Ankara Pilates Chair

Pilates Chair Ankara Pilates

ANKARA PİLATES CHAİR

Vücudunu etkili şekilde güçlendirmek isteyen kişilere özel Ankara Pilates Chair en etkili yöntemi sunmaktadır. Pilatesin en etkili yöntemi olan pilateschair vücut kaslarını güçlendirmektedir. Joe Pilates tarafından geliştirilen chairpilates, vücudu en çok zorlayan pilates türüdür. Sandalye sistemiyle yapılan egzersizler genellikle bedenin üst kısmını geliştirmek isteyen atletler, kayakçılar, tenisçiler, atletler, ağırlık kaldırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Güçlü bir egzersiz programı sunan cha...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates Chair

Fit GYM Çukurambar
toplam 82 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Chair Ankara Pilates

ANKARA PİLATES CHAİR

Vücudunu etkili şekilde güçlendirmek isteyen kişilere özel Ankara Pilates Chair en etkili yöntemi sunmaktadır. Pilatesin en etkili yöntemi olan pilateschair vücut kaslarını güçlendirmektedir. Joe Pilates tarafından geliştirilen chairpilates, vücudu en çok zorlayan pilates türüdür. Sandalye sistemiyle yapılan egzersizler genellikle bedenin üst kısmını geliştirmek isteyen atletler, kayakçılar, tenisçiler, atletler, ağırlık kaldırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Güçlü bir egzersiz programı sunan chairpilates üst bedenin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Ankara Pilates Chair üst beden kaslarını geliştirerek sporcuları güç gerektiren her tür spora hazırlamaktadır.

Chair pilates; bir oturma yeri ve bu koltuğa bağlı yaylı ayak pedalından oluşmaktadır. Sandalye üzerinde oturarak yapılan egzersizler olduğu gibi ayakta yapılan pedalla direnç oluşturulan egzersizlerde bulunmaktadır. Pilateschair egzersizlerinde vücut mobiletesini arttırma, temel güç ve bacak kaslarını kuvvetlendirmeye yönelik yirmi beşten fazla hareket bulunmaktadır. Aynı zamanda ayak pedalları sayesinde itme hareketleri vücudu çok hızlı bir şekilde geliştirmektedir. Pilateschair egzersizlerine aşinalık kazanıldığı takdirde olumlu etkiler kendini daha rahat gösterecektir. Ankara Pilates Chair kişiye özel seanslarla bedenin kuvvet kazanmasını sağlayacaktır.

Pilates Chair Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Chair pilates daha öncede belirtildiği gibi üst bedeni geliştirmede çok etkilidir. Aynı zamanda güç gerektiren spor yapan sporcuların da en çok tercih ettiği pilates türlerinden biridir. Pilateschairin sağladığı faydalar detaylı olarak şu şekildedir;

  • ØVücutta bulunan tüm kas gruplarının kuvvet kazanmasını sağlamaktadır. Ancak üst bedenin gelişmesinde en etkili pilates tekniğini sunmaktadır.
  • ØKişilerin yaşayabileceği olası sakatlanmaları engelleyerek hareket kabiliyetini arttırır. Ankara Pilates Chair sporcuların hareket kabiliyetini arttırmasını sağlar.
  • ØVücutta oluşan ve omurgayı destekleyen kaslarda oluşan ağrıların iyileşmesini sağlar.
  • ØTüm bedenin dinamik bir yapıya bürünmesine yardımcı olur.
  • ØPilateschair egzersizleriyle vücut güçlenirken aynı zamanda esneklik kazanmaktadır.
Pilateschair egzersizlerinin etkilerini en verimli şekilde almak için mutlaka uzman eğitmen kontrolünde yapılması gerekir. Güç gerektiren bir takım egzersiz programını içerdiği için sporcu doğru bir şekilde yönlendirilmelidir. Doğru yönlendirmeler yapılmadığı takdirde sakatlanmalar meydana gelebilmektedir. Bu sebeple güvenilir bir stüdyoda uzman eğitmen kontrolünde pilateschaire başlanmalıdır. Ankara Pilates Chair güvenilir bir ortamda deneyimli pilates eğitmenleriyle seanslar sunmaktadır. Ancak devamlılık gösterilmesi halinde vücut güçlenecektir.

Diğer pilates türlerinden farklı olan chairpilates sağladığı ekipmanlarla bedenin ekstra güçlenmesini sağlamaya yöneliktir. Pilatesin amacı zaten tüm bedenin dengeli şekilde güçlenmesini sağlamakken chairpilates, pilatesin etkilerini ikiye katlamaktır. Bu nedenle daha önce spor deneyimi olmuş kişilerin tercih etmesi chairpilates için önemlidir. Vücut kasları belirli bir güce ulaşmadan chairpilates yapmak vücudu zorlayacaktır. Bu zorlama sonucu kişinin motivasyonu düşeceği gibi vücutta gelişim göstermekte gecikecektir. Bu sebeple mat pilatesiylepilatese başlamak yerinde bir karar olacaktır. Ancak kişinin zaten kas kütlesi fazla ve belirli bir beden gücüne sahipse başlamasında bir sakınca yoktur. Ankara Pilates Chair her tür vücut yapısına özel egzersizler sunmaktadır.

Chair pilates vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olarak beden mobilitesini arttırmaktadır. Bu sayede güç gerektiren sporla uğraşan kişilere daha rahat hareket kabiliyeti sunmaktadır. Böylece sporcu hem chairpilateste hem de yaptığı diğer sporlarda hareketleri rahat bir şekilde gerçekleştirecektir. Ankara Pilates Chair sporculara gerekli desteği sağlayarak potansiyellerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda esnek bir sağladığı için günlük hayatta kişinin işlerini rahat bir şekilde yapmasına yardımcı olmaktadır. Kişinin hayat kalitesi yükseldikçe psikolojik durumuna da etki edecektir.