HAMİLELİKTE PİLATES BEBEĞİN SAĞLIĞINI NE ŞEKİLDE ETKİLER?

blog yazısı ekle !

HAMİLELİKTE PİLATES BEBEĞİN SAĞLIĞINI NE ŞEKİLDE ETKİLER?

Bilindiği üzere pilates, genç ya da yaşlı fark etmeden herkes tarafından çok uzun sürelerdir yapılan egzersizler arasında yer almaktadır. Pilates ile birlikte kişilerin vücutları çok esnek bir hale gelir, normalde pek çok sorunun meydana geldiği durumlar da ortadan kalkmış olur. Ancak şimdilerde özellikle de Ankara pilates merkezleri hamile kadınların düzenli olarak pilates yapmasını desteklemeye devam ediyorlar. Böylece artık anne adayları bir taraftan bebeklerinin gelişimlerini besinler ile takviye ederken diğer bir taraftan da pilates yapmaya başlıyorlar. Yapılacak olan pilates ile birlikte vücudun konsantrasyonu, vücutta sıkılaşma, rahatlama, denge sağlanması, gevşeme ve düzenli bir şekilde nefes alıp verme sağlanmış olacaktır.

Ankara'daki tüm Hamile Pilatesi Salonları için tıklayınız
Ankara Hamile Pilatesi


Gebelik dönemi boyunca anne adayının yapacağı pilates yalnızca onu etkilemeyecek aynı zamanda bebeği de olumlu yönde etkileyecektir. Ankara'daki pilates merkezlerinde yapılacak olan pilates ile birlikte yer çekiminden ötürü bebeğin anne karnında aşağıya doğru kaymasının sonrasında pelvik bölgeye ciddi anlamda baskı uygulamasının da önüne geçmesini engelleyecektir. Bu da annenin diğerlerine oranla çok daha rahatça gebelik geçirmesini sağlamaktadır. Böylece hem anne hem de bebek rahat olacak. Pilatesin yapılması sırasında endorfin hormonu salgılanacaktır. Üstelik bu hormon yalnızca anne adayına olumlu etkiler vermez aynı zaman da bebek de salgılanan bu endorfin hormonundan olumlu şekilde etkilenmektedir.

Anne adayının yapacağı hamile pilatesi ile birlikte iskelet yapısında oldukça etkili değişimler meydana gelir. Omurga, ayak ya da pelvis ağrısı gibi anne adayının gebelik döneminde zorlandığı noktalardaki ağrıları gidermektedir. Anne adaylarının gebelik döneminde almaya başlayacağı kilolar onların dengelerini ciddi anlamda sarsabilir. Hamile pilatesi ile birlikte artık anne adayları ayaklarının üzerinde çok daha rahat bir şekilde dengede duracaktır. Aynı zamanda vücudu kendini salmayacağı için anne adayları kendilerini çok daha iyi hissetmeye başlayacaklar. Gebelikte doğuma doğru gelmeye başlayan süreçte anne adaylarının en fazla zorlandığı şey doğuma hazırlık oluyor. Bunun için gerekli olan şey ise nefes alıp vermeyi öğrenmek. Gebelik esnasında yapılacak pilates sayesinde anne adayları doğru şekilde nefes alıp verecek ve doğum çok daha kolay bir şekilde gerçekleşecektir.