Ankara Mat Pilates

Mat Pilates Ankara Pilates

ANKARA MAT PİLATES

Pilatesle en etkili şekilde vücudunu geliştirmek isteyen kişiler için Ankara Mat Pilatestüm imkanlarını sunmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen spor dallarından biri pilatestir. Bunun en önemli sebebi, diğer spor dallarına oranla etkilerini en kısa sürede göstermesidir. Pilatesin, reformerpilates ve mat pilatesi olarak alternatifleri bulunmaktadır. Mat pilatesinde bir mat üzerinde Joseph Pilatesin kurguladığı egzersizlerin yapılmasıyla oluşur. Bu egzersizlerle tüm vücudun çalışması hedeflenmiştir. Egzersizler tüm vü...
devamı...

Pilates Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Mat Pilates

Fit GYM Çukurambar
Via Fizyo Etimesgut
toplam 94 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Mat Pilates Ankara Pilates

ANKARA MAT PİLATES

Pilatesle en etkili şekilde vücudunu geliştirmek isteyen kişiler için Ankara Mat Pilatestüm imkanlarını sunmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen spor dallarından biri pilatestir. Bunun en önemli sebebi, diğer spor dallarına oranla etkilerini en kısa sürede göstermesidir. Pilatesin, reformerpilates ve mat pilatesi olarak alternatifleri bulunmaktadır. Mat pilatesinde bir mat üzerinde Joseph Pilatesin kurguladığı egzersizlerin yapılmasıyla oluşur. Bu egzersizlerle tüm vücudun çalışması hedeflenmiştir. Egzersizler tüm vücutta bir direnç oluşturur. Bu sayede kas grupları çalışarak her bir kas grubunun gelişimini sağlar. İlk kez pilatese başlanacaksa bir eğitmen kontrolünde egzersizleri yapmak, egzersizlerden alınan verimi arttıracaktır. Ankara Mat Pilates, uzman eğitmenlerle pilates seansları sunmaktadır.

Mat pilateste tamamen kişinin kendi vücut ağırlığının kullanılmasıyla yapılır. Bu sayede kişi vücudunu kontrol etmeyi öğrenir. Aynı zamanda vücut ağırlığını kontrol ederken hareketler vücuda esneklik katacaktır. Genellikle pilatese mat pilatesiyle başlanması tavsiye edilir. Reforemerpilatese geçmeden önce kişinin bedenini tanıması ve belirli bir esnekliğe kavuşması gerekir. Kişi bedenini ne kadar iyi tanır ve yönetebilirse egzersizlerden de o kadar verim alacaktır. Eğer kişi pilateste ilerlemek ve vücuduna yatırım yapmak isterse bir eğitmen kontrolünde başlanması daha etkili sonuçlar verecektir. Mat pilatesi, bir eğitmenle çalışmak istemeyen kişiler içinde maliyeti olmayan bir spor dalıdır. Profesyonel bir ortamda mat pilatesi öğrenmek isteyen kişiler için Ankara Mat Pilateskişilerin hizmetindedir.

Mat Pilates Nasıl Yapılır?

Öncelikle pilatese bir pilates stüdyosunda başlanmıyorsa egzersizlerin basit ve temel hareketler olması gerekir. Temel düzeyde pilatese başlamak hem vücudu zorlamayacaktır hem de olası sakatlanmaları önleyecektir. Diğer önemli konuysa; kişiye en uygun egzersizlerin belirlenmesi ve bir rutin içinde devam etmesidir. Rutin içinde devam edilmesi uzun vadede beden ve zihin sağlığına iyi gelecektir. Mat pilatesinin birçok avantajı bulunmaktadır. Evde yapılacak temel düzeyde çok çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Ayrıca bir spor aletine ihtiyaç olmadan vücudun gelişmesini sağlar. Ancak bir stüdyoda bireysel veya grup dersleri almak isteyen kişiler için Ankara Mat Pilatesegzersiz seanslarıyla gelişim sunmaktadır.

Mat pilatesi şu aşamalardan geçilerek yapılır;

  • ØIsınma hareketleri; temel seviyede ısınma hareketleriyle başlanmasının sebebi, vücudu diğer hareketler hazırlamaktır. Isınma hareketi; sırt üstü mat üzerine uzandıktan sonra dizler karna çekilir. Ardından kollarla daireler çizilir. Genellikle pilates eğitmeni belirli tekrarlarla ısınma hareketlerini belirler. Ankara Mat Pilateskişinin kondisyonuna uygun ısınma hareketlerini belirlemektedir.
  • ØBacak hareketleri; yine temel seviyede bacak hareketleriyle ısınma egzersizlerinden sonra yapılması gerekir. Temel bacak egzersizlerinde öncelikle tek bacakla daire hareketi bulunmaktadır. Bunun için mata sırt üstü yatılır ve sağ veya sol bacak dizi kırılarak ayağın mata basması sağlanır. Diğer bacağın dizi kırılmadan yukarı kaldırılır ve daireler çizilir. Hareket her iki bacak içinde tekrarlanır. Ankara Mat Pilatesegzersizleri kişiye özel çeşitlendirmektedir.
  • ØKalça ve karın hareketleri; karın kaslarını ve kalça kaslarını birden çalıştıran çapraz kalça hareketi, en etkili egzersizlerden biridir. Bu harekette sırt üstü mata uzanılır. Omuzlar yerden kaldırılarak eller boyun arkasında birleştirilir. Ayaklar yerden kaldırılır ve sağ diz karna çekilir. Ardından sol kolla sağ dize doğru mekik çekilir. Hareket her iki ayak içinde belirli tekrarlarla yapılır. Ankara Mat Pilatesçeşitli kalça ve karın kaslarını güçlendirecek egzersizlerle kişilerin gelişimine katkı sağlamaktadır.
  • ØVücut şekillendirme egzersizleri; bu egzersizler vücudun belirli kas gruplarına odaklanır. Denizkızı pozu yapılması en kolay egzersizlerdendir. Bu harekette; mat üzerinde bağdaş pozisyonunda oturulur. Sağ/sol kolla diğer tarafa doğru esneme hareketidir. Belirli tekrardan sonra egzersiz sonlandırılır.