EMS (ELECTRO STIMULATION) NEDİR, NASIL YAPILIR, YARARLARI, ZARARLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

EMS (ELECTRO STIMULATION) NEDİR, NASIL YAPILIR, YARARLARI, ZARARLARI NELERDİR?

Spor sistemi artık kişisel deneyimlere dönüştürülerek uygulanmaktadır. Belirli kurallar ve tekniklerin sabit programlar ile herkese uygulanması sporun etkilerini azalttığı anlaşılmıştır. Günümüzde tüm dünya spor konusunda bilinçlenme yaşanması ile beraber spor programları da yenilenmiştir. Teknolojinin spor üzerindeki etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Çünkü Ems (electro muscle stimulation)'in gelişimini sağlamıştır. Ems (electro stimulation) nedir, nasıl yapılır, yararları, zararları nelerdir? Sorularının bütün cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ems (electro muscle stimulation); Türkçesi elektriksel kas uyarımı olarak çevrilmektedir. Kaslara gönderilen düşük seviyedeki elektrik dalgalarıdır. Bu işlem uzman kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Böylece antrenman ve egzersizler esnasında aktif olmayan kas ve kas gruplarını da aktif hale getirmektedir. Yani kasların her biri birbirinden bağımsız hareket etmez, grup halinde çalışır. Buna bağlı olarak verimsiz, uzun süreli spor çalışmalar yerini kısa süreli ve çok etkili olan Ems (electro stimulation)'e bırakmıştır. Ülkemizde yeni bir spor akımıdır. Ancak kısa süre içinde tanıtılması ve öneminin anlaşılması üzerine ülkemizde de popülerlik kazanmıştır.

PilateSystem TRIO

Çankaya

Türkiye'nin En Ayrıcalıklı Pilates Studyosu olan PilateSystem Trio, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.
Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Foot Corrector
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 697. Sokak No:6 Çankaya-Ankara

Lets Fit Mustafa Kemal

Mustafa Kemal Mahallesi

Ems egzersiz sistemlerinde 8 yıllık tecrübemizle sizlerleyiz.

Birçok sistem ve cihaz tecrübesi olan antrenörlerden oluşan bir ekibiz.

Güncel olarak Türkiye'nin en donanımlı ve kaliteli sistemi olan @aq8system wireless ems sistemi üyelerimizde aldığımız başarılı sonuçların kazanılmasının en önemli etmenlerindendir.

AQ8 kablosuz ems sistemi sizlerin amaçları doğrultusunda sisteminde

  • güç antrenman sistemi
  • kassal dayanıklılık antrenman sistemi
  • kardiyo antrenman sistemi
  • yağ yakımı antrenman sistemi
  • hiit antrenman sistemi
  • core antrenman sistemi
  • selülit antrenman sistemi olmak üzere birçok programı antrenörlerin kullanımına bırakmıştır.
Önemli olan da Türkiye'de buna benzer birçok cihaz olmasına rağmen sistemin geçmişi, geçerliliği, güvenirliliği, kalitesi ve verimliliği gibi sorulara cevap vererek tercihinizi yapmanız olacaktır.devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mah. 2158. Sokak 2/A Musfata Kemal - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

Türkiye'nin En Büyük Pilates Studyosu olan PilateSystem Studio Plus, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.

Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Grup Mat Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
Kick Boks
Boks
Zumba
Body Jump
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Body Barre Class
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

1on1 Personal Training Pilates

Çankaya

Reformer Pilates
Özel tasarlanan bir aletle uygulanan vücudun esnemesini, güçlenmesini, postür ve kaybettiniz enerjiyi size geri kazandıracak zinde kalmanızı sağlayacak egzersiz hareketleridir. Reformer pilates yer çekimi kuvveti etkisini azaltarak bu hareketleri çok daha rahat uygulamamızı sağlar.

HAMİLE PİLATESİ
Gebelik döneminde, vücutta gözle görülür duruş bozuklukları meydana gelir.Bu durum hamilelerde enerji seviyesinin düşmesine,kramp, solunum güçlüğü,kendini pskolojik olarak iyi hissetmeme ve ağrılara neden olur. hamilelik döneminde özel bir egzersiz zamanı yoktur. Gebelik bir hastalık süreci değildir. Her anne adayı uzman bir doktordan destek alarak egzersiz yapabilir. Egzersiz tamamen kişiye özeldir.
devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Bournefit Pilates Studio

Çayyolu

Bournefit;

Çayyolu Alacaatlı Mahallesi'nde personal training hizmeti veren butik bir spor salonudur. En yeni ekipmanlar ve alanında uzman eğitmenler eşliğinde tamamen kişiye özel bir
program çerçevesinde pilates,fonksiyonel antrenman,kickbox,yoga, ve ems branşlarında hizmet vermektedir.

PİLATES REFORMER (bireyselve grup dersleri )

Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içselkarın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir hareket sistemidir. Denge ve nefes teknikleri ile hareketler desteklenir. Omurlarınızın arası açılırken omurga sorunlarınız azalır. Aktif ve enerjik bir hayata kavuşur ve dinç hissedersiniz.

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Tüm vücut kaslarını çalıştıran ve vücudun işlevselliğini artıran değişik yoğunlukta ve süredeki hareketler bütünüdür. Kademeli olarak artırılabilen zorluk seviyeleri ile vücut daha dengeli, esnek,
dayanıklı ve hızlı hale gelir. Aktivite düzeyinin azalması, yanlış antrenmanlar, kötü duruş alışkanlıkları ve yaralanmalar nedeniyle eklemlere binen dengesiz yükler günlük yaşamda kasların işlevini yerine getirememesine ve sakatlanmalara neden olabilir. Geleneksel antrenmanların vücudu etkili bir şekilde çalıştıramayacağı düşüncesi fonksiyonel antrenman disiplininin öne çıkmasında rol oynar.

EMS (AQ8)

Spor ve egzersiz yaparken çalıştırılması zor olan kasları çalıştıran giysi, kaslarımızın gelişimine katkı sağlar.EMS antrenmanları sayesinde hiç ağırlık kaldırmadan,
eklemlere ekstra yük bindirmeden kısa sürede yoğun bir çalışma elde edilir.Hem 20 dk ile zamandan tasarruf edip, hem de fitness,cardio ve slim/selülit programı ile hedefe yönelik antrenmanı planlıyoruz.

YOGA

Günümüzde huzursuzluk, depresyon , panik atak,stres v.b rahatsızlıkların daha çabuk atlatılmasına yardımcı nefes teknikleri ve hareketleriyle birleşmiştir. Kaslar gevşerken genel bir zihin ve beden farkındalığı çalışmasıdır.

KICKBOX

Uzakdoğu sporlarının bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güç ve tecrübeye dayanan yumruk ve tekme teknikleriyle iki rakip arasında ringde ve tatemi de yapılan yarışma ve
savunma sporudur.Efor sarf ederken,kalp atım hızını yükseltir,vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir , bununla
birlikte vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara


Ems (electro muscle stimulation), diğer sporların aksine oldukça kolay yapılmaktadır. Aynı zamanda kişinin zamanını artırmasında da etkilidir. Kişi Ems (electro muscle stimulation)'i herhangi bir ağırlık, bir esneme- germe hareketi yapmadan ekleme ve kemiklere bir zorlama, ağırlık bindirme olmamaktadır. Çünkü beyne gönderilen elektrik dalgaları bütün vücuttaki kasları tetikleyerek harekete geçirir. Normal spor esnasında beyin kasların hareket etmesi için elektrik akımı iletir. Ancak her kas grubu için bu elektrik akımı yeterli olmamaktadır. Ems (electro muscle stimulation) yapılması için özel kıyafetlere ihtiyaç duyulur. Bu kıyafetler vücudu saracak şekilde tasarlanmış, düşük seviyedeki elektrik akımı ile titreşimler yaymaktadır. Buna bağlı olarak çalışmak için yeterli titreşime erişen kaslar çalışmaya başlar.

Spor öncesinde Ems (electro muscle stimulation) ile kasların uyarılması, ısınma işlemi gerçekleştirilebilir. Spor esnasında herhangi bir kas kasılması, burkulma, eklemlerin çabuk yıpranması gibi sorunlar minimum düzeye indirilmektedir. Aynı zamanda kişilerin zamanın darlığından yakınması, spor için zaman bulamaması gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmaktadır. Belki de Ems (electro muscle stimulation)'in insanlara sağladığı en büyük yararlardan biridir. Çünkü 25 dakika gibi kısa bir süre bütün hafta için yeterli olmaktadır. İnsanların hareket sayısının azalması hantal vücut yapısının yaygınlaşmasına neden olmuştur. Dolayısı ile eski sağlığa kavuşmak, fit bir görünüm, çevik gibi kaslar için ideal bir sistemdir. Sıkılaşma konusunda oldukça verimlidir. Mesela göbek çevresi, kalçalar, basenlerdeki sarkmalar, yağlanmalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında kadınların ilgisini çekmektedir. Ayrıca Ems (electro muscle stimulation) sayesinde verimli geçirilen süreçler gözle görülebilir derecede hissedilmektedir. Bu da kişiyi psikolojik açıdan rahatlatmakta ve öz güvenin yeniden kazanılmasını sağlamaktadır. Ems (electro muscle stimulation)'ın kişilere kazandırdığı pek çok yararı vardır.

Ems (electro muscle stimulation) anlatılırken hep olumlu şeyler hakkında konuştuk. Peki ya zararları nelerdir? Diye merak edilen konuya netlik kazandıralım. Henüz ülkemiz için çok yeni bir antrenman şekli olan Ems (electro muscle stimulation), yapılan araştırmalar gösteriyor ki herhangi bir zarar veya yan etkisi yoktur. Antrenman olarak uygulanan Ems (electro muscle stimulation), sportif aktivite olarak kullanılmadan önce fizik tedavi de bir yöntemdi. Yani hasta kişilerin tedavisinde oldukça başarılı uygulamalardandı. Yani fiziksel tedavideki teknikler teknoloji ile harmanlanarak şu anda uygulanan Ems (electro muscle stimulation)ın oluşmasını sağlamıştır. Kapsadığı egzersizler sayesinde sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkündür.

Ems (electro stimulation) nedir, nasıl yapılır, yararları, zararları nelerdir? Konusunu detayları ile inceledik. Böylece Ems (electro muscle stimulation) egzersiz çeşidini ülkemizde tanınmasını sağlamak, insanları bilinçlendirerek hayat kalitesini yükseltilmesi için en basit antrenman olduğu konusunda ipuçlarını da paylaştık.