Ankara Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik Rehabilitasyon Ankara Pilates

ANKARA NÖROLOJİK REHABİLİTASYON

Güvenilir bir ortamda nörolojik rehabilitasyon merkezi aratışında olanlar için Ankara Nörolojik Rehabilitasyon güvenli bir ortam sunmaktadır. Nörolojik rehabilitasyon, sinir sistemini etkileyen rahatsızlıklarda uygulanan bir yöntemdir. Omurilik, kas grupları, sinir sistemi, felç ve hareket bozuklukları gibi sorunlarda nörolojik rehabilitasyona başvurulur. Bu tür nörolojik hastalıklarda mutlaka nörolojik rehabilitasyona başvurulması gerekir. Başvurulmadığı takdirde, yaşanılan sorunların c...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Nörolojik Rehabilitasyon Ankara Pilates

ANKARA NÖROLOJİK REHABİLİTASYON

Güvenilir bir ortamda nörolojik rehabilitasyon merkezi aratışında olanlar için Ankara Nörolojik Rehabilitasyon güvenli bir ortam sunmaktadır. Nörolojik rehabilitasyon, sinir sistemini etkileyen rahatsızlıklarda uygulanan bir yöntemdir. Omurilik, kas grupları, sinir sistemi, felç ve hareket bozuklukları gibi sorunlarda nörolojik rehabilitasyona başvurulur. Bu tür nörolojik hastalıklarda mutlaka nörolojik rehabilitasyona başvurulması gerekir. Başvurulmadığı takdirde, yaşanılan sorunların ciddi sorunları da beraberinde getireceği bilinmelidir. Nörolojik rehabilitasyonda ulaşılmak istenen amaç, hastanın yaşadığı sorunun etkili şekilde iyileşmesini sağlamaktır. Ayrıca işlevselliğini kaybetmiş kasların eski haline dönmesine yardımcı olacaktır. Ankara Nörolojik Rehabilitasyon kişinin yaşadığı sorunda ciddi iyileşmeler kaydetmektedir.

Nörolojik rehabilitasyonda kişinin yaşadığı soruna özel olarak tedavi uygulaması yapılır. Özel olarak hazırlanan tedavi süreci öncesinde; nörolojik bir muayene, tespit ve ardından takip süreçleri izlenmelidir. Tedaviye başlandıktan sonrada hastalığın iyileşme göstermesi izlenmeli ve gerekli analizler yapılmalıdır. Titiz bir şekilde analiz yapan Ankara Nörolojik Rehabilitasyon iyileşme hızını arttırmaktadır. Ayrıca nörolojik rehabilitasyonda yalnızca cihaz veya aletlerle tedavi gerçekleştirilmez aynı zamanda fiziksek egzersizleri de kapsar. Hastanın hem fiziksel gelişimi hem de psikolojik gelişimi kontrol edilmektedir. Bu sayede hastanın dengeli ve sağlıklı bir gelişim göstermesi sağlanır. Çünkü nörolojik rahatsızlıklarda his kaybı gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün olduğundan tedavi sonunda hastanın her anlamda iyileşmesi hedeflenir.

Nörolojik rehabilitasyon uygulanırken belirli teknikler kullanılır. Bunlar;

 • §Yürüme eğitimi; uzman eğitmen ve yardımcı ekipmanlar sayesinde yapılır.
 • §Sportif faaliyetler; aynı şekilde uzman personel ve ekipmanlar aracılığıyla yapılır.
 • §Denge egzersizleri.
 • §Terapatik egzersizler.
 • §Robot yardımıyla yapılan çeşitli egzersizler.
Ayrıca nörolojik rehabilitasyonda birçok çeşitli rehabilitasyon yöntemleri vardır. Bunlarsa;

 • oOmurilik rehabilitasyonu; omurilikte oluşan gelişim bozukluklarını kapsayan rahatsızlıklar için uygulanır. Bu rahatsızlıkta omurilik olması gerektiği gibi çalışmaz ve işlevselliğini kaybederek yürüme bozukluklarına ve felçlere neden olabilmektedir. Oluşabilecek bu tür sorunların önüne geçmek ve oluşan rahatsızlıkları en aza indirmek için omurilik rehabilitasyonu etkili sonuçlar sunmaktadır.
 • oFelç rehabilitasyonu; omurilikte ve beyinde meydana gelen hasarlar sonucu oluşan hareket kısıtlarını kontrol altına alarak hastanın iyileşmesi hedeflenir. Ankara Nörolojik Rehabilitasyon felç rehabilitasyonunda ciddi ilerlemeler kaydetmektedir.
 • oİnme rehabilitasyonu; bedenin sağ veya sol tarafında gerçekleşen nörolojik rahatsızlıkların tedavisinde uygulanır. İnme, bedenin yarısında güç kaybı ve hissizlik gibi belirtilere neden olur. Oluşan tüm belirtiler inme rehabilitasyonuyla en aza indirilerek iyileşme kaydedilir.
 • oParkinson rehabilitasyonu; kronik bir rahatsızlık olan Parkinson, kişilerin akıcı ve tempolu eylemlerde bulunmalarını engeller. Parkinson rehabilitasyonunda kişinin yaşayabileceği olası sorunların önüne geçilmek hedeflenir. Ankara Nörolojik Rehabilitasyon kişilerde iyileşme kaydederken gerekli psikolojik desteğide sağlamaktadır.
 • oYüz felci rehabilitasyonu; yüzün sol veya sağ tarafında oluşan hareket kaybını iyileştirmek için yüz felci rehabilitasyonuna başvurulur. Yüzde oluşan asimetrinin giderilmesi için bu rehabilitasyon oldukça önem göstermektedir. En etkili tedaviler için Ankara Nörolojik Rehabilitasyon kişilerin iyileşmesine katkı sağlamaktadır.
 • oPolinöropati rehabilitasyonu; özellikle sinirler üzerinde oluşan hasarların meydana getirdiği rahatsızlıkların rehabilitasyon çalışmasıdır.
Genellikle hastalarda belirli sorunların oluşmasıyla nörolojik hastalıklar varlığını hissettirir. Kas ağrıları, konuşma güçlüğü, yürümede güçlük oluşması, yemek yeme ve banyo yapmak gibi günlük aktiviteleri yapmakta zorlanmak genellikle nörolojik hastalıkların belirtileridir. Ankara Nörolojik Rehabilitasyon, görülen sorunları en aza indirerek kişilerin iyileşmesini sağlamaktadır. Uzman hekimin belirlediği yönergelere uyulduğu takdirde rehabilitasyondan en etkili sonuçların alınması kaçınılmaz olacaktır. Kişi yalnızca belirtileri fark ettiği anda doktoruna başvurması gerekecektir. Sinir sistemini etkileyen rahatsızlıklarda özellikle his kaybı meydana geldiğinden rehabilitasyona başvurulmalıdır. Kişiye ne uygun rehabilitasyon yapıldığı takdirde yalanan sorun büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.