Ankara Personal Trainer

Personal Trainer Ankara Pilates

ANKARA PERSONAL TRAİNER

Eğitmenle birebir bir eğitim arayışında olan sporcuların ihtiyaçlarını karşılayan Ankara PersonalTrainerkişiye özel seanslar sunmaktadır. Personaltrainer, uzman eğitmenin kişiye özel belirlediği egzersiz programlarının eğitmenle birebir yapılmasıdır. Personaltrainer yönlendirmeleriyle kişinin potansiyellerini ve kabiliyetlerini fark etmelerine yardımcı olmaktadır. Bu şekilde spor yapmak egzersizlerin daha etkin ve hızlı etki etmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda kişi kendi bedenini tanıdıkça egzersizleri daha...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Personal Trainer

toplam 104 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Personal Trainer Ankara Pilates

ANKARA PERSONAL TRAİNER

Eğitmenle birebir bir eğitim arayışında olan sporcuların ihtiyaçlarını karşılayan Ankara PersonalTrainerkişiye özel seanslar sunmaktadır. Personaltrainer, uzman eğitmenin kişiye özel belirlediği egzersiz programlarının eğitmenle birebir yapılmasıdır. Personaltrainer yönlendirmeleriyle kişinin potansiyellerini ve kabiliyetlerini fark etmelerine yardımcı olmaktadır. Bu şekilde spor yapmak egzersizlerin daha etkin ve hızlı etki etmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda kişi kendi bedenini tanıdıkça egzersizleri daha bilinçli yapacak ve olası sakatlanmaların önüne geçmiş olacaktır. Bu sebeple personaltrainer ile çalışmak kişinin sağlığını korumayı amaçladığından önem göstermektedir. Ankara PersonalTrainerile kişi kendi bedeniyle barışarak istediği vücut yapısına erişmesi en kısa sürede gerçekleşmektedir.

Öncelikle personaltrainerla çalışmaya başlandığında kişinin spor geçmişi, herhangi bir sağlık sorunu var mı, halihazırda uygulanan beslenme tarzı, fiziksel ve psikolojik durumu hakkında bilgiler alınır. Bu bilgiler alındıktan sonra eğitmen tarafından bir egzersiz programı oluşturulur. Ayrıca egzersizlere başlanmadan önce kişinin detaylı bir vücut analizi yapılmaktadır. Vücut yağ ve kas oranları hesaplanarak değerlendirilir. Ayrıca bu her ay tekrarlanarak kişinin gelişimi kayıt altında tutulur. Ankara PersonalTrainerkişinin tüm değerlendirmelerini yaptıktan sonra bir gelişim planı oluşturmaktadır. Seanslara başlandıktan sonra değerlendirmeler kontrol altında tutularak gelişim takip edilir.

PersonalTrainer ile Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Personaltrainer ile çalışmanın sporcular için çok dönüştürücü faydaları bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

  • §Motivasyon eksikliğinden dolayı yaşanan ihmallerin önüne geçmeye yardımcı olur. Spora başlamak kadar devamlılık göstermekte bir o kadar önemlidir. Bu devamlılık sağlamak her zaman tek başına kolay olmamaktadır. Bu sebeple bir personaltrainer ile çalışmak kişiye gerekli motiveyi sağlayacaktır.
  • §Personaltrainer ile çalışmak kişinin potansiyelini en yüksek seviyede kullanmasına yardımcı olur. İyi ve deneyimli bir trainer ile çalışıldığında kişi sınırlarını zorlamayı öğrenecektir. Ankara PersonalTrainerkişinin sakatlanma yaşamasını engelleyerek kişiye yapabileceklerini gösterir.
  • §Kişiye özel programlar sayesinde sağlıklı bir beden gelişimi sağlanmaktadır. Egzersizlere devam edildikçe trainer, kişinin artılarını ve eksilerini gözden geçirir ve değerlendirmelere uygun bir program oluşturur.
  • §Spor yapmada daha deneyimli olmak için personaltrainer ile çalışmak önemlidir. Kişinin hem beden hakimiyeti gelişirken hem de spor konusunda bilgi birikimi ve deneyim kazanması sağlanır.
  • §Esnek antrenman zamanlarına sahip olması, beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında seanslarda değişiklik yapılabilmektedir.
  • §Kendi kendine spor yaparken bir profesyonelden yardım alabilmek söz konusu değildir. Ancak personaltrainer çalışmalarında her zaman deneyimli bir profesyonelden eğitim alma şansı yakalanır. Ankara PersonalTrainerdoğru yönlendirmelerle kişileri hedeflerine en kısa sürede ulaştırmaktadır.
  • §Personaltrainer kişiye özel beslenme programları konusunda destek olur. Çünkü tek başına spor en yüksek etkiyi göstermemektedir. Bu sebeple personaltrainer kişinin sağlığına uyumlu beslenme programlarıyla çalışmaları desteklemektedir.
  • §Personaltrainer, güvenli bir spor deneyimi yaşanmasını sağlar. Kişi bazı hareketlerde kendini zorlayarak sakatlanmalar yaşayabilmektedir. Bunun önüne geçmek için öncelikle kişinin bedeni iyi tanıması gerekir. Bu sebeple personaltrainer kişinin esneklik durumuna ve beden yapısına uyumlu egzersizlerle çalışmaları başlattığı için sağlıklı bir egzersiz deneyimi yaşanacaktır. Ankara PersonalTrainerkişilere özel sağlıklı bir spor deneyimi sunmaktadır.
Personaltrainer kişilere özel destek verirken yalnız olmadıklarını hatırlatır. Bu sayede motivasyon eksiliğinin önüne geçilerek spor deneyimi verimli ve eğlenceli bir hal alır. Kişi personaltrainer ile çalışmaya karar verdikten sonra alanında uzman bir eğitmen bulmaya özen göstermelidir. Ankara PersonalTrainerdeneyimli ve kişiye özel eğitmenlerle kısa vadede gelişim kaydetmeyi amaç edinmiştir.