Ankara Ortopedik Rehabilitasyon - Fizyoterapi Danışmanlık

Ortopedik Rehabilitasyon - Fizyoterapi Danışmanlık Ankara Pilates

ANKARA FİZYOTERAPİ DANIŞMANLIK

Günümüzde tanısı konulmuş pek hasta fizyoterapi danışmanlığı almak istemektedir. Güvenilir danışmanlık hizmeti için Ankara Fizyoterapi Danışmanlık iyi bir seçim olacaktır. Fizyoterapi danışmanlık, hastalık tanısı konulmuş hastalıklarla ilgili her tür desteğin alınabildiği, hastanın aklına takılan her türlü sorunun sorulduğu bir danışmanlık hizmetidir. Fizyoterapi danışmanlığında aynı zamanda kişinin rahatsızlığına iyi gelecek egzersizlerde önerilerek ha...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Ortopedik Rehabilitasyon - Fizyoterapi Danışmanlık

VIP+ Ortopedik Rehabilitasyon - Fizyoterapi Danışmanlık

toplam 24 sonuç bulundu.
1 - 24 arası gösteriliyor.
Ortopedik Rehabilitasyon - Fizyoterapi Danışmanlık Ankara Pilates

ANKARA FİZYOTERAPİ DANIŞMANLIK

Günümüzde tanısı konulmuş pek hasta fizyoterapi danışmanlığı almak istemektedir. Güvenilir danışmanlık hizmeti için Ankara Fizyoterapi Danışmanlık iyi bir seçim olacaktır. Fizyoterapi danışmanlık, hastalık tanısı konulmuş hastalıklarla ilgili her tür desteğin alınabildiği, hastanın aklına takılan her türlü sorunun sorulduğu bir danışmanlık hizmetidir. Fizyoterapi danışmanlığında aynı zamanda kişinin rahatsızlığına iyi gelecek egzersizlerde önerilerek hasta sağlıklı şekilde yönlendirilir. Danışmanlığın amacı, hastanın iyileşmesine katkı sağlamak ve iyileşme sürecini kısaltarak yapmayı hedefler. Danışman tarafından hastanın gelişim durumu takip edilerek doğru yönlendirilmeler yapılmaktadır. Bu sayede tedavi süreci kısalırken hasta yaşadığı sıkıntılardan kurtulur. Ankara Fizyoterapi Danışmanlık kişiye özel yönlendirmelerle hastalığın etkilerini en aza indirmeyi hedefler.

Fizyoterapi danışmanlığında birçok hastalık için destek alınması mümkündür. Bunlar; omuz problemleri, fıtık, diz problemleri, çene problemleri, skolyoz, kadın sağlığı problemleri, bel ve boyun ağrıları, lenfödem, felç, parkinson, MS, çocuklarda motor gelişim sorunları, alzheimer, postürel problemler, sporcu sağlığı, fibromiyalji gibi çok çeşitli hastalıklarda fizyoterapi danışmanlıktan hizmet alınabilmektedir. Ancak öncelikle hekim değerlendirmesi yapıldıktan sonra hekimin yönlendirmelerine uyulmalıdır. Tedavinin daha etkili olması için Ankara Fizyoterapi Danışmanlık kişilere gerekli yönlendirmeler yaparak eski sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Fizyoterapi Nedir, Fizyoterapi Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Fizyoterapist; hareket kısıtlamasına veya bozukluğuna yol açan her türlü kazalar, yaralanmalar, hastalıklar veya yaşlılıktan dolayı oluşan fonksiyon bozukluğu ve ağrılarda uygulanan tedavi yöntemidir. Fizyoterapistler tarafından geliştirilmiş tedavi yöntemleri uygulanarak maksimum verim alınmaya çalışılır. Hastanın eski sağlığına kavuşması için kendine has yöntemlerin uygulanmasıyla birçok hastanın iyileşmesine vesile olmuş bir tedavi yöntemidir. Ankara Fizyoterapi Danışmanlık kişilerin doktor değerlendirmesini inceleyerek titiz bir tedavi yöntemi sunmaktadır. Bu aşamada hastanın hem doktorunun hem de fizyoterapistin yönlendirmelerine uyması gerekir. Ancak bu şekilde hasta eski sağlığına kavuşacaktır.

Günümüzde fizyoterapistlere olan talep giderek artmaktadır. Bunda fizyoterapinin benimsediği tedavi yöntemlerinden cevap alınması çok etkili olmaktadır. Ayrıca fizyoterapiye olan ihtiyacın artmasının nedenlerinden biride; giderek hareketsizleşen insan topluluğudur. Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bu sorun kendini göstermektedir. Teknolojinin gelişmesi, insanların hareketsiz bir yaşamı benimsemelerinde etkili olmuştur. Bu nedenle fizyoterapi önem teşkil eden bir tedavi aracıdır. Ankara Fizyoterapi Danışmanlık birçok hastalığa özel tedavi yöntemleriyle gelişim sunmaktadır.

Fizyoterapi danışmanlığı neden gereklidir, birçok kişi tarafından merak edilen bir soru hali dönüşmüştür. Fiziksek aktiviteleri yapmalarda zorlanma, duruş bozuklukları, kaslarda ve eklemlerde rahatsızlıklar fizyoterapinin alanına giren sorunlardır. Bu gibi sorunları yaşayan kişilerin günlük hayatları ciddi anlamda etkilenmektedir. Bu sebeple fizyoterapi danışmanlığı alınması çabuk iyileşmeyi sağladığı için hastanın günlük işlerini yapabilmesini sağlamaktır. Tedavi sonucunda kas gruplarının güçlendirmek hedeflenir. Aynı zamanda esnekliğin arttırılarak kişinin hareket kabiliyetini arttırmak hedeflenir. Eklem sağlığı içinse gerekli egzersizler önerilir ve yönlendirmeler yapılarak gelişim kaydedilir. Ankara Fizyoterapi Danışmanlık kişinin aklına takılan her soruya detaylı şekilde cevap olmaktadır.

Ayrıca fizyoterapi danışmanlığı online olarak da kişilere hizmet vermeye devam etmektedir. Bazı durumlarda kişinin fizyoterapistle irtibat kurması gerekebilmektedir. Fizyoterapist danışmanlığında amaçladığı şey hastaya her an destek olabilmektir. Bazen hastalarda motivasyon eksikliği yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaya motive sağlanmaktadır. Fizyoterapinin sağlıklı ve kısa bir sürede etki etmesi zaten hastaya gerekli motive kaynağı olacaktır. Ancak hastanın hekim ve fizyoterapist önerilerini dikkate alarak hareket etmesi önemlidir. Ankara Fizyoterapi Danışmanlık hastanın günlük hayatını rahatlıkla idame ettirebilmesi için sağlıklı yönlendirmelerde bulunmaktadır. Tedavi sonucunda güçlenen kaslar, azalan ağrılar ve hareket kabiliyetinde artış meydana gelmektedir. Ve bilinmelidir ki birçok hasta iyileşme kaydetmiştir.

ANKARA ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

İskelet sistemi ve kas sisteminde sorun yaşayan ve çözüm arayan kişiler için Ankara Ortopedik Rehabilitasyon etkili tedavi yöntemleri sunmaktadır. Fizik tedavi uygulamalarının ve rehabilitasyonun alt birimi niteliğinde özelleştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Ortopedik rehabilitasyon ile tedavide amaçlanan eklem ve kaslarda oluşan sertlikleri ve kasılmaları gidermektir. Bu sayede hastanın hayatında maksimum derecede hareket kabiliyetini kazandırmak hedeflenir. Tedaviyle birlikte hasta günlük hayatında herhangi birinden destek almayacak düzeye erişmesi sağlanır. Öncelikle hekimin belirlediği ölçüde rehabilitasyona devamlılık gösterilmesi gerekir. Ancak bu şekilde tedavinin etkileri kendini gösterecektir. Ankara Ortopedik Rehabilitasyon kişiye özel tedavi yöntemleriyle hastalığın yarattığı etkileri en aza indirmektedir.

Ortopedik rehabilitasyona başlayacak hasta için öncelikle ortopedi doktorunun önerisi alınır. Fizik tedavi tarafından değerlendirilen hasta raporlarına göre kişiye özel ortopedik rehabilitasyon planlaması yapılır. Tüm planlamalardan sonra hastanın tedavi süreci başlatılır. Ankara Ortopedik Rehabilitasyon tüm değerlendirmelerden sonra rahatsızlığı hedef alan tedavi yöntemlerini uygulamaya başlar. Rehabilitasyon uygulamalarında; masaj, egzersiz ve sıcak-soğuk gibi yöntemler uygulanmaktadır. Tüm bu uygulamalar uzman terapist tarafından kontrollü bir şekilde gerçekleştirilir. Yapılan tedavi sayesinde hastanın kaslarının güçlenmesi sağlanır. Aynı zamanda duruş bozuklukları ve iskelet sisteminde bulunan bozukluklar ortadan kaldırılır. Bu sayede hastanın hem ağrıları azalır hem de haya kalitesi yükselir. Ankara Ortopedik Rehabilitasyon en verimli şekilde hastalığın iyileşmesini hedeflemektedir.

Ortopedik Rehabilitasyonda En Çok Karşılaşılan Rahatsızlıklar Nelerdir?

Birçok rahatsızlığın çözümünde etkili sonuçlar sunan ortopedik rehabilitasyon, şu rahatsızların tedavisinde uygulanır;

  • §Ampütasyon Rehabilitasyonu. Bacak ve kolların bir kısmının veya tamamının cerrahi bir işlemle alınması sonucu uygulanan rehabilitasyondur. Genellikle bacak ampütasyonu daha sık görülmektedir. Ampütasyon rehabilitasyonda kişinin kayıp yaşadığı bölgenin protez için ölçümleri alınır ve uygun protez hazırlanır. Ampütasyona neden olan bazı durumlar vardır. Bunlar; doğumsal anomaliler, kangren, şiddetli travmalar, periferik damar hastalıkları, sepsis, derin yanıklar, venöz dolaşım yetmezlikleri, kemik iltihabı, kaslarda veya iskelet sisteminde çıkan tümörlerdir.
  • §Endoprotez Rehabilitasyonu. Omuz ve kalçalarda uygulanan bir rehabilitasyon yöntemidir. Ayrıca gerektiği takdirde dirseklerde ve eklemlerde de uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde işlevini yitirmiş eklem alınarak yerine eklem protezi uygulanır. Bu protezle birlikte ağrının hafiflemesiyle birlikte hareket kısıtının ortadan kalkması hedeflenir. Ankara Ortopedik Rehabilitasyon uygulanan protezle kişilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmayı amaç edinmiştir.
  • §Kırık Rehabilitasyonu. Bu rehabilitasyonda kırık olan bölgedeki alçılar alındıktan sonra cerrahi bir muayeneden geçirilir. Daha sonra denge ve koltuk değneği kullanılarak yürüme eğitimi gibi tedaviler uygulanır. Bu rehabilitasyon kapsamında eklem açıklığını gideren uygulamalar ile kas gücünü arttırmaya yönelik tedavilerda bulunmaktadır. Ankara Ortopedik Rehabilitasyon birçok hastanın iyileşmesini sağlamıştır.
  • §Skolyoz Rehabilitasyonu. Skolyoz, omurgada oluşan sağa veya sola eğrilmeler sonucu oluşan bir deformedir. Skolyoz sorunu yaşayan kişilerde omurga yapıları birbirinden farklılık göstereceği için kişiye özel bir tedavi yöntemi uygulanır. Bu rehabilitasyon sayesinde skolyozun yarattığı ağrılar hafifletililir.
  • §Burkulmalar, ezilemler, tendon ve kas zorlanmaları için uygulanan rehabilitasyon. İnsan bedeninde diz eklemi, en çok travmanın yaşandığı bölgedir. Hasarlanmalara bağlı olarak oluşan yırtılmalar ile omuzlarda ve dirseklerde oluşabilen tendon yırtılmalarının tedavisinde bu rehabilitasyon yöntemi kullanılır. Kişinin yaşadığı soruna istinaden en uygun tedavi yöntemi başlanarak ilerleme kaydedilir. Ankara Ortopedik Rehabilitasyon kişilerin yaşadığı sorunlara kalıcı ve en etkili çözümü uygulamak amacıyla etkin tedavi yöntemleri benimsemiştir.
Tüm tedavi yöntemleri kişinin rahatsızlığına yönelik olup belirli bir planlamaya göre rehabilitasyon uygulanmaktadır. Hastanın gelişimi kaydedilerek kişinin hayatı kolaylaşıncaya dek rehabilitasyon devam eder.