Ankara Pilates

Pilates Ankara Pilates

ANKARA PİLATES

Son yıllarda pilatese artan ilginin artmasıyla birlikte pilates stüdyosu arayışları da yoğunlaşmıştır. Ankara Pilatesbu ihtiyacı en iyi karşılayan merkezlerden biridir. Pilates, Joseph Pilates'in geliştirdiği egzersizlerden oluşmaktadır. Egzersizler kurgulanırken insan bedeninin kendi kendini iyileştirmesine yönelikti. Beden ne kadar hareketsiz kalırsa vücutta o kadar fazla deformeler meydana gelecektir. Bu sebeple pilates vücudu en iyi ve en kısa sürede geliştiren egzersizleri barındırmaktadır. Hem mat p...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Pilates

Via Fizyo Etimesgut
Fit GYM Çukurambar
Winner Club Keçiören
Mavi Dans Akademi Bahçelievler
toplam 121 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Pilates Ankara Pilates

ANKARA PİLATES

Son yıllarda pilatese artan ilginin artmasıyla birlikte pilates stüdyosu arayışları da yoğunlaşmıştır. Ankara Pilatesbu ihtiyacı en iyi karşılayan merkezlerden biridir. Pilates, Joseph Pilates'in geliştirdiği egzersizlerden oluşmaktadır. Egzersizler kurgulanırken insan bedeninin kendi kendini iyileştirmesine yönelikti. Beden ne kadar hareketsiz kalırsa vücutta o kadar fazla deformeler meydana gelecektir. Bu sebeple pilates vücudu en iyi ve en kısa sürede geliştiren egzersizleri barındırmaktadır. Hem mat pilatesi hem de aletli pilatesi barındırması pilatesin sunduğu avantajlardan biridir. Her iki pilates türünde de vücudun esneklik kazanması, kasların güçlenmesi ve omurganın dik bir pozisyon alması sağlanır. Pilatese devam edildiği takdirde tüm bu etkiler vücutta etkisini kısa bir sürede gösterecektir. Etkili bir pilates deneyimi için Ankara Pilatesegzersizlerini sunmaktadır.

Pilatese ilginin yoğun olması, tüm kas gruplarını çalıştırmasındandır. Diğer spor dallarında belirli kas grupları çalışıp güçlenirken diğer kas grupları zayıf kalmaya devam etmektedir. Ancak pilateste vücutta bulunan tüm kasları çalıştırarak dengeli bir gelişim sağlar. Bu sayede zayıf kaslar zayıf kalmaya devam etmediğinden tüm vücut güçlenecektir. Mat pilatesinde vücut ağırlığı kullanılarak egzersizler yapılırken aletli pilatestereformer aracılığıyla gerçekleştirilir. Her iki türde de tüm vücut kasları aktive olup eşit bir gelişim gösterecektir. Ankara Pilateshem pilatesreformer hem de mat pilates seanslarıyla kişilerin gelişimine destek olmaktadır. Uzman eğitmen kontrolünde pilates yapmak alınan sonuçları hızlandıracaktır.

Neden Pilates Yapılmalıdır?

Pikatesin sunduğu avantajlardan dolayı kişilerin pilatese başlaması kendi bedenlerine yapacakları en iyi yatırım olacaktır. Omurga sağlığından esneklik kazanmaya değin bedenin ihtiyaç duyduğu sağlığı ona vermek gerekir. Bu ihtiyacı en iyi karşılayan pilates egzersizleri, insan bedenin ihtiyaç duyduğu sağlığı verecek ve bunun korunmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca evde kişilerin kendi kendilerine yapabilecekleri egzersizlerinde bulunması herkes tarafından pilatese başlamayı kolaylaştırmaktadır. Ancak bir pilates stüdyosunda uzman eğitmenlerle pilates eğitimi alınmak istenirse Ankara Pilatesbu ihtiyacı karşılayacaktır. Yalnızca tüm gereken kişinin kendine yatırım yapmaya karar vermesi ve geç olmadan başlamasıdır.

Omurga sağlığından bozulmalar olduğunda birçok ağrıyı ve rahatsızlığı da yanında getirmektedir. Örneğin kifoz, bel fıtığı veya boyun fıtığı gibi omurgayı direkt ilgilendiren sorunlar kişinin hayatını zorlaştıracaktır. Pilates omurga sağlığını korumak amacıyla omurgayı destekleyen kas gruplarının kuvvetlenmesini sağlar. Bu sayede omurga dik bir pozisyonda kalmakta zorlanmayacak ve olası rahatsızlıkların önüne geçecektir. Ayrıca zaten kifoz ve bel fıtığı gibi sorunlar yaşayan kişilerin pilatese başlaması kişilerin hayat kalitelerini yükseltecektir. Bu şekilde sorun yaşan birçok kişi pilates sayesinde iyileşme kaydetmiştir. Ankara Pilatesomurgayı iyileştirerek olası sakatlanmaların önüne geçer.

Pilates vücuda esneklik kattığı için sıkça tercih edilen bir spordur. Vücudun esnek olması demek günlük hayatta daha rahat hareket kabiliyeti kazanmak demektir. Pilates egzersizleri tüm vücutta bir direnç oluşturarak esneklik kazanmasını sağlar. Ancak belirli bir esneklik kazanmak için pilateste devamlılık göstermek çok önemlidir. Devamlı olmadığı sürece vücut gelişim göstermeyecektir. Ankara Pilateskişilere motivasyon kaynağı olarak devamlılık sağlamalarına yardımcı olur. Haftalık kişiye uygun seanslar belirlenerek devamlılık göstermesi beklenir. Ancak bu şekilde vücut esneklik kazanacaktır.

Pilates aynı zamanda vücudun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Vücudun sıkılaşması, hızlı kilo almanın önüne geçtiği gibi fit bir beden görünümüne yardımcı olacaktır. Bu sebeple pilatese başlamak doğru bir karar olacaktır. Pilateste vücut kasları güçlenirken tüm bedenin sıkılaşmasını sağlayan egzersizler bulunmaktadır. Ankara Pilatesvücut kaslarını güçlendirirken sıkılaşmaya yardımcı olacaktır. Tüm bu etkilerinin yanında pilates kişilerin psikolojilerinde de iyileşme sağlamaktadır. Bu sebeplerle pilatese başlamak kişinin seçeceği en doğru kararlardan biri olacaktır.