Ankara Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi Ankara Pilates

Ankara Selülit Tedavisi

Ankara Selülit Tedavisi, vücuttaki selülitlerin masaj yoluyla tedavi edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Cildin portakal şeklindeki görünüm, selülit olarak adlandırılır. Vücuttaki lenf dolaşımları herhangi bir nedenden ötürü yavaşladığında selülitler meydana gelir. Hücreler arasındaki lenf sıvısı birikimi le oluşan selülitler, kadınların kendilerini psikolojik anlamda iyi hissetmemesine neden olur. Bu noktada Ankara Selülit Tedavisi devreye girmekte ve vücuttaki selülitler, özel bir masaj tekniği ile azaltılmakt...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Selülit Tedavisi Ankara Pilates

Ankara Selülit Tedavisi

Ankara Selülit Tedavisi, vücuttaki selülitlerin masaj yoluyla tedavi edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Cildin portakal şeklindeki görünüm, selülit olarak adlandırılır. Vücuttaki lenf dolaşımları herhangi bir nedenden ötürü yavaşladığında selülitler meydana gelir. Hücreler arasındaki lenf sıvısı birikimi le oluşan selülitler, kadınların kendilerini psikolojik anlamda iyi hissetmemesine neden olur. Bu noktada Ankara Selülit Tedavisi devreye girmekte ve vücuttaki selülitler, özel bir masaj tekniği ile azaltılmaktadır.

Selülit Nedir?

Selülit tedavisine geçmeden önce selülit nedir, nasıl tedavi edilir sorularına cevap vermek bir hayli önemlidir. Estetik bir cilt problemi olan selülit, cilt yüzeyinde meydana gelir ve ciltte portakal kabuğuna benzer bir görünüm oluşmasına neden olur. Yaşın ilerlemesi ile birlikteselülitlerin artması normal olsa da özellikle genç yaşlardaki bireyler, selülitlerin tedavisi için çeşitli uygulamalardan yararlanmaktadır.

Selülit oluşumu, cildin dermiş ve epidermis olarak adlandırılan üst tabakalarında yoğun bir şekilde yağ hücresinin depolanmasından kaynaklanır. Ciltteki bu pürüzlü görünüm, kişinin estetik bir kaygı içerisinde bulunmasına neden olur. Ankara Selülit Tedavisi, özel yöntemlerle masaj uygulaması gerçekleştirilmesi ve selülit oluşumunun engellenmesi olarak bilinmektedir.

Selülit Neden Olur?

Ankara Selülit Tedavisi kapsamında selülit oluşumunun nedenlerini genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Geçirilmiş ameliyatlar
 • Aktivite yetersizlikleri
 • Kalıtımsal nedenler
 • Hormonal nedenler
 • Ruhsal sorunlar
 • Kronik kabızlık
 • Yanlış beslenme
 • Dolaşım bozuklukları
 • Fazla sigara ve alkol tüketimi
Yukarıdakilerin tamamı, selülit için bir risk faktörüdür. Yaşantı şeklinin değiştirilmesi, selülit oluşumu için önemli bir engelleyici olacaktır. Bu nedenle Ankara Selülit Tedavisi kapsamında ilk basamak, hayat tarzının değişikliği olacaktır.

Selülit Dereceleri Nelerdir?

Selülitin üç derecesi bulunmakta olup bu dereceler, aşağıdaki gibidir:

Derece 1: Bu derece, selülitlerin yumuşak bir doku özelliğine sahip olduğunu ifade eder. Ayakta ve yatarken ciltte herhangi bir problem görünmese de cildin sıkılması, çukurların görünmesine neden olur. Temel seviye olduğu için bu aşamadaki selülitler evde çeşitli uygulamalarla bile giderilebilmektedir.

Derece 2:Elin cildin üzerinde gezdirilmesi, cilt altındaki nodüllerin hissedilmesine neden olur. Bu aşamada selülitler çok daha gelişmiştir. Ayağa kalkıldığında bu seviyedeki selülitleri görmek mümkündür. Bu aşamada uzman bir desteğe ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz.

Derece 3: Bu aşamada selülitler bir hayli ilerlemiştir. Bu nedenle sertlikler çok daha ciddi bir hal alır. Her pozisyonda ciltteki selülitleri görmek olanaklıdır.

Ankara Selülit Tedavisi, her aşamada selülitlerin etkili ve efektif bir şekilde tedavisini mümkün kılar. Bu noktada, tedavi öncesinde ciltteki selülitlerin hangi aşamada olduğunu belirlemek gerekmektedir. Ardından tedavinin sınırları belirlenerek external terapi uygulamasına geçilmektedir.

Selülit Tedavisi için External Terapiler

Ankara Selülit Tedavisi kapsamında uygulanan external terapiler, bir çeşit masaj uygulamasıdır. Bu tür masaj uygulamasında amaçlananlar şu şekilde karşımıza çıkar:

 • Selülitli bölgede kan akımındaki durgunluğun kaldırılması
 • Dokuda bulunan kan basıncının azaltılması
 • Yağ hücreleri etrafındaki giderek büyümekte olan yağların uzaklaştırılması
Masaj; basen, karın, bel yan bölge ve bacaklarda uygulanır. Selülit derecesine göre seans aralıkları belirlenmekte olup genel olarak 8-16 arası seans gerçekleştirilir.

İşlem uygulanan bölgede, cildin ısınmasına bağlı olarak pembelik meydana gelebilir. İşlem ardından hasta, sosyal yaşantısına kısa sürede dönmektedir.

Ciltteki portakal kabuğu görünümünün giderilmesini sağlayan Ankara Selülit Tedavisi, hastaların hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda kendilerini çok daha iyi hissetmelerine katkıda bulunur. Tedavinin alanında deneyimli ve uzman kişiler tarafından uygulanması, olası komplikasyonların önlenebilmesi adına önemlidir. Ayrıca işlemin yapılacağı alanında steril olması, uygulamanın sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.