine giyilen, harnese takılan kordonlar ile dağcılık kayışlarıyla desteklenmesi sonucunda gerçekleştirilen sanatsal bir aktivitedir. Elastik kordonlar kişiyi geri çeker ve bu sayede kişi havada hareket eder. Yerçekimine karşı gelmek insanların mekân içerisinde özgür olmasını sağlar. Ankara bungee fly kişilere dans hareketlerini yerçekimine karşı bir şekilde yapabilme imkânı sunar. İnsanlar bungee fly yaparken, zeminden yüksekte dururlar. Bu sayede daha kolay ve akıcı bir şekilde egzersiz hareketleri yapılabilir. Ankara bungee fly sayesinde insanların ayakları yerden kesilecek ve zemine tekrar bastıklarında havaya uçabilecekler. Zor gibi gözükse de oldukça keyifli olan bungee fly, son dönemlerde birçok insan tarafından tercih edilmekte.

Bungee fly, fiziksel egzersizden daha çok sanatsal becerilerin olduğu bir spor türüdür. Müzik eşliğinde belirli bir koreografi ile yapılır. Ankara bungee fly sayesinde insanların vücutlarındaki kaslar güçlü hale gelir. Bungee fly'ın insanlara birçok yararı vardır. Jimnastik içerikli bungee fly yapan insanların vücutları kısa sürede daha esnek hale gelir. Aynı zamanda bu spor küçük yaşlardan itibaren yapılabilir. Ankara bungee fly derslerine katılan insanlarda esneklik, koordinasyon, kuvvet ve dayanıklılık artışı olur. Bungee fly aynı zamanda hiperaktivite problemi olan insanlara da oldukça iyi gelmektedir. Bungee fly sayesinde vücudun kuvveti artar. Bungee fly'ın en yaygın yararı beden sağlığına olan katkısıdır. Bungee fly sayesinde kaslar gelişirken, vücut koordinasyon kazanır. Vücudun koordinasyon kazanan kişiler günlük hayatlarında da hareketlerini dengede tutabilirler. Bu sayede daha az kaza yaşarlar.

Bungee fly' da en önemli nokta, dengenin korunmasıdır. Ankara bungee fly sayesinde dengeyi koruyarak egzersiz hareketleri yerine getirilebilir. Bungee fly için günlük hayattan ayırılan süre kişinin ruhsal sağlığını da olumlu etkiler. Günün stresini yer çekimine meydan okuyarak atmak, her insana iyi gelecektir. Bungee fly, insanın zihnini boşaltmasında yardımcı olur. Bungee fly sayesinde yaratıcılık ve özgüven duygusu gelişir. Bu sayede insanın kendine olan güveni artar ve günlük hayatında da daha başarılı bir hale gelir. Bungee fly sayesinde fiziksel ve zihinsel rahatlama meydana gelir. Bungee fly ile korkuların üzerine gidilir. Elastik kordonlar sayesinde birçok zor hareket yapılabilir.

Ankara bungee fly sayesinde kilo verilebilir. Zıplamak, insanlara kalori yaktırır. Düzenli olarak zıplamak, vücutta düzenli olarak kalori yaktırır. Zıplama ile insanlardaki lenf sistemi uyarılır. Bu durum sonucunda metabolizma hızlanır ve toksinler vücuttan atılır. Ankara bungee fly sayesinde insanların enerjileri artar. Ritmik olarak zıplamak büyük adale gruplarını çalıştırmaktadır. Aynı zamanda nefes almayı ve kan akışını hızlandırır. Bu sayede kalp ritmi düzelir. Kan dolaşımının hızlanması hücrelerde bulunan besin ve oksijen miktarını artırır. Bu sayede vücuttaki enerji seviyesinde artma meydana gelir. Ankara bungee fly derslerine düzenli olarak katılmak eklemleri korur. Bağlı olarak zıplamak hissedilen darbelerin etkisini aza indirir. Bu sayede vücuttaki eklemler korunur. Eklem ağrıları yaşayan insanlar için etkili egzersiz yöntemleri arasındadır.

Bungee fly, bağışıklılığın güçlenmesine yardımcı olur. İnsanlarda bağışıklık sistemi lenf sistemine bağlıdır. Lenf dolaşımını güçlendiği takdirde, hücrelerdeki hareketlilik artar. Bu sayede vücut, enfeksiyonlar ve hastalıklarla savaşır. Aynı zamanda bungee fly, sinir sistemine iyi gelir. İnsanın daha sakin bir hayat yaşamasına yardımcı olur. Vücudun ritmik zıplama harekti sayesinde insanlar kendilerini iyi hissederler. Zıplamak insanların stresini azaltır. Sürekli olarak zıplamak ise insanları trans haline sokar ve rahatlamalarını sağlar. Bunun dışında bungee fly, insanların koordinasyonlarını geliştirmelerinde onlara yardımcı olur.