Ankara Polefitness

Polefitness Ankara Pilates

Ankara Polefitness

Ankara Polefitness, klasik Pole Dansına uygun fiziksel zemini hazırlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar bütünüdür. Bu çalışmalarda temel olarak dayanıklılık, güç, dinamizm ve cardio gibi faktörlerin geliştirilmesi hedeflenir. Büyük oranda Pole Dansına özgü dinamik hareketleri içeren Polefitness, köken bakımından oldukça uzun bir geçmişe dayanır.

Polefitness egzersizlerinin 800 yıl öncesine, kadim Hint uygarlığına kadar uzandığı düşünülmektedir. Günümüzde daha çok direk dansı olarak kabul ediliyor olsa d...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Polefitness

Winner Club Keçiören

VIP+ Polefitness

VIP Polefitness

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Polefitness Ankara Pilates

Ankara Polefitness

Ankara Polefitness, klasik Pole Dansına uygun fiziksel zemini hazırlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar bütünüdür. Bu çalışmalarda temel olarak dayanıklılık, güç, dinamizm ve cardio gibi faktörlerin geliştirilmesi hedeflenir. Büyük oranda Pole Dansına özgü dinamik hareketleri içeren Polefitness, köken bakımından oldukça uzun bir geçmişe dayanır.

Polefitness egzersizlerinin 800 yıl öncesine, kadim Hint uygarlığına kadar uzandığı düşünülmektedir. Günümüzde daha çok direk dansı olarak kabul ediliyor olsa da Ankara Polefitness, vücutta bulunan hemen her kasın aktif olarak çalışmasını sağlar. Yüksek düzeyde efor ve dinamizm gerektiren Poletfiness, Pole Dansının modern bir versiyonudur.

Polefitness hakkında en çok merak edilen konuların başında bu özel fitness türünün herkes tarafından öğrenilip öğrenilemeyeceği sorusu gelmektedir. Ankara Polefitnessuygulamalarının hemen herkes tarafından kolaylıkla öğrenilmesi ve uygulama sürecinin hızla tamamlanması mümkündür. Olması gerektiği kadar vücut esnekliğine sahip olmak uygulama sonucunda başarıya ulaşmak için yeterlidir.

Polefitness Nedir?

Polefitness, akrobatik ve sanatsal vücut hareketlerini içeren ve bir yardımcı direk kullanılarak gerçekleştirilen fitness çalışmalarıdır. Son dönemde oldukça yaygın biçimde tercih edilen AnkaraPolefitness egzersizleri, atletik hareketler eşliğinde vücudun etkili ve kreatif bir görünüm elde etmesine zemin hazırlar.

Polefitness çalışmalarında en temel olarak dikkat edilmesi gereken durum, bu çalışmaların tek başına gerçekleştirilmemesi gerektiğidir. Kesinlikle alanında uzman eğitimcilerin eşlik etmesi gereken Ankara Polefitnessuygulamalarında, yapılan tüm egzersizler profesyonellikle gerçekleştirilmelidir. Aksi durumlarda çok ciddi sakatlanmaların ortaya çıkması olasıdır.

Polefitness Ne İşe Yarar?

Ankara Polefitness, vücudun hemen her kasında aktif bir gelişim sağlayabilme potansiyeline sahiptir. Profesyonel sporcuların ya da amatör katılımcıların kolaylıkla yararlanabildiği Polefitness egzersizlerin en temel işlevi vücut bütünlüğünün korunmasıdır. Yani en genel anlamıyla vücudun hemen her noktasında Polefitness ile arzu edilen düzeyde gelişim sağlanabilir.

Polefitness uygulamalarının rutin olarak gerçekleştirilmesi halinde sağlayacağı faydalar genel hatlarıyla şu şekilde ifade edilebilir:

  • Vücut, zihin ve ruhun bir bütün olarak var olmasını sağlar.
  • Vücudunuzu çok daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
  • Hızla ve sağlıklı şekilde kilo kaybetmenize zemin hazırlar.
  • Vücudun gevşeyerek rahatlamasını sağlar.
  • Duruş bozukluklarını kontrol altına alır, etkili bir duruş sunar.
  • Fiziksel anlamda beden sağlığına olumlu etkilerde bulunur.
  • Vücudu güçlendirir ve dayanıklı hale getirir.
  • Kondisyonu arttırır ve vücuda esneklik kazandırır.
Gibi faydalarının yanı sıra Polefitness birçok bölgesel anlamda zayıflama taleplerine de cevap verebilecek niteliktedir. Ayrıca Pole Dansı ile ilgilenmek isteyenler için de Polefitness önemli bir hazırlık sürecidir.

Polefitness Nasıl Yapılır?

Ankara Polefitnessegzersizlerinin kesinlikle profesyonel eğitimciler tarafından hazırlanan programlar doğrultusunda uygulanması gerekir. Bireysel olarak yapılan Polefitness çalışmalarında çok ciddi kazalar ya da olumsuzluklar meydana gelebilir. Ayrıca yine Polefitness çalışmalarının fitness stüdyosu veya merkezi gibi alanlarda gerçekleştirilmesi hayati bir önem arz eder.

Polefitness uygulamalarında eşlik etmesi gereken en önemli unsur direklerdir. Dans direği olarak bilinen bu direkler, egzersizlerin aktif olarak uygulandığı alanlardır. Çeşitli hareketler içeren egzersizlerde eklemlerden kaslara kadar vücudun her bir bileşeni geliştirilir. Ayrıca kemikler ve omurga üzerinde de önemli etkileri bulunan Ankara Polefitnessduruş bozukluğu sorunlarının kontrol altına alınması konusunda da önemli bir fayda sağlar.

Polefitness ve Pole Dansı

Ankara Polefitnessve Pole Dansı birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki uygulamalarıdır. Pole Dansı ile ilgilenmek isteyenlerin dans aşamasında geçmeden önce vücutlarını Polefitness ile sürece hazırlamaları gerekir. Ayrıca Polefitness uygulamaları içerisinde kullanılan egzersizler, Pole Dansının figür ve koreografilerini de içerdiğinden Polefitness ve Pole Dans uygulamaları son derece benzerdir.