PİLATES ÇALIŞMASI VE EGZERSİZLERİ

blog yazısı ekle !

PİLATES ÇALIŞMASI VE EGZERSİZLERİ

Hollywood ünlülerinden komşunuza kadar herkesin pilates yaptığını biliyorsunuz. Pilates dünya çapında hızlı bir şekilde fenomen olmuştur. Pilates sadece bir egzersiz biçimi değil, aynı zamanda vücudunuzu esnetmenin ve güçlendirmek için bir metottur. Pilates fiziksel aktivite olmasına rağmen, kardiyovasküler bir çalışma değildir. Kendinizi fazla yıpratma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu özelliği ile pilates oldukça yorucudur. Pilates egzersizleri vücudu denge, esneme, güçlendirme ve nefes egzersizleri ile geliştirmeye odaklanmaktadır. Pilatesi aerobik ve direnç eğitimi ile birlikte almanız tavsiye edilir.Pilatesin Tarihi


Pilatesin beyni 1880 yılında doğan Alman Joseph H. Pilates. Birinci dünya savaşı boyunca, Joseph Pilates İngiliz hastanesindeydi. Joseph Pilates yaralı olan ve yatağa bağlı olan askerlerin egzersiz yapamadıklarını gözlemledi. Bu yüzden Joseph Pilates bir makine oluşturdu (eski hastane yataklarından) ve daha sonra da rehabilitasyonda olan askerlerin daha güçlü olması için ve güç kazanmaları için egzersiz metotları geliştirdi. 1926 yılında New York'a taşındı ve bu egzersiz metotunu buraya taşıdı. Pilates tanıtıldığında, balet sınıflarından yerel egzersizlere kadar her yerde görünmeye başladı.

Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Sweet Studio Pilates

Yaşamkent

Aletli pilates
Aletli pilates ; birebir antrenör eşliğinde yapılır, postür analizi alınır, varsa fiziksel problemler, yaş ,spor geçmişi göz önünde bulundurularak kişiye özel aktivite beslenme ve egzersiz proğramı çıkarılır . Genellikle haftada üç gün düzenli gelmeniz istenir . Seanslar 50 dk civarı sürer. Tek veya 2 kişi olarak yapabilirsiniz. Kısa sürelerde memnun edici sonuçlar almaya başlarsınız. Kronik ağrılarınız varsa bel ve boyun ağrısı diz ağrısı gibi zamanla ortadan kalkar . Hareket kapasiteniz artar . Duruş bozukları varsa düzelir. Hızla sıkılaşmaya başladığınızı farkedersiniz.

Sweet Studio Pilates Salonumuzda aletli pilatesle ilgili tüm ekipmanlar mevcuttur. Seviyenize uygun hazırladığımız proğramlarla yılllardır etkili sonuçlar almaktayız. Sweet Studio Pilates Antrenörlerimiz alanında tecrübeli profesyonel ve güleryüzlüdür. Yıllardır devamlı gelen müşteri portföyümüzün memnuniyeti aldığımız çok iyi sonuçlar ile alanımızın en iyi salonlarından biriyiz . Sporu sevdirmeyi ve sonuç almayı müşterilerimize garanti ediyoruz.

Ems
Birebir alanında deneyimli antrenörlerimiz ilk olarak sizi ön görüşme için çağırır.Postür analizi ölçüm ve değerlendirme yapar. Kan tahlili isteyebilir.

Beslenme proğramınızı hazırlar . Antrenmanlar tüm kas gruplarına denk gelecek elektrotların bulunduğu özel bir kıyafet giyilerek yapılır. Haftada 2 gün 25 dk sürer ,yaklaşık size 3000 4000 kalori yaktırır ve 4 saat fitness yaparak geleceğiniz noktaya 25 dk gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Bir ayda düzenli devamla yaklaşık 8 kilo kaybedersiniz . Çok hızlı kas gelişimi, zayıflama güçlenme sağlar. Sonuç garantilidir.

Fly Yoga
Fly yoga kronik sinüzit ve hamile bayanlar için uygun değildir . Tavana asılmış belli boyutlarda kumaştan hamaklar ile yapılır. Güç denge ve koordinasyonu geliştirirken hızla sıkılaşmayı , esnemeyi sağlar. Daha dengeli güçlü zarif bir bedene sahip olursunuz. Klasik hatha yoganın hamağa uyarlanmış eğlenceli halidir . Daha genç güzel ve bakımlı görünürsünüz. 110 kiloya kadar yapılabilir. Salonumuzda hamak yoga birebir uzman antrenör eşliğinde güvenle yapılmaktadır.

Bungeefitness
Bungeefitnessı dağcılık kayışları benzeri kemerleri giyerek tavandan gelen aparatlara asılarak yapıyoruz. Aşırı eğlencelidir ve ayaklarınızı yerden keserek sizi günlük stresinizden arındırır. Kilo vermenin en eğlenceli yoludur. Belli hareketlerin harmanlanıp zıplayarak yapılmasıdır . Metabolizma hızlanır ? Bağışıklığı kuvvetlendirir, kasları güçlendirir 75 kilo civarı kaldırma kapasitesi vardır. Salonumuzda uzman antrenör eşliğinde güvenle verilmektedir.

Meditasyon
Alanında uzman eğitmen eşliğinde grup olarak verilmektedir . En fazla 6 kişi ile birlikte haftada 1 gün ayda 4 seans uygulanır.

Sweet Studio Pilates Salonumuz Ankara'nın en iyi antrenörleriyle hijyenik güleryüzlü aile ortamıyla severek gelebileceğiniz uygun fiyat ve yeterli ekipmanlarıyla kendinizi sınırlarınızı keşfedebileceğiniz Ankara'nın en nezih ortamıyla müşterilerine hizmet vermektedir . Sizi de ailemizde görmekten büyük mutluluk duyacağız . Size sporu sevdirmeyi alışkanlık haline getirmeyi hedefinize en kısa yoldan ulaştırmayı garanti ediyoruz.

Sweet Studio Pilatesdevamını oku...
Adres: Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:381 Sisa Kule Yaşamkent-Ankara

Holly Life Pilates Studio

Bağlıca

Holly Pilates Etimesgut Bağlıca Mermeroğlu Caddesi Çağdaş market üzerinde hizmet vermektedir. Esnek çalışma saatleri ,kişiye özel beslenme ve egzersiz programı. Randevulu çalışma saatleri, hijyenik ortam. Holly Pilates Salonumuzda bir erkek bir kadın antrenör bulunmaktadır. Antrenörlerimiz alanında uzman kişilerdir.

Ayçan Ertekin: Ankara Yıldırım Beyazıt Spor Bilimleri mezunu, 2. Kademe Fitnes ve Pilates Antrenörlük belgesine sahip.
Medikal Egzersiz Uzmanı (Cerrahpaşa üni. ve Fmı)
İstanbul Nişantaşı Üni Yüksek lisans.
Fonsiyonal ant(FMI)Trigernpoint(Ace)
Omurga sağlığı ve egzersiz (Ace)


Yusuf Bayar:Ankara Yıldırım Beyazıt Spor Bilimleri mezunu, 2. Kademe Fitnes ve pilates antrenörlük belgesine sahip.
Medikal Egzersiz Uzmanı (Cerrahpaşa üni. ve Fmı)
İstanbul Nişantaşı üni Yüksek Lisans.


Hizmetlerimiz


Reformer Pilates
Cadillac Pilates
Mat Pilates
Fonsiyonal Ant.
Düzeltici egzersiz.(Kifoz, Lordoz. Skolyoz)
Bel fıtğı ve bel sağlığı.
Menisküs yaralanmaları.
Düz taban(over pronasyon)
Sıkılaşma,
Zayıflama.
Ek takviye kullanmı(suplament)
Kilo alma.
Esneklik
Mobilite
Kuvvet, dayanıklılık,kondisyon ve kordinasyondevamını oku...
Adres: Bağlıca Mahallesi Mermeroğlu Caddesi No:45/A No:14 Bağlıca-Ankara

Khai Pilates Stüdyo

Bağlıca

Khai Pilates Stüdyomuzda Pilates egzersizlerinin temel anacı zihin ve beden bütünlüğü sağlamaktır. Pilates vücudun merkezini güçlendirip, denge ve koordinasyonu artırarak stresi azaltmaktadır.

Pilatesin faydaları arasında en önemlisi, vücudun derin dengeleyici kaslarını, direnç biçimi olarak yer çekimi, vücut ağırlığı ve özel tasarlanmış ekipman ve hareket dizileri kullanılarak güçlendirmesidir.

Alanında 10 yılı aşkın tecrübeli ve profesyonel ekinimizle Bağlıca'da Khai Pilates olarak hizmetinizdeyiz.

"Bedeni inşa eden zihnin kendisidir"
Joseph Pilatesdevamını oku...
Adres: Eski Bağlar Caddesi Astoria Life Sitesi G Blok Villa No:1 Bağlıca-Ankara

Fizyo Bee Sağlıklı Yaşam Merkezi

Eryaman

devamını oku... Adres: Göksu Mahallesi Ertuğrul Bey Caddesi Meydan Eryaman Sitesi No:2/2 D:3 Eryaman-Ankara

Jova Life Pilates Studio

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Mah. 1180. Sokak Balpar İş Merkezi A Blok No: 1 / A İç Kapı: 4 Bağlıca - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Tuna Life Sports Center

Tunalı

devamını oku... Adres: Kavaklıdere Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi No:48 Tunalı-Ankara

Bilgen Pilates Studio

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi No:37/6 Bahçelievler-Ankara

Quads Team Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Zep Pilates Stüdyosu - Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 1404. Cadde No:6 Daire: 141 Eryaman-Ankara

Tuu Pilates Studio

Mustafa Kemal Mahallesi

Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunuyum.
Fitness 2. kademe,tenis,kayak,step,aerobik uzmanlıklarım var
TCF Pilates belgem var
Baps Akademi Skolyoz ve Pilates eğitimim var
TRX sertifikam var
B-Fit, Up Down Fitness Merkezi,Efe Güray Tenis Okulu,Most Life Club ve Seven Pilateste eğitmen olarak çalıştım.
devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2128. Sokak Şahin Apartmanı No:15/2 Mustafa Kemal-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Self Control Pilates

Eryaman

Pilates;joseph H. Pilates tarafından 1900lü yılların başında geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Tüm vücut sağlığı, tüm vücut birlikteliği ve nefes almak üzere üç ana prensibe dayanır.

Düzgün postür
Akıl,beden,ruh bütünlüğü
İyi hissetme
Yaşam kalitesini arttırma
Kişisel farkındalık
Özgüven
Mental ve ruhsal yenilenme sayabileceğimiz amaç ve yararlarından sadece bir kaçıdır.

Bunun dışında kendine has egzersiz yöntemiyle kasların daha ince ve uzun olmasını sağlayarak hayal ettiğimiz sıkılaşmayı, ince ve uzun görüntüyü vadeder.

Stüdyomuzda deneyimli hocalar eşliğinde konforunuz için gereken her ayrıntı düşünüldü. Pilates esnasında ve sonrasında keyifle vakit geçirebileceğiniz özel bir ortam tasarlandı. Kişiye özel eğitiminizi aldıktan sonra butik dinlenme alanlarımızda keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Eğitim programınız sizlerin ihtiyacınıza göre hocalarımız tarafından size sunulacaktır. Kilo,sağlıklı omurga,duruş bozukluğu,sırt ve boyun ağrıları,sağlıklı yaşam ya da sadece spor sizin amacınız olabilir. Her birinin karşılığını bulabileceğiniz bu elit ortamda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.
devamını oku...
Adres: Altay Mah. Arya Nüans Plaza 1408. Cad. No:37 Daire:74 Eryaman / Ankara

Gorilbey Gym

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:56 Yaşamkent-Ankara

Seven Pilates Premium

Çayyolu

Bize kulak verin! Pilates ile ilgili her şeyi "premium" olarak öğrenin.

Seven Pilates Premium'da deneyimli kadın eğitmenlerimiz tarafından pilatese her yönüyle hâkim olun istiyoruz.devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2815 Sokak No:14 Çayyolu-Ankara

Just Training

Emek

devamını oku... Adres: Emek 4. Cad. Kazakistan Cad. 68/A Emek - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

X Body Fizyobase

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2784 Sokak No:9 Çayyolu-Ankara


Pilates nasıl çalışır?

Pilates, nefes alıp verme teknikleri ile özel esnetmelerin birleştirilmesi ile oluşur. Pilates vücudun daha esnek ve daha güçlü olması için odaklanan egzersiz metodudur. Yogadan daha dinamiktir. Çünkü vücudun esnetilmesi, duruş ve güç kazandırılması için uğraş verilmektedir. Pilates makinesi kullanarak, bireyler sistematik hareketlerden geçmelidir. Böylece kişi denge, güç ve esneklik kazanacaktır.

Pilatesin Yararları

Pilatesin gözle görülebilir yararları vardır ve birçok pilates hayranı düzenli olarak pilates sınıfına gittiklerinde vücutlarının daha esnek, dengeli ve daha güçlü olduğunu belirtmişlerdir. Pilates çalışmasından sonra, kişi hemen karın kaslarında, sırtında ve bacaklarındaki farklılığı hissederler. Pilatesle ilgili olan diğer sağlık yararları da kilo verme, enerji seviyesinin artması ve genel olarak iyi olmaktır. Pilates nazik ve çok etkilidir. Pilates atletlerin yaralanmalardan kurtulması için ideal çalışmadır. Aynı zamanda güç gereken egzersizleri yapamayan daha yaşlı insanların ya da hamile kadın için de uygundur. Genel olarak pilates rutin olarak yapılan egzersize takviye olarak yapılabilir.

Yararları:

 • Vücudunuzu hizaya getirmeye yardımcı olur.
 • Rehabilitasyon yaralanmalarına yardımcı olur.
 • Karın kasları oluşturmak için mükemmel bir egzersizdir.
 • Vücudu esnetir ve güçlendirir.
 • Modifiye edildiğinde, Pilates hamile kadınlar için mükemmel bir egzersiz biçimidir.
 • Kilo vermek
 • İyileşmek
 • Yükselen enerji seviyesi
Pilates Egzersizleri

Aşağıda basit pilates egzersizleri bulunmaktadır.

Balerin Kollar

 1. Bağdaş kurun
 2. Omurganızın sanki duvara dayanır gibi düz tutun.
 3. Dirseklerinizi 90 derece olacak şekilde tutun.
 4. Kollarınızı arkanıza alın.
 5. Kollarınızı aşağı doğru indirin. Böylece omuzlarınız aşağı doğru düşecektir.
 6. Dirsekleriniz doksan derecedeyken kollarınızı yukarı doğru kaldırın.
 7. Ve kollarınızı tekrar önünüze getirin.
Her gün üç kere tekrar edin. Aradaki farkı göreceksiniz.