Ankara Pilates Barrel

Pilates Barrel Ankara Pilates

ANKARA PİLATES BARREL

Vücudunda esneklik yaratmak isteyen kişiler için Ankara PilatesBarrelsağlıklı bir esneme sağlamaktadır. Vücudun esneklik kazanması için yanal esnemeler oldukça önemlidir. Barrel sistemi sayesinde omurganın, yanların ve tüm vücudun esneklik kazanması mümkün hale gelmektedir. Esneklik kazandırmak dışında omurgada oluşan sorunların tedavisinde uygulanmaktadır. Skolyoz gibi rahatsızlıklarda omurga duruşunu düzeltmek için sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemi olmuştur. Mat pilatesinde bulunan eg...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates Barrel

Mavi Dans Akademi Bahçelievler
Winner Club Keçiören
toplam 76 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Barrel Ankara Pilates

ANKARA PİLATES BARREL

Vücudunda esneklik yaratmak isteyen kişiler için Ankara PilatesBarrelsağlıklı bir esneme sağlamaktadır. Vücudun esneklik kazanması için yanal esnemeler oldukça önemlidir. Barrel sistemi sayesinde omurganın, yanların ve tüm vücudun esneklik kazanması mümkün hale gelmektedir. Esneklik kazandırmak dışında omurgada oluşan sorunların tedavisinde uygulanmaktadır. Skolyoz gibi rahatsızlıklarda omurga duruşunu düzeltmek için sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemi olmuştur. Mat pilatesinde bulunan egzersizlere ek olarak barrel ile yapılacak ekstra hareketlerde bulunmaktadır. Barrel egzersizlerinin çeşitliliği sayesinde esneklik kazanmak ve omurganın iyileşmesi kaçınılmaz olacaktır. Ankara PilatesBarrelvücuduna iyi bakmak ve olması gereken esnekliği kazandırmak isteyen kişilerin gelişimlerine destek sağlamaktadır.

Barrel sistemi; yuvarlak bir düzey ve step varil barı olarak bilinen silindir bir yüzey ve bu yüzeye bağlı tahtadan oluşmaktadır. Tahtaya ilişik olarak basamaklar bulunmaktadır. Bu basamakların üst tarafına dudak kısmı denilirken alt kısmına da kuyu denilmektedir. Varilin kenar kısımlarında tutma kolları bulunmaktadır. Barrel sistemi pilatesin kurucusu olan Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir. Pilatesbarrel, sporcuların kondisyonlarına göre ayarlanabilir mekanizmayla geliştirilmiştir. Farklı şekilde ve ebatlarda bulunan step varili kullanımı kolaylaştırmaktadır. Ankara PilatesBarrelsağladığı kullanım kolaylığı ile gelişimi kolay ve konforlu bir yoldan yapmaktadır.

Genellikle omurga sorunlarında pilatesbarrel etkili sonuçlar alınmaktadır. Omurganın olması gerektiği gibi hafif eğimli yapısını koruması gerekir. Bazı durumlarda omurgada eğilmeler meydana gelebilmektedir. Omurga sağlığı kişinin günlük hayatını etkilediği için gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir. Pilatesbarrelle egzersizlere başlanması halinde omurga rahatlayacak ve dengeye gelecektir. Barrel egzersizlerinde omurgayı dengeye çağıran güçlü pozlar bulunmaktadır. Ayrıca barrel mekanizmasındaki silindir düzlem omurgayı destekleyerek hareketleri rahat şekilde yapmayı sağlayacaktır. Ankara PilatesBarrelomurga sağlığını koruyarak skolyoz gibi rahatsızlıkların yarattığı ağrıları hafifletmektedir.

Pilatesbarrel sistemi yuvarlak mekanizması sayesinde vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olmaktadır. Beli desteklediği için vücut yapısıyla uyum içinde egzersiz yapma imkânı sağlar. Vücudun esneklik kazanması kişinin normal hayatını sürdürürken olası sakatlanmaları önlemek için önemlidir. Aynı zamanda daha rahat hareket kabiliyeti geliştirmesi vücudun esneklik kazanmasıyla doğru orantılıdır. Bu sebeple düzenli egzersizlerin yapılıyor olması gerekir. Pilates mat pilatesinde de esneklik katma konusunda oldukça verimli sonuçlar doğururken pilatesbarrelle daha hızlı sonuçlar alınmaktadır. Bir uzman kontrolünde başlanması hareketlerden alınan verimi arttıracaktır. Ankara PilatesBarreluzman eğitmenlerle vücuda esneklik katmaktadır.

Pilatesbarrel her ne kadar omurga sağlığı ve esneklik kazanma konusunda ön planda tutulsa da kasların gelişmesine de yardımcı olmaktadır. Zaten pilates egzersizlerinde tüm vücut kaslarının aktif şekilde çalışması hedeflenmektedir. Pilatesbarrelle birlikte öncelikle vücut esneklik kazanırken aynı zamanda tüm beden kasları da gelişecektir. Birçok artıyı bünyasinde barındıran pilates, etkilerinin görülebilmesi için devamlılık gösterilmesi gerekir. Tüm spor dalları için geçerli olan devamlılık koşulu, özellikle esneklik kazanmak isteyen kişiler önem göstermektedir. Çünkü devamlılık gösterilmeyen sporlarda, açılmış ve esnemeye başlamış olan vücut tekrar kapanacaktır. Ankara PilatesBarrelkişilerin devamlılık göstermeleri için gerekli motivasyonu sağlamaktadır.

Günümüzde omurga sağlığı giderek bozulmaktadır. Bu sebeple pilatese olan ilgide giderek artmaktadır. Vücudun dengeli bir gelişim göstermesinde etkili bir spor dalı olan pilates özellikle aletle çalışıldığında olumlu etkilerini ikiye katlamaktadır. Pilatesbarrelle çalışmakta tüm olumlu etkileri ikiye katlayarak vücudun dengeye gelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca pilatesbarrelle çalışmak eğlenceli bir spor deneyimi sunduğundan motive eksikliklerinin önüne geçecektir. Ankara PilatesBarreleşsiz deneyimlerle vücudun sağlıklı bir forma girmesine yardımcı olmaktadır.