Ankara Tıbbi Masaj

Tıbbi Masaj Ankara Pilates

Ankara Tıbbi Masaj

Ankara Tıbbi Masaj, kronik kas sorunları başta olmak üzere pek çok sorunun görüldüğü bireylerde uygulanan medikal bir masaj türüdür. Masaj, her ne kadar keyif için yapılan rahatlama hareketleri olarak görülse de aslında çeşitli hastalıklarda tedaviye yardımcı bir uygulamadır. Bu nedenle Ankara Tıbbi Masaj, düzenli aralıklarla ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Problemli ya da yorgun bir organın rehabilitasyonunu sağlayan tıbbi masaj, özellikle son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih edilmekt...
devamı...

Pilates Salonu Ara

toplam 10 sonuç bulundu.
1 - 10 arası gösteriliyor.
Tıbbi Masaj Ankara Pilates

Ankara Tıbbi Masaj

Ankara Tıbbi Masaj, kronik kas sorunları başta olmak üzere pek çok sorunun görüldüğü bireylerde uygulanan medikal bir masaj türüdür. Masaj, her ne kadar keyif için yapılan rahatlama hareketleri olarak görülse de aslında çeşitli hastalıklarda tedaviye yardımcı bir uygulamadır. Bu nedenle Ankara Tıbbi Masaj, düzenli aralıklarla ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Problemli ya da yorgun bir organın rehabilitasyonunu sağlayan tıbbi masaj, özellikle son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Tıbbi Masaj Nasıl Yapılır?

Ankara Tıbbi Masaj, sorunlu bir organda gerçekleştirilen bir dizi uygulamadır. Hasta veya yorgun organın tekrar eski haline dönebilmesi için organizmanın yüzeyine çeşitli teknikler ile masaj yapılır. Yapılan hareketler, derinlerde fizyolojik, anatomik etkiler meydana getirir. Böylelikle ilgili organ, eski haline dönerek çok daha efektif bir şekilde çalışır.

Medikal masaj, çoğunlukla bir hastalıkta tedaviye yardımcı olmak için uygulanır. Bunun yanı sıra kişinin ruhsal anlamda kendisini iyi hissetmesi de tıbbi masajın tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Yapılan masaj ile kişinin yaşam kalitesi artar ve sağlıklı bir yaşantı içerisinde olunur. Bu ve bunun gibi hususların her biri, Ankara Tıbbi Masaj uygulamasından yararlanılmasını sağlamaktadır.

Tıbbi Masaj Nerelere Yapılır?

Tıbbi masaj, vücudun farklı yerlerine yapılabilir. Bu bağlamda; yüz, ayak, baş ve ellere tıbbi masaj uygulandığı görülmektedir. Ankara Tıbbi Masaj her ne kadar kişinin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kendisini çok daha iyi hissetmesini sağlasa da kanser hastaları, kas zedelenmeleri ve kırıklara sahip hastalarda uygulanmamalıdır.

Damar hastalıklarında da tıbbi masajdan uzak durulması gerekmekte olup aksi takdirde, hastaya yarardan çok zarar verilebilir. Kanser hastalarında metastaz riski nedeniyle önerilmeyen tıbbi masaj, psikolojik anlamda rahatlama adına çok hafif bir şekilde el, baş, yüz ve ayaklarda uygulanabilir.

Tıbbi Masaj Nelere İyi Gelir?

Tıbbi masajın vücuda pek çok katkısı bulunduğu ve kişinin özellikle fiziksel anlamda kendisini çok daha iyi hissettiği bilinmektedir. Ankara Tıbbi Masaj nelere iyi gelir merak edenler için genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapmak olanaklıdır:

  • Tıbbi masaj, ter üretimini arttırır ve üre başta olmak üzere pek çok atığın vücuttan atılmasını sağlar.
  • Akciğerlerde mukusun çözülmesini sağlayan tıbbi masaj, gaz problemlerinin çözülmesini de olanaklı hale getirir.
  • Kastaki yorgunluk ve ağrıların azalmasını mümkün kılar.
  • Kan dolaşımını düzenleyen tıbbi masaj, kalp hızının yavaşlamasını sağlıyor.
Bu ve bunun gibi etkileri, tıbbi masajın vücuda katkıları olarak bilinmektedir.

Tıbbi Masaj Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ankara Tıbbi Masaj hangi durumlarda uygulanır sorusu, pek çok kişi tarafından cevabı merak edilen bir soru olarak ön plana çıkmaktadır. Pek çok durumda tıbbi masajdan rahatlıkla faydalanılır. Özellikle duruş bozuklukları, kireçlenme, spazm ve kramp gibi durumlarda tedavi edici bir uygulama olarak kullanılır.

Bunun yanı sıra daha önce de ifade edildiği üzere kanser hastalarında, kırık ile zedelenme durumlarında ve damar hastalıklarında tavsiye edilmemektedir.

Tıbbi Masaj Fiyatları

Ankara Tıbbi Masaj fiyatları, masajın uygulandığı yer ve uygulayan kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada bir kişinin ne kadar süre ile masaj alacağının belirlenmesi de önemlidir. Masajın kaç seans uygulanacağı da fiyat konusunda belirleyicidir. Bu nedenle masaj uygulaması öncesi yapılan görüşmeler, fiyatların netlik kazanmasını sağlar.

Çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalan bireyler, Ankara Tıbbi Masajile birlikte çok daha sağlıklı bir yaşantıya kavuşabilmektedir. Ayrıca mental anlamda da masajın vücuda olumlu etkileri bulunmaktadır.