Ankara Pilates Tower Reformer

Pilates Tower Reformer Ankara Pilates

ANKARA PİLATES TOWER REFORMER

Pilatesle olan yolculuğuna ekipmanlarla devam etmek isteyen sporcular için Ankara PilatesTowerReformeretkili egzersiz seansları sunmaktadır. Towerreformer, dikey bir üniteden oluşan alet aracılığıyla egzersizlerin yapılmasıdır. Kol ve bacak yayları, geri çekme çubukları bulunan towerreformerda tüm vücudun çalıştırılması hedeflenmiştir. Egzersizlerde birden fazla yayın kullanılması kasları tüm çalışma boyunca aktif tutmaya yaramaktadır. Ayrıca omurgada sorun yaşayan veya kaslarında ağrı hisseden kişiler...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates Tower Reformer

Fit GYM Çukurambar
Via Fizyo Etimesgut
toplam 90 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Tower Reformer Ankara Pilates

ANKARA PİLATES TOWER REFORMER

Pilatesle olan yolculuğuna ekipmanlarla devam etmek isteyen sporcular için Ankara PilatesTowerReformeretkili egzersiz seansları sunmaktadır. Towerreformer, dikey bir üniteden oluşan alet aracılığıyla egzersizlerin yapılmasıdır. Kol ve bacak yayları, geri çekme çubukları bulunan towerreformerda tüm vücudun çalıştırılması hedeflenmiştir. Egzersizlerde birden fazla yayın kullanılması kasları tüm çalışma boyunca aktif tutmaya yaramaktadır. Ayrıca omurgada sorun yaşayan veya kaslarında ağrı hisseden kişiler için klinik amaçlı bir tedavi yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Ankara PilatesTowerReformerkasları güçlendirerek kişinin yaşadığı ağrıları dindirmektedir.

Towerreformer vücudun dengeli bir gelişim göstermesini sağlar. Tüm kas kütlelerinin egzersiz boyunca aktif kalmasını sağlayarak güçlendirmektedir. Diğer spor dallarında belirli kas gruplarına odaklanılırken towerreformer vücudun dengeli bir gelişim göstermesini önemser. Kaslara uzun süreli direnç uygulanması halinde kas gücü ve dayanıklılığı artar. Towerreformer çalışmaları sonrasında hızlı yorulan beden artık günlük işleri yaparken yorgunluk hissetmeyecektir. Aynı zamanda yağ kütlesinin azalmasıyla vücut daha fit bir yapıya kavuşur. Ankara PilatesTowerReformergüçlü bedenler yaratırken kişinin hayat kalitesini yükseltmektedir.

Pilatestowerreformerda egzersiz yapabilmek için belirli teknikleri bilmeyi gerektirecektir. Bu nedenle bir uzman yardımıyla egzersizlerin yürütülmesi gerekecektir. Pilates eğitmeni reformer üzerinde kişinin doğru konumlanmasını sağlayacaktır. Özellikle karın kaslarının ve bel kaslarının reformer üzerinde doğru konumlanması önemliyken, kişinin bu bölgeleri doğru kullanması gerekir. Sporcu hem bedenini iyi tanımalıdır hem de egzersizlere aşina olması gerekmektedir. Bu ise ancak deneyim ile mümkündür. Pilatestowerrerformera başlandığı takdirde en kısa süre içerisinde kişi hem bedenine hâkim olmayı hem de egzersizlerde profesyonelleşmeyi öğrenecektir. Ankara PilatesTowerReformerkısa bir sürede pilateste profesyonelleşmeyi sağlamaktadır.

Pilatestowerreformerın en büyük avantajlarından biri omurganın doğru bir hizada kalmasını sağlayacaktır. Bunu yaparken omurgayı destekleyen kas gruplarını kuvvetlendirir. Bu sayede omurgaya binen yük hafifleyerek dik bir omurga yapısı elde edilir. Towerreformer ile omurga sağlığını korumak daha hızlı ve etkili bir yoldan gerçekleşmektedir. Kas dengesizliklerinin oluşmasını engellediğinden bedenin kendini dinç ve zinde hissetmesini sağlayacaktır. Ankara PilatesTowerReformerçalışmalarıyla sporcular kendilerini daha zinde hissetmektedir.

Towerreformer egzersizleri vücut direncini arttırırken vücuda esneklik katmaktadır. Vücudun esnekliği arttıkça hareket kabiliyeti de artacaktır. Bu sebeple her insan bedenin esnek bir yapıda olması önemlidir. Günlük işlerin rahatlıkla yapılması ve sakatlanmaların olmaması için mutlaka esnekliğe yönelik egzersizlerin tercih edilmesi gerekir. Towerpilates çalışmaları bu sebeple çok etkili bir çalışmadır. Reformerın sağladığı egzersizlerle en kısa sürede esneklik sağlanmaktadır. Ankara PilatesTowerReformerile omurga sağlığı korunurken vücut esneklik kazanacaktır.

Her pilates türünde olduğu gibi towerreformer çalışmalarında da doğru nefes almayı öğretirken akciğer kapasitesinin artmasını sağlayacaktır. Doğru nefes alışverişi başlı başına sağlıklı bir bedene işaret ederken doğru nefes almayı öğrenmek vücudun iyileşmesini sağlamak demektir. Aynı zamanda doğru nefes almak enerji seviyesini de yükseltecektir. Towerreformer ile egzersizler yapılırken pozlarda doğru nefes akışında olmak hareketlerden alınan verimi arttıracaktır. Pilatestowerreformera devamlılık gösterildiği halinde doğallıkla doğru nefes alışverişi öğrenilecektir. Ankara PilatesTowerReformeruzman eğitmenin nefesle birlikte hareketleri yönlendirmesiyle etkili sonuçlar alınmaktadır.

Pilatestowerreformer çalışmaları vücutta çok etkili sonuçlar doğurmaktadır. Pilatesin tüm etkilerini almak için eğitmenin belirlediği yönergelere uyulması gerekmektedir. Ancak bu şekilde dik bir omurga, esnek bir beden ve güçlü kaslar yaratılabilir.