Ankara Klinik Pilates

Klinik Pilates Ankara Pilates

ANKARA KLİNİK PİLATES

Omurga sağlığını korumak ve omurgada oluşan deformelerden dolayı arayışta olanlar için Ankara Klinik Pilatesgerekli tedavileri uygulamak üzere kişilerin hizmetindedir. Günümüzde omurgada oluşan birçok rahatsızlıktan dolayı en çok başvurulan tedavi yöntemi klinik pilatestir. Skolyoz, kifoz, bel ve boyun fıtıkları gibi rahatsızlıkların tedavisinde uzman hekimler tarafından klinik pilates önerilmektedir. Klinik pilates; kişiye özel egzersiz programları içermektedir. Kişin omurga yapısına ve rahatsızlığı...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Klinik Pilates

Via Fizyo Etimesgut
Fit GYM Çukurambar
Winner Club Keçiören
toplam 63 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Klinik Pilates Ankara Pilates

ANKARA KLİNİK PİLATES

Omurga sağlığını korumak ve omurgada oluşan deformelerden dolayı arayışta olanlar için Ankara Klinik Pilatesgerekli tedavileri uygulamak üzere kişilerin hizmetindedir. Günümüzde omurgada oluşan birçok rahatsızlıktan dolayı en çok başvurulan tedavi yöntemi klinik pilatestir. Skolyoz, kifoz, bel ve boyun fıtıkları gibi rahatsızlıkların tedavisinde uzman hekimler tarafından klinik pilates önerilmektedir. Klinik pilates; kişiye özel egzersiz programları içermektedir. Kişin omurga yapısına ve rahatsızlığına bağlı kalınarak çalışmalar yürütülür. Ancak fizyoterapist veya klinik pilateste uzmanlaşmış bir eğitmenle egzersizlerin yapılması gerekir. Aynı zamanda uzman hekimin bu tedavi şeklini önermiş olması gerekir. Ankara Klinik Pilatesomurga sağlığını korurken kişilerin hayat standartlarını yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Klinik pilates, duruş bozuklukları, skolyoz ve kronik bel rahatsızlıklarında fizik tedavilerinin ardından tedaviyi tamamlamak ve daha hızlı iyileşme göstermek için başvurulur. Ancak kişinin rahatsızlığı çok ciddi değilse uzman hekimin onayıyla sadece klinik pilatese devam edebilir. Klinik pilates, reformer aparatlarıyla yapılmaktadır. Reformer sayesinde vücutta bulunan tüm kaslar harekete geçerek çalışmaya başlar. Özellikle bel omurları ve omurgayı destekleyen kaslar güçlendirilerek omurganın yarattığı ağrılar hafifletilir. Kaslar güçlendikçe omurgaya binen yükte azalmaktadır. Bu sayede Ankara Klinik Pilatesomurganın yarattığı ağrıları en aza indirerek kişinin hayat standartlarının yükselmesini sağlamaktadır. Kişi iyileşme kaydetmek istiyorsa mutlaka derslere devamlı katılması gerekir. Derslerin devamlı takip edilmesi dahilinde Ankara Klinik Pilatesiyileşme sürecinin kısalacağını belirtmektedir.

Klinik Pilates Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uzman eğitmen tarafından kişinin rahatsızlığına yönelik egzersiz programları oluşturulmaktadır. Eğer kişinin rahatsızlığı çok ilerlemişse ve hekim klinik pilates dahi önermiyorsa pilates yapılmamalıdır. Doktorun yönergelerine göre hareket etmek iyileşme sürecini kısaltmaktadır. Genellikle tamamlayıcı nitelikte olduğundan hekimler tarafından en fazla önerilen spor türüdür. Doktor onayından sonraki işse kişinin donanımlı bir pilates merkezi bulmak olacaktır. Bunun için Ankara Klinik Pilateskişilere sağlıklı bir ortam sunmaktadır. Fizyoterapist kişiye özel egzersiz programları oluşturarak tedavi süreci başlatılır. Tedavinin etkili olması için kişinin devamlılık göstermesi zorunludur.

Klinik pilatesreformer cihazıyla gerçekleştirilir. Ancak fizyoterapist gözetiminde ve kontrolünde egzersizlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Kişinin omurgasında oluşan rahatsızlığa yönelik egzersiz uygulanmaktadır. Genellikle skolyoz, bel fıtığı veya kifoz gibi sorunlarda ağırlık omurgaya bindiğinden kişi ağrı hissetmektedir. Klinik pilatesle birlikte omurgaya binen yükün hafiflemesi için omurgayı destekleyen kas grupları güçlendirilir. Zaten omurganın hafif eğimli bir yapısı vardır. Ancak skolyoz gibi omurga sorunlarında omurga grupları sağa veya sola kaymaktadır. Bunu tamamen iyileştirmek mümkün değildir. Daha öncede belirtildiği gibi ancak hastanın yaşadığı rahatsızlıktan dolayı oluşan ağrı hafifletilir. Ankara Klinik Pilatessayesinde birçok kişinin hayat kalitesi yükselmiştir.

Kişi hangi sorunu yaşıyor olursa olsun umutsuzluğa kapılmadan seanslara devam etmesi gerekir. Çünkü klinik pilates sayesinde ağrılarından kurtulan birçok insan bulunmaktadır. Yalnızca doktorun ve fizyoterapistin yönergelerine uyularak tedaviye devam edilmelidir. Sakatlanmaların olamaması için kişi ekstra bir çalışma programı geliştirmemelidir. Bu dönemde kilo almamaya da özen gösterilmesi gerekmektedir. Kişi kilo aldıkça tedavi süreci uzamaktadır. Klinik pilates kasların güçlenmesini hedeflediğinden tedavi uzayabilmektedir. Ankara Klinik Pilateskişilere ihtiyaç duyduğu motivasyonu vermektedir.

Pilatesreformer cihazları kişinin beden yapısına göre ayarlanabilmektedir. Bu sayede hem kişi için hem de fizyoterapist tarafından egzersizler kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Tedavi sürecinde bile kişi bedeninde oluşan olumlu değişiklikleri hissedecektir. Aynı zamanda yalnızca omurga kasları değil tüm beden kasları gelişecektir. Böylece kişi günlük hayatında karşılaşabileceği olası sakatlanmaların önüne geçecektir. Ankara Klinik Pilateskasları güçlendirerek hastalara sağlıklı bir hayat sunmaktadır.