ANKARA’NIN EN İYİ PİLATES SALONLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA’NIN EN İYİ PİLATES SALONLARI

Pilates, geçmişi çok eskiye dayanmayan özel bir fiziksel gelişim ve fitness yöntemidir. Geçmişi çok eskiye dayanmasa da 21. Yüzyıla damgasını vuran bir çalışma sistemi olmayı kısa sürede başarmış bir sistemdir. Hal böyle olunca da birçok kişiye hem sağlıklı bir hayat için uygun bir çalışma olmuş, hem de bazı fiziksel rahatsızlıkların tedavisi için de kullanılan oldukça etkili bir yöntem olmuştur. Özellikle günümüzde tüm dünyada etkili çalışma sistemlerinden biri olan pilatesin etkisi ülkemizde de anlaşılmaya başlanmış oldu.

Ankara'daki tüm Pilates Salonları için tıklayınız
Ankara Pilates


Pilatesin Tercih Sebepleri Nelerdir?

Pilates son derece geniş bir kitleye hitap eden çalışma sistemidir. Her yaştan ve her cinsten insana hitap eden pilates farklı çalışmalarla herkesin ihtiyaçlarına cevap verebilen ender çalışma sistemlerinden biridir. Ayrıca pilatesi hangi amaç için yaparsanız ve hedefiniz ne olursa düzenli çalışmalar ile belirli bir süre sonunda amaçlarınıza ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Genel olarak pilatesin tercih edilme sebeplerine bir göz atalım.

 • Kilo vermek, fit ve daha güzel bir vücut görünümüne kavuşmak için en ideal çalışma sistemidir.
 • Daha güçlü bir bünyeye sahip olmak için en uygun sistemdir.
 • Hareket ve his kayıpları yaşıyorsanız yine en ideal çalışma sistemi olan pilates ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Hatta eski durumunuzdan çok daha ileri bir hale gelebilirsiniz.
 • Küçük yaşlarda başlanan pilates çocukların vücudunun esnek yapılı olmasını sağlar.
 • Ayrıca küçük yaşlarda başlamanın diğer bir avantajı ise bedensel ve zihinsel gelişimi olumlu yönde hızlandıracaktır.
 • İleri yaşlarda bulunan kişilerin ise daha sağlıklı olmalarını ve hareket kaybı yaşamalarına engel olacaktır.
Daha birçok madde yazabilmek mümkündür. Önemli olan sizin hangi sebepler için pilatesi tercih ettiğinizdir.

Pilatesin Olmazsa Olmaz Prensipleri

Her sporun ve her çalışmanın temel prensipleri vardır. Bu prensipler asla terk edilemez ve bu çizgiler dışına asla çıkılamaz. Tabi pilates için de bu prensiplerden bahsetmek mümkündür. Uzmanlara göre pilatesin 6 temel prensibi vardır. Bunlar;

 • Konsantrasyon
 • Kontrol
 • Merkezleme
 • Akıcı hareket
 • Kesinlik
 • Nefes
Olarak sıralana bilir. Alanında en iyi pilates salonları ilk olarak bu 6 temel prensibin benimsetilmesi ve her bir kişiye özel hedef belirleme çalışmaları düzenler. Ardında pilates çalışmalarına başlanır. Ancak bu denli sistematik bir çalışma ile hedeflenen noktalara ulaşılabilir.

Ankara'nın En İyi Pilates Salonları

Ankara'nın en iyi pilates salonları muhakkak alanında en iyi hocaların hizmet verdiği salonlar ve daha önceden de bahsettiğimiz gibi müşterilerine pilatesin olmazsa olmaz prensiplerini tam olarak benimsetebilecek salonlardır. Çünkü pilates tüm vücudu ilgilendiren bir çalışma sistemi olduğu için en küçük bir hatada bile telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple Ankara'nın en iyi pilates mekanlarını merak ediyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun pilates salonunu kolayca bulabilirsiniz.