Ankara Tetik Nokta Terapisi

Ankara Pilates Salonları Tetik Nokta Terapisi

Ankara Tetik Nokta Terapisi

Ankara Tetik Nokta Terapisi, sinir kasılmaları ve kas kramplarının sebebiyet verdiği ağrıların azaltılmasını sağlayan bir masaj uygulamasıdır. İlk defa Amerikalı tıp doktoru Dr. JanetTravell tarafından uygulanan tetik nokta terapisi, çeşitli bölgelerdeki ağrıların minimuma indirilmesini ya da tamamen ortadan kaldırılmasını olanaklı hale getirir. Özellikle son zamanlarda tercih sebebi olan Ankara Tetik Nokta Terapisi, yüzeye oldukça yakın bağ dokular ve kaslar ile daha derinlerde bulunan...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Tetik Nokta Terapisi

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Pilates Salonları Tetik Nokta Terapisi

Ankara Tetik Nokta Terapisi

Ankara Tetik Nokta Terapisi, sinir kasılmaları ve kas kramplarının sebebiyet verdiği ağrıların azaltılmasını sağlayan bir masaj uygulamasıdır. İlk defa Amerikalı tıp doktoru Dr. JanetTravell tarafından uygulanan tetik nokta terapisi, çeşitli bölgelerdeki ağrıların minimuma indirilmesini ya da tamamen ortadan kaldırılmasını olanaklı hale getirir. Özellikle son zamanlarda tercih sebebi olan Ankara Tetik Nokta Terapisi, yüzeye oldukça yakın bağ dokular ve kaslar ile daha derinlerde bulunan bağ dokular üzerinde çalışmayı mümkün kılar.

Tetik Nokta Terapisi Nedir?

Bir masaj türü olan Ankara Tetik Nokta Terapisi, vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen ağrıların azaltılması hatta ortadan kaldırılması amacıyla yapılmaktadır. Alanında uzman, bilgi sahibi ve deneyimli kişiler, belirli adımlar dahilinde masaj uygulamasını gerçekleştirmektedir. Masaj kapsamında kasların detaylı bir şekilde incelendiği bilinmektedir.

Tetik Nokta Terapisi Neden Tercih Edilir?

Pek çok kimse Ankara Tetik Nokta Terapisi neden tercih edilir sorusunun cevabını merak etmektedir. İlk önce tetik noktanın ne olduğundan bahsetmekte fayda bulunmaktadır. Elle muayene ile hissedilen ve Triggerpoint olarak adlandırılan noktalar, iskelet kaslarının gergin bantlarında yer alır.

Tetik nokta ağrısı olarak bilinen ve kişinin yaşantısını etkileyen ağrılar, tek bir kasta ya da birden fazla kas grubunda görülen ağrılardır. Halk arasında yel vurması ya da kulunç şeklinde de adlandırılmaktadır. Kaslarda meydana gelen bu ağrılar, kasların istenilen şekilde hareket etmesini engeller.

Bu durum, kasların ya daha fazla ya da daha az çalışması ile sonuçlanır. Kaslarda meydana gelen dengesizlik, vücudun farklı bölgelerinde de ağrıların görülmesine neden olur. Bu tarz ağrılarda tedaviye yardımcı bir masaj türü olarak ön plana çıkan Ankara Tetik Nokta Terapisi, kaslardaki tetik noktaların bulunmasını sağlar. Masaj, bu noktalarda çeşitli teknikler kullanılarak uygulanır.

Tetik Nokta Terapisi Nasıl Yapılır?

Ankara Tetik Nokta Terapisi, alanında uzman kişiler tarafından yapılan çok özel bir masaj türüdür. Çeşitli teknikler ve yöntemler üzerinden uygulanan masaj; sırt ağrıları, bel tutulmaları, bel ağrıları, baş ağrılarında oldukça etkilidir. Tetik nokta belirtilerinden bir ya da birkaçının görülmesi durumunda, hekimin önerisi ile tetik nokta terapisine başvurmak olanaklıdır.

Tetik nokta belirtilerini, genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Damar ve sinirlerde sıkışma yaşanması
  • Ruh halindeki olumsuz değişimler
  • Otonomik oluşan etkiler
  • Hareket zorluğuna neden olan ağrılar
Bu ve bunun gibi belirtilerin görülmesi durumunda tetik nokta terapisine başvurmak olanaklıdır. Peki Ankara Tetik Nokta Terapisi nasıl yapılır?

Tetik nokta masajında ilk önce tetik noktaların belirlenmesi gerekir. Bu noktalar kas liflerinin merkez noktasında yer alır. Tetik noktaların belirlenmesi sonrasında derin darbe masajı ile birlikte bu noktalar deaktive edilerek masaj işlemi uygulanır. Kasların rahatlaması adına germe egzersizlerinin uygulandığı da bilinmektedir.

Tetik Nokta Terapisi Kaç Seans Sürer?

Ankara Tetik Nokta Terapisi kaç seans sürer sorusu kapsamında kişinin ağrılarına göre seans süresinin de değişebildiğini söylemek olanaklıdır. Genellikle 3 ila 10 seans, ağrıların minimuma indirilmesi ya da tamamen ortadan kaldırılması için yeterlidir. Fakat yine de hastanın durumuna göre seans süreleri farklılık gösterebilir.

Tetik Nokta Terapisi Fiyatları

Çok özel masajdan faydalanmak isteyen kişiler, Ankara Tetik Nokta Terapisi fiyatları ile ilgili net bilgi sahibi olmak ister. Fakat masajı yapacak uzmanın niteliği, masajın süresi başta olmak üzere birçok faktör, terapi fiyatlarında değişiklikler meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle gerekli ön görüşmelerin sağlanması, fiyatlarda netlik sağlanması adına en sağlıklı yöntemdir.