Ankara Manuel Terapi

Manuel Terapi Ankara Pilates

ANKARA MANUEL TERAPİ

Ankara Manuel Terapi, herhangi bir makine veya alete gerek kalmaksızın el ile tedaviyi kapsayan bir fizik tedavi yöntemidir. Manuel terapi, iskelet sistemi ve kas sistemini kapsayan bütün rahatsızlıklarda uygulanabilen tamamen tıp bilgilerine dayalı bir tedavidir. Genellikle kifoz ve skolyoz gibi omurgayı doğrudan ilgilendiren sorunlarda, kalçayı kapsayan rahatsızlıklarda, omuz ve dirsek sorunlarında manuel terapiye sıkça başvurulur. Eğer bel ya da boyun fıtığı ileri düzeyde seyretmiyorsa manuel terapiyle yüksek o...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Manuel Terapi

Winner Club Keçiören
Via Fizyo Etimesgut
Fit GYM Çukurambar

VIP+ Manuel Terapi

toplam 46 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Manuel Terapi Ankara Pilates

ANKARA MANUEL TERAPİ

Ankara Manuel Terapi, herhangi bir makine veya alete gerek kalmaksızın el ile tedaviyi kapsayan bir fizik tedavi yöntemidir. Manuel terapi, iskelet sistemi ve kas sistemini kapsayan bütün rahatsızlıklarda uygulanabilen tamamen tıp bilgilerine dayalı bir tedavidir. Genellikle kifoz ve skolyoz gibi omurgayı doğrudan ilgilendiren sorunlarda, kalçayı kapsayan rahatsızlıklarda, omuz ve dirsek sorunlarında manuel terapiye sıkça başvurulur. Eğer bel ya da boyun fıtığı ileri düzeyde seyretmiyorsa manuel terapiyle yüksek oranlarda iyileşme kaydedilmektedir. Manuel terapiyle kişinin yaşadığı kaslarda oluşan gerginliği hafifletmek ve eklem hareketliliğini güçlendirmek amaçlanır. Bu sayede hastaların yaşadığı ağrılarda ciddi azalmalar meydana gelmektedir. Ankara Manuel Terapi hayat kalitesini yükseltmek isteyen herkese etkili tedaviler uygulamaktadır.

Manuel terapi çeşitli fizik tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • §Doku ve kaslara uygulanan basınç ve masajın da dahil olduğu bir uygulamadır. Uygulanan bu basınç ve masajla birlikte kaslar rahatlama göstererek ağrı hafifler. Bu yöntem dolaşımı arttırdığından hasarlı dokularda iyileşme görülür.
  • §Kemik ve eklemlerde öncelikle yavaş başlayıp hızlıya doğru bükme, çekme ve germe gibi tedaviyi kapsayan uygulamadır. Ankara Manuel Terapi özenli ve güvenilir ortamda tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.
Manuel Terapiden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Manuel terapiye başlanmadan önce mutlaka terapistin, tedavi uygulanacak bölgenin ayrıntılı bir değerlendirmesini yapması gerekir. Kemik, kas ve sinir hasarlarının ayrıntılı şekilde incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekir. Tüm bu değerlendirmelerin ardından manuel tedavi yöntemine başlanır. Manuel terapi kişiye özel bir tedavi uygulanır. Bu sebeple kişinin rahatsızlığını en iyi tedavi edecek terapi uygulaması seçilir. Bu sayede kişinin yaşadığı sorunun etkileri kısa bir sürede azalma kaydedecektir. Ankara Manuel Terapi gerekli değerlendirmeler sonucu terapiye başlayarak etkili tedaviler uygulamaktadır.

Manuel terapiye başlanmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer konuysa uzman doktor tarafından uygulanması olacaktır. Yeterli derecede deneyim ve bilgi birikimi bunmayan ve aynı zamanda tıp eğitimi almamış biri tarafından tedavinin gerçekleştirilmesi ciddi sorunlara yol açacaktır. Bu kriter dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Çünkü hastanın yanlış yönlendirilmesi ciddi sakatlanmalara yol açacaktır. Ancak deneyimli bir uzman hekim tarafından uygulandığında ciddi faydaları bulunan bir tedavi yöntemidir. Ankara Manuel Terapi uzman hekimlerle kişilere etkili ve konforlu bir tedavi sunmaktadır.

Manuel Terapinin Sağladığı Avantajlar

Manuel terapi sağladığı birçok faydadan dolayı en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Manuel terapinin sağladığı avantajlar şu şekildedir;

  • §Diğer tedavi yöntemlerine kıyasla iyileşme süreci daha kısadır. En kısa sürede iyileşme kaydedilerek kişinin yaşadığı ağrılar hafifletilir.
  • §İyileşme etkileri ilk seanstan itibaren görülmektedir. Hastanın yaşadığı rahatsızlıktan dolayı hareket kısıtlaması ortadan kalkmaktadır. Ankara Manuel Terapi ilk seanstan itibaren kişilerin hayat kalitelerinin yükselmesine yardımcı olmaktadır.
  • §Fizik tedavi yöntemleri arasında en çok başarıya ulaşan tedavi yöntemidir. Başarı oranı hayli yüksek olan bir tedavi yöntemi olması manuel terapinin en büyük avantajıdır.
  • §Herhangi bir cihaz veya alete gereksinim duyulmadan elle tedavi edilir. Rahatsızlığın yaşandığı bölgeye, uzman eller tarafından tedavi uygulanır.
  • §Manuel terapide herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır. Uzman hekim tarafından yapıldığında bir yan etki görülmeyecektir. Yan etkinin bulunmaması en büyük avantajlarından bir diğeridir. Direkt olarak rahatsızlığı hedef alarak iyileşme kaydedilir. Ankara Manuel Terapi sağlıklı bir ortamda tedavi uygulamaktadır.
Manuel terapiye omurgada veya kas dokularında sorun yaşayan birçok kişi sağladığı avantajlardan dolayı giderek ciddi iyileşme kaydetmişlerdir. Bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, kas yırtılması gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde uygulanmaktadır.