EMS (ELECTRO STIMULATION) NEDİR, NASIL YAPILIR, YARARLARI, ZARARLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

EMS (ELECTRO STIMULATION) NEDİR, NASIL YAPILIR, YARARLARI, ZARARLARI NELERDİR?

EMS (ELECTRO STIMULATION)

Spor sistemi artık kişisel deneyimlere dönüştürülerek uygulanmaktadır. Belirli kurallar ve tekniklerin sabit programlar ile herkese uygulanması sporun etkilerini azalttığı anlaşılmıştır. Günümüzde tüm dünya spor konusunda bilinçlenme yaşanması ile beraber spor programları da yenilenmiştir. Teknolojinin spor üzerindeki etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Çünkü Ems (electro muscle stimulation)'in gelişimini sağlamıştır. Ems (electro stimulation) nedir, nasıl yapılır, yararları, zararları nelerdir? Sorularının bütün cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.
----------------------------------
Ankara'daki 10 adet EMS Salonunu görmek için tıklayın > Ankara EMS Salonları

Hepsi size Özel İndirim Vermektedir.
AnkaraPilates.com'a Özel İndirimlerini Salonlara Sorunuz !


----------------------------------

Ems (electro muscle stimulation); Türkçesi elektriksel kas uyarımı olarak çevrilmektedir. Kaslara gönderilen düşük seviyedeki elektrik dalgalarıdır. Bu işlem uzman kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Böylece antrenman ve egzersizler esnasında aktif olmayan kas ve kas gruplarını da aktif hale getirmektedir. Yani kasların her biri birbirinden bağımsız hareket etmez, grup halinde çalışır. Buna bağlı olarak verimsiz, uzun süreli spor çalışmalar yerini kısa süreli ve çok etkili olan Ems (electro stimulation)'e bırakmıştır. Ülkemizde yeni bir spor akımıdır. Ancak kısa süre içinde tanıtılması ve öneminin anlaşılması üzerine ülkemizde de popülerlik kazanmıştır.

Sweet Studio Pilates

Yaşamkent

Aletli pilates
Aletli pilates ; birebir antrenör eşliğinde yapılır, postür analizi alınır, varsa fiziksel problemler, yaş ,spor geçmişi göz önünde bulundurularak kişiye özel aktivite beslenme ve egzersiz proğramı çıkarılır . Genellikle haftada üç gün düzenli gelmeniz istenir . Seanslar 50 dk civarı sürer. Tek veya 2 kişi olarak yapabilirsiniz. Kısa sürelerde memnun edici sonuçlar almaya başlarsınız. Kronik ağrılarınız varsa bel ve boyun ağrısı diz ağrısı gibi zamanla ortadan kalkar . Hareket kapasiteniz artar . Duruş bozukları varsa düzelir. Hızla sıkılaşmaya başladığınızı farkedersiniz.

Sweet Studio Pilates Salonumuzda aletli pilatesle ilgili tüm ekipmanlar mevcuttur. Seviyenize uygun hazırladığımız proğramlarla yılllardır etkili sonuçlar almaktayız. Sweet Studio Pilates Antrenörlerimiz alanında tecrübeli profesyonel ve güleryüzlüdür. Yıllardır devamlı gelen müşteri portföyümüzün memnuniyeti aldığımız çok iyi sonuçlar ile alanımızın en iyi salonlarından biriyiz . Sporu sevdirmeyi ve sonuç almayı müşterilerimize garanti ediyoruz.

Ems
Birebir alanında deneyimli antrenörlerimiz ilk olarak sizi ön görüşme için çağırır.Postür analizi ölçüm ve değerlendirme yapar. Kan tahlili isteyebilir.

Beslenme proğramınızı hazırlar . Antrenmanlar tüm kas gruplarına denk gelecek elektrotların bulunduğu özel bir kıyafet giyilerek yapılır. Haftada 2 gün 25 dk sürer ,yaklaşık size 3000 4000 kalori yaktırır ve 4 saat fitness yaparak geleceğiniz noktaya 25 dk gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Bir ayda düzenli devamla yaklaşık 8 kilo kaybedersiniz . Çok hızlı kas gelişimi, zayıflama güçlenme sağlar. Sonuç garantilidir.

Fly Yoga
Fly yoga kronik sinüzit ve hamile bayanlar için uygun değildir . Tavana asılmış belli boyutlarda kumaştan hamaklar ile yapılır. Güç denge ve koordinasyonu geliştirirken hızla sıkılaşmayı , esnemeyi sağlar. Daha dengeli güçlü zarif bir bedene sahip olursunuz. Klasik hatha yoganın hamağa uyarlanmış eğlenceli halidir . Daha genç güzel ve bakımlı görünürsünüz. 110 kiloya kadar yapılabilir. Salonumuzda hamak yoga birebir uzman antrenör eşliğinde güvenle yapılmaktadır.

Bungeefitness
Bungeefitnessı dağcılık kayışları benzeri kemerleri giyerek tavandan gelen aparatlara asılarak yapıyoruz. Aşırı eğlencelidir ve ayaklarınızı yerden keserek sizi günlük stresinizden arındırır. Kilo vermenin en eğlenceli yoludur. Belli hareketlerin harmanlanıp zıplayarak yapılmasıdır . Metabolizma hızlanır ? Bağışıklığı kuvvetlendirir, kasları güçlendirir 75 kilo civarı kaldırma kapasitesi vardır. Salonumuzda uzman antrenör eşliğinde güvenle verilmektedir.

Meditasyon
Alanında uzman eğitmen eşliğinde grup olarak verilmektedir . En fazla 6 kişi ile birlikte haftada 1 gün ayda 4 seans uygulanır.

Sweet Studio Pilates Salonumuz Ankara'nın en iyi antrenörleriyle hijyenik güleryüzlü aile ortamıyla severek gelebileceğiniz uygun fiyat ve yeterli ekipmanlarıyla kendinizi sınırlarınızı keşfedebileceğiniz Ankara'nın en nezih ortamıyla müşterilerine hizmet vermektedir . Sizi de ailemizde görmekten büyük mutluluk duyacağız . Size sporu sevdirmeyi alışkanlık haline getirmeyi hedefinize en kısa yoldan ulaştırmayı garanti ediyoruz.

Sweet Studio Pilatesdevamını oku...
Adres: Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:381 Sisa Kule Yaşamkent-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

S Fit Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3061. Cadde Akıncı Plaza No:12/B Daire:2 Yaşamkent-Ankara

PilateSystem Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 2651. Cadde No:2-A Eryaman-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

X Body Fizyobase

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2784 Sokak No:9 Çayyolu-Ankara

Vision Fit Body Ems ve Pilates Stüdyo

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Anadolu Bulvarı 286. Sokak No:6 Proofis B Blok Kat:1 Daire:5 Yenimahalle-Ankara


Ems (electro muscle stimulation), diğer sporların aksine oldukça kolay yapılmaktadır. Aynı zamanda kişinin zamanını artırmasında da etkilidir. Kişi Ems (electro muscle stimulation)'i herhangi bir ağırlık, bir esneme- germe hareketi yapmadan ekleme ve kemiklere bir zorlama, ağırlık bindirme olmamaktadır. Çünkü beyne gönderilen elektrik dalgaları bütün vücuttaki kasları tetikleyerek harekete geçirir. Normal spor esnasında beyin kasların hareket etmesi için elektrik akımı iletir. Ancak her kas grubu için bu elektrik akımı yeterli olmamaktadır. Ems (electro muscle stimulation) yapılması için özel kıyafetlere ihtiyaç duyulur. Bu kıyafetler vücudu saracak şekilde tasarlanmış, düşük seviyedeki elektrik akımı ile titreşimler yaymaktadır. Buna bağlı olarak çalışmak için yeterli titreşime erişen kaslar çalışmaya başlar.

Spor öncesinde Ems (electro muscle stimulation) ile kasların uyarılması, ısınma işlemi gerçekleştirilebilir. Spor esnasında herhangi bir kas kasılması, burkulma, eklemlerin çabuk yıpranması gibi sorunlar minimum düzeye indirilmektedir. Aynı zamanda kişilerin zamanın darlığından yakınması, spor için zaman bulamaması gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmaktadır. Belki de Ems (electro muscle stimulation)'in insanlara sağladığı en büyük yararlardan biridir. Çünkü 25 dakika gibi kısa bir süre bütün hafta için yeterli olmaktadır. İnsanların hareket sayısının azalması hantal vücut yapısının yaygınlaşmasına neden olmuştur. Dolayısı ile eski sağlığa kavuşmak, fit bir görünüm, çevik gibi kaslar için ideal bir sistemdir. Sıkılaşma konusunda oldukça verimlidir. Mesela göbek çevresi, kalçalar, basenlerdeki sarkmalar, yağlanmalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında kadınların ilgisini çekmektedir. Ayrıca Ems (electro muscle stimulation) sayesinde verimli geçirilen süreçler gözle görülebilir derecede hissedilmektedir. Bu da kişiyi psikolojik açıdan rahatlatmakta ve öz güvenin yeniden kazanılmasını sağlamaktadır. Ems (electro muscle stimulation)'ın kişilere kazandırdığı pek çok yararı vardır.

Ems (electro muscle stimulation) anlatılırken hep olumlu şeyler hakkında konuştuk. Peki ya zararları nelerdir? Diye merak edilen konuya netlik kazandıralım. Henüz ülkemiz için çok yeni bir antrenman şekli olan Ems (electro muscle stimulation), yapılan araştırmalar gösteriyor ki herhangi bir zarar veya yan etkisi yoktur. Antrenman olarak uygulanan Ems (electro muscle stimulation), sportif aktivite olarak kullanılmadan önce fizik tedavi de bir yöntemdi. Yani hasta kişilerin tedavisinde oldukça başarılı uygulamalardandı. Yani fiziksel tedavideki teknikler teknoloji ile harmanlanarak şu anda uygulanan Ems (electro muscle stimulation)ın oluşmasını sağlamıştır. Kapsadığı egzersizler sayesinde sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkündür.

Ems (electro stimulation) nedir, nasıl yapılır, yararları, zararları nelerdir? Konusunu detayları ile inceledik. Böylece Ems (electro muscle stimulation) egzersiz çeşidini ülkemizde tanınmasını sağlamak, insanları bilinçlendirerek hayat kalitesini yükseltilmesi için en basit antrenman olduğu konusunda ipuçlarını da paylaştık.