Ankara Refleksoloji

Refleksoloji Ankara Pilates

Ankara Refleksoloji

Ankara Refleksoloji; kulak, el ve ayakta yer alan çeşitli bölgelere basınç uygulayarak vücudun diğer organlarında tedavi sağlamayı hedefleyen uygulamalar bütünüdür. Çoğunlukla ayak masajı olarak anılan Refleksoloji, sadece ayak üzerinde yapılan uygulamaları içermez. Sinir sisteminin güçlendirilmesi ve vücuttaki kan akışının hızlandırılmasına yönelik Refleksolojiuygulamalarında ayaklar kadar el ve kulak bölgesi de önem arz eder.

Son derece kadim bir geçmişe dayanan Refleksolojinin 5.000 yıl öncesine kadar Çin Medeniyet...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Refleksoloji Ankara Pilates

Ankara Refleksoloji

Ankara Refleksoloji; kulak, el ve ayakta yer alan çeşitli bölgelere basınç uygulayarak vücudun diğer organlarında tedavi sağlamayı hedefleyen uygulamalar bütünüdür. Çoğunlukla ayak masajı olarak anılan Refleksoloji, sadece ayak üzerinde yapılan uygulamaları içermez. Sinir sisteminin güçlendirilmesi ve vücuttaki kan akışının hızlandırılmasına yönelik Refleksolojiuygulamalarında ayaklar kadar el ve kulak bölgesi de önem arz eder.

Son derece kadim bir geçmişe dayanan Refleksolojinin 5.000 yıl öncesine kadar Çin Medeniyetinde uygulandığı bilinmektedir. Refleksoloji alternatif ya da modern tıp yöntemleri olmaktan çok tamamlayıcı tıp unsuru olarak düşünülmelidir. Özellikle omurga ve bazı organlarda yaşanan sağlık sorunlarının giderilmesi Refleksoloji, yardımcı uygulama olarak kullanılabilir.

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji, vücudun üç (el, ayak ve kulak) bölgesinde yer alan özel bölgeler ile vücuttaki çeşitli sistem ve organlara yönelik tedavi gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanan basınç esaslı bir yardımcı tıp uygulamasıdır. El, ayak ve kulak bölgelerinde bulunan özel noktalar aracılığıyla vücuttaki diğer sistem ve organlara çeşitli uyarıcılar gönderilir.

Ankara Refleksoloji uygulamalarının temel amacı, vücutta yaşanan nörolojik ve fiziksel bazı sorunların kontrol altına alınmasıdır. Ayrıca Refleksolojinin kullanım alanları sadece nörolojik ve fiziksel olgularla sınırlı değildir. Bunların dışında da son dönemde Refleksoloji uygulamaları farklı talepleri karşılamak amacıyla da kullanılmaktadır.

Refleksoloji Hangi Sağlık Sorunları Gidermede Kullanılır?

Ankara Refleksoloji uygulamalarının temel hedefi omurilik sisteminde soruna neden olan organlar üzerinedir. Bununla birlikte Refleksoloji uygulamaları günümüzde;

 • Karaciğer sorunları
 • Kalp sağlığı problemleri
 • Fizyolojik rahatsızlıklar
 • Nörolojik hastalıklar
 • Cinsellikten kaynaklanan sağlık sorunları
 • Vücudun farklı bölgelerinde gelişen ağrılar
 • Depresyon, anksiyete ya da benzeri ruhsal sorunlar
Gibi son derece geniş bir yelpazede yardımcı tedavi yöntemi olarak tercih edilir. Özellikle son dönemde Ankara Refleksolojiuygulamaları kapsamında ruhsal sağlık sorunlarının kontrol altına alınmasına yönelik taleplere büyük oranda cevap verilebilmektedir.

Refleksoloji Nasıl Uygulanır?

Ankara Refleksoloji uygulaması, vücudun belli bölgelerinde yer alan özel noktalar yardımıyla çeşitli organ ve sistemlere ulaşılmasına yönelik bir tedavi sürecini kapsar. Uygulama esnasında ayak, el ve kulak bölgelerinde bulunan her bir nokta, vücutta yer alan farklı organ ve sistemlere karşılık gelir. Örnek olarak vücudun sol bölümünde konumlanan organlar sol ayakla temsil edilmesi verilebilir.

Ayrıca sağ ayakta bulunan noktalar da vücudun sağ bölgesindeki organları temsil eder. Ellerde yer alan Refleksoloji noktaları ise kan basıncının düzenlenmesine yönelik noktalara işaret eder. Bu kapsamda Ankara Refleksoloji uygulamaları için; sinir uçları veya nöronlar yardımıyla elektrokimyasal uyarıların açığa çıkarıldığı yardımcı tedavi yöntemleri tanımlamasını yapmak mümkündür.

Refleksoloji Kimlere Uygulanır?

Ankara Refleksoloji yardımcı tedavi yönteminin hemen herkese uygulanması mümkündür. Belli şartları karşılamayanların dışında Refleksoloj, herkese uygulanabilir. Burada Refleksolojinin kimlere uygulandığından çok kimlere uygulanamayacağı daha büyük önem arz eder.

Refleksoloji Kimlere Uygulanmaz?

Ankara Refleksoloji uygulamalarının gerçekleştirilemediği durumlar ise genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Gebelik döneminin ilk 3 aylık diliminde olanlar
 • Enfeksiyon sorunları olanlar
 • Kalp krizi geçirenler ya da risk altında olanlar
 • Uygulamanın gerçekleşeceği bölgelerde deformasyon olanlar
Bu sağlık sorunlarının dışında herkesin Refleksolojinin faydalarından yararlanması olanaklıdır.

Refleksoloji Faydaları Nelerdir?

Ankara Refleksoloji faydaları ise şu şekildedir:

 • Vücut ağrılarını giderir.
 • Vücudun gevşeyerek rahatlamasını sağlar.
 • Çeşitli ruhsal sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Kan basıncını ve kan dolaşımını düzenler.
 • Vücut için önemli bazı hormonların salgılanmasını sağlar.
 • Nörolojik fonksiyonların gelişimine zemin hazırlar.
 • Regl sancılarını ve etkilerini minimal düzeye indirir
Gibi faydalarının dışında da oldukça geniş yelpazeli faydaları bulunan Refleksoloji uygulaması, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de aktif rol oynamaktadır.